Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Nezaket Okulları Yılsonu Etkinlik Programını Gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü ile İl Müftülüğü işbirliği ile açılan ‘Nezaket Okulları’na kayıtlı öğrenciler tarafından Kongre ve Kültür Merkezi’nde yılsonu gösterisi düzenlendi.

Örnek Köy’ Darısekisi’nde Yörük Kültürü Ve Gastronomi Günleri Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yorulduk, Terledik, Bıktık, İmkanımız Yok’ Demeden Çalışmaya Devam Edecek”

Suluboya Festivali İzmir’e renk kattı

7. Uluslararası Sanat Yoluyla Sevgi, Barış ve Hoşgörü Suluboya Festivali ve Altın Fırça Yarışması 42 ülkeden suluboya sanatçısını İzmir’de buluşturdu.

300 Öğrenci Kurtuluş Hattı Filmini İzledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler sinemaya götürüldü.

Vali Şahin, 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını Ziyaret Etti

Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin,Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sezai Karakoç Anısına düzenlenen 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını ziyaret ederek yayınevi yetkilileri, yazarlar ve fuarı ziyaret eden öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarla bir araya geldi.

'Şehit Semih Özbey Parkımız Hayırlı Uğurlu Olsun'

Yeşilyurt Belediyesi 'Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Semih Özbey Park' Açılışı Duygusal Anlara Sahne Oldu

Arapgir İlçesinde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan 103 yıl önce Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı ve Türk gençliğine bayram olarak armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dün ilçemizde coşkuyla kutladık.

Büyükşehir’den 8’inci Kütüphane

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Mevlana Kütüphanesi’nin tanıtım törenine katıldı.

19 Mayıs Coşku İçerisinde Kutlanıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun(a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Malatya’da da coşku içerisinde kutlanıyor.

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Genel Kurulu’nu Yaptı

Malatya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yeni başkanını ve yürütme kurulunu seçmek için Gençlik Meclisi Olağan Genel Kurulu Toplantısını gerçekleştirdi.

Darendeli Sanatçı Sefa Kayacı Klibiyle Zirveyi Zorluyor

Malatya’nın Darende İlçesi Kayacı Ailesinin Adana’ya yerleşmesiyle birlikte dünyaya gelen aslen Darendeli Olan Malatyalı Sanatçı Sefa Kayacı müzik dünyasındaki başarısını “Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık” Klipiyle adından söz ettiriyor.

Battalgazi Belediyesi’nin Bilgi Yarışması Büyük Finalle Sona Erdi

Battalgazi Belediyesi tarafından gençler arasında bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, gençlere yarışma kültürünü kazandırmak amacıyla düzenlenen ödüllü bilgi yarışması, gerçekleşen büyük finalle sona erdi.

Gürkan: Fuarlar Kitapseverleri Bir Araya Getiren Önemli Organizasyonlar

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu yıl 9’uncusu organize edilen Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını gezdi.

19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Coşku İçerisinde Kutlanacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Malatya’da coşku içerisinde kutlamaya hazırlanıyor.

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali İle Mersin Müziğe Doyacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda “Müzik Birleştirir” mottosuyla bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Çocuk Korosundan ‘Bütün Şarkılar Annelere’ Konseri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sanat Etkinlikleri Şube Müdürlüğü yaz aylarını konser, tiyatro, sergi, tasarım ve duvar boyama etkinlikleriyle karşılıyor.

El Sanatları Sergisine Yoğun İlgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Malatya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün Engelliler Haftası nedeniyle ortaklaşa düzenlediği ‘Engelliler Haftası Farkındalık’ programı el sanatları sergisi Malatya Park AVM’de açıldı.

Büyükkılıç’tan Ulu Çınarlar İle Şiirli, Şarkılı Sergi Açılışı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) iş birliğinde düzenlenen ‘Çınarların Elinden El Sanatları Sergisi’ açılışını yaşlı vatandaşlar ile birlikte gerçekleştirdi. Ulu çınarlar, Başkan Büyükkılıç’a şiir ve şarkılar okuyarak sergi açılışına renk kattı.

Toplam 523 haber.