Kültür Sanat

Çin'de her 250 bin kişiye bir müze hedefine ulaşıldı Çin’de her 250 bin kişiye bir müze hedefine ulaşıldı
Sinema Sanatçısı Neşe Aksoy 'Dal Film Prodüksiyon' İle Sektöre İddialı Geliyor Sinema Sanatçısı Neşe Aksoy “Dal Film Prodüksiyon” İle Sektöre İddialı Geliyor
Arslantepe'den Sonra UNESCO'ya Bir Başvuru Daha Arslantepe’den Sonra UNESCO’ya Bir Başvuru Daha
Antik Deniz İpek Yolu'nun başlangıç noktası UNESCO listesine girdi Antik Deniz İpek Yolu’nun başlangıç noktası UNESCO listesine girdi
Başkan Güder Unesco Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne Girme Kararı Hayırlı Olsun Başkan Güder Unesco Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne Girme Kararı Hayırlı Olsun
Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne Alındı Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne Alındı
Erzurum Kongresi'nin 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı Erzurum Kongresi’nin 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı
Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor
Çim Konserleri 29 Temmuz'da başlıyor Çim Konserleri 29 Temmuz’da başlıyor
Tophane keyfi yeniden başladı Tophane keyfi yeniden başladı
24. Kültür Sanat Ve Kayısı Festivali, Kutsi Ve Zara Konseriyle Sona Erdi 24. Kültür Sanat Ve Kayısı Festivali, Kutsi Ve Zara Konseriyle Sona Erdi
Binlerce Malatyalı Kortej Yürüyüşünde Biraraya Geldi Binlerce Malatyalı Kortej Yürüyüşünde Biraraya Geldi
şehitlerimize vefa şehitlerimize vefa
Yeni Güzel Adamların Akademisi Yaz Dönemini Tamamladı Yeni Güzel Adamların Akademisi Yaz Dönemini Tamamladı
24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı 24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı
Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ'ye Ziyaret Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ’ye Ziyaret
Tiyatro Günlükleri Başladı Tiyatro Günlükleri Başladı
Kayısı Festivali 16-17 Temmuz Tarihleri Arasında Kutlanacak Kayısı Festivali 16-17 Temmuz Tarihleri Arasında Kutlanacak
7 Temmuz Dünya Değişim Günü Yurt İçi Ve Yurt Dışında Coşkuyla Kutlandı! 7 Temmuz Dünya Değişim Günü Yurt İçi Ve Yurt Dışında Coşkuyla Kutlandı!
Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı Yaz Şenlikleri Yoğun İlgi İle Başladı
Kültür Sanat Haberleri

Çin’de her 250 bin kişiye bir müze hedefine ulaşıldı

Resmi verilere göre, Çin’deki toplam müze sayısı 5 bin 788’e yükseldi. Bu rakam, 2016 yılında 4 bin 692’ydi.

Sinema Sanatçısı Neşe Aksoy “Dal Film Prodüksiyon” İle Sektöre İddialı Geliyor

Sinema sanatçısı Neşe Aksoy tarafından kurulan DAL Film Prodüksiyon, Türk Sinema ve dizi film sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Arslantepe’den Sonra UNESCO’ya Bir Başvuru Daha

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yürütülecek olan ve Malatya’nın UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil edilmesi için yapılacak olan çalışmalar için Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonunda geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

Antik Deniz İpek Yolu’nun başlangıç noktası UNESCO listesine girdi

Çin’in güneydoğusundaki Fujian eyaletinde bulunan tarihi liman kenti Quanzhou, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne dahil edildi.

Başkan Güder Unesco Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne Girme Kararı Hayırlı Olsun

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Anadolu’nun en eski şehir devletinin kurulduğu Arslantepe Höyüğü’nün UNESCO Dünya Kültür Mirası Kalıcı Listesi'ne girmesi kararını değerlendirdi.

Arslantepe Höyüğü, Unesco Dünya Mirası Kalıcı Listesi'ne Alındı

Duvarlarına renkli figürler işlenmiş kerpiçten sarayı, 5 bin 500 yıllık geçmişe sahip tapınağı, ilk kılıç ve mızraklarıyla tarih kitaplarını değiştiren ve 2014 yılında Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Battalgazi’deki Arslantepe Höyüğü, Çin’in ev sahipliğinde UNESCO Dünya Miras Komitesinin online toplantısından çıkan karar ile kalıcı listeye alındı.

Erzurum Kongresi’nin 102. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Erzurum Kongresi’nin 102. yıl dönümü kentte düzenlenen coşkulu törenlerle kutlandı. Törenler ilk olarak Havuzbaşı’nda başladı.

Battalgazili Kadınlar Malatya Motifli Halılar Dokuyor

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'in talimatlarıyla Sosyal Belediyecilik faaliyetleri kapsamında Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansaray'ında açılan Halı Dokuma kursu ile kadınlar hem meslek öğreniyor hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar

Çim Konserleri 29 Temmuz’da başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i bir kültür sanat kenti haline getirme vizyonu kapsamındaki çalışmalar sürüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Çim Konserleri” 29 Temmuz’da Beyefendi” grubuyla başlıyor.

Tophane keyfi yeniden başladı

Antalya’nın simgelerinden olan Tophane Çay Bahçesi, pandemi yasakları sonrası yeniden hizmette. Tophane pandemi koşullarına göre 08.00-24.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlıyor. 

24. Kültür Sanat Ve Kayısı Festivali, Kutsi Ve Zara Konseriyle Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 16-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen 24’üncü Kültür Sanat ve Kayısı Festivali, Kutsi ve Zara’nın sahne aldığı yoğun katılımlı konserle sona erdi.

Binlerce Malatyalı Kortej Yürüyüşünde Biraraya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ve 16-17 Temmuz tarihlerinde yapılan 24’üncü Kültür Sanat ve Kayısı Festivali’ne, binlerce Malatyalının katıldığı kortej yürüyüşü ile devam edildi.

şehitlerimize vefa

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Varyant üzerindeki Antalya Şehitler Anıtı’na eksik olan 30 şehidin isim levhasını ekledi. Anıtta 2012 yılından sonraki şehitlerin isimleri yer almıyordu.

Yeni Güzel Adamların Akademisi Yaz Dönemini Tamamladı

Kahramanmaraş Akademi’nin yaz dönemi kapanış programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “Bu eğitimler Edebiyatın Başkenti iddiamızın ve şehrin kadim ruhunu, geleneğini koruma gayretimizin nihai bir ürünü.

24. Malatya Kültür Sanat ve Kayısı Festivali Başladı

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan Kayısı Festivalinin 24’üncüsü Şemsiye Sokak’ta düzenlenen programla başladı.

Biz Anadoluyuz Ekibinden MTÜ’ye Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan ve İçişleri Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Kayseri`den Malatya’ya gelen 45 öğrenci ve görevli öğretmenleri tarafından Malatya Turgut Özal Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştirildi.

Tiyatro Günlükleri Başladı

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler Çalışma Grubu ve TheaTron Sahne Tiyatro Topluluğu iş birliğinde yaz sezonu boyunca tiyatro severleri tiyatro programları ile bir arada buluşturacak “Tiyatro Günlükleri” programının ilk gösterisi düzenlendi.

Kayısı Festivali 16-17 Temmuz Tarihleri Arasında Kutlanacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu yıl 24’üncüsü düzenlenecek olan Kültür, Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali ile ilgili olarak basın mensuplarıyla değerlendirme toplantısı düzenledi.

7 Temmuz Dünya Değişim Günü Yurt İçi Ve Yurt Dışında Coşkuyla Kutlandı!

7 Temmuz Dünya Değişim Günü Yurt İçi Ve Yurt Dışında Coşkuyla Kutlandı!

Toplam 203 haber.