Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Türkiye Kişi Başınaelektrik Tüketimi İle İlk 10’da Yer Aldı;

Son veriler incelendiğinde Türkiye’deki kişi başına düşen elektrik tüketimi 3,348kWh olarak görülürken, bu rakamın en yüksek 15,438 kWh ile Kanada’da olduğu saptandı.

Türkiye’de tarım ihracatının zirvesinde Ege Bölgesi var

Türkiye 2021 yılında 23 milyar dolarlık tarım ürünleri ihraç ederken, Ege İhracatçı Birlikleri 5 milyar 100 milyon dolarlık ihracatla Türkiye’nin tarım ürünleri ihracatının yüzde 22’sini tek başına gerçekleştirerek tarım ürünlerinde Türkiye ihracat şampiyonu oldu.

Ayakkabı ayakkabıcıdan alınır kampanyası başlatıldı

Malatya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Bülent Karakoç, “Ayakkabı ayakkabıcıdan alınır” adlı bir kampanya başlattıklarını açıkladı.

Büyükşehir, Öğrenim Yardımlarının Ocak Ayı Ödemesini Yatırdı

Büyükşehir Belediyesi, ön lisans ve lisans öğrencilerine nefes aldıran öğrenim yardımı ödemelerinin Ocak ayı tutarlarını hesaplara yatırdı. 5 bin 933 lisans öğrencisine 1 milyon 974 bin lira, 2 bin 740 ön lisans öğrencisine ise toplam 822 bin lira yatırıldı.

Yine Bir İlk: Ankara Büyükşehirden Çocuklar İçin Aylık 1 Kg Et Desteği

Ankara’da sosyal yardım anlayışını değiştiren Büyükşehir Belediyesi, Başkent Kart modeli ile Başkentlilere ihtiyaçları doğrultusunda destek olmaya devam ediyor.

14 Bin Konut Projesi Kapsamında Kuralar Güneyşehir İçin Çekildi!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından projelendirilen 14 bin Konut Projesi’nin 1’inci etabını oluşturan 490 konutluk Güneyşehir’in kuraları Talat Özkarslı Spor Salonu’nda çekildi.

TOBB’da Düzenlenen Türkiye Mısır Yuvarlak Masa Toplantısında Bir Araya Geldi.

Mısır Ticaret Odaları Başkanı Değerli Kardeşim İbrahim Al-Arabi, Sayın Maslahatgüzar, Mısır’dan ülkemizi ziyaret eden Değerli kardeşlerim, Hanımefendiler ve beyefendiler, Kıymetli basın mensupları,

Sigorta Sektörünün Sorunları Bakana İletildi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “TARSİM Poliçe Uygulamaları Bilgilendirme Toplantısı”nda konuşan Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu, komisyon oranları başta olmak üzere sigorta sektörünün sorunlarını Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ilettiklerini belirterek, konunun takipçisi olduklarını söyledi.

ESKKK Başkanı Ali Evren Mesleki Eğitime Vurulan Neşter İle Yola Devam Edeceğiz.

Çıraklar, Kalfalar ve ustaların ülkemize yeni yatırımcılar iş alemi açacaklarına inanıyorum. Bir zamanlar 28 Şubat’ta mesleki okulların üniversiteye girerken puanı silinerek başlarlardı.

2022 İhracat İçin Dönüm Noktası Olacak

2022 Türk ihracatı için dönüm noktası olacak. Türkiye’nin ihracatta geleceğe dönük yatırımlarının meyvesi 2022 yılında toplanacak. Türkiye’nin ihracat rakamlarının devamlı olarak arttığı bu dönemde mevcut rakamların tavan yapması hedefleniyor.

Oto Ekspertizde Yazılım Devrimi

 Otomobil sahipleri araç ekspertiz raporlarında hatalardan dertli... Yazılım eksikliğinden kaynaklı maddi kayıplar sürücülerin belini bükerken çözüm doğru yazılımda.

Büyükkılıç’tan İstihdamı Artıracak Protokole Destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürlüğü ile Erciyes Anadolu Holding arasında istihdamı artırmaya yönelik Aktif İşgücü Programları İşbirliği Protokolü’ne imza attı.

Başkan Sadıkoğlu’ndan Esnaf Odası Başkanlarına Hayırlı Olsun Ziyareti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, yapılan seçimler sonrası göreve yeniden seçilen esnaf odası başkanlarına hayırlı olsun ziyaretleri gerçekleştirdi.

Kara kış desteği 56 milyon lirayı aştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kara kış destekleri kapsamında gıdadan nakdi yardıma, giysiden ısınmaya kadar tüm temel ihtiyaçlar için 56 milyon 264 bin liralık yardım yaptı.

Ayakkabı Sektörü 2022’ye 1 Milyar Dolarlık İhracat Rekoru Ve Yüzde 23’lük Büyüme İle Girdi

Ayakkabı sektörü Ocak – Aralık 2021 tarihleri arasında 1 milyar dolarlık kritik eşiği geçip rekor seviye ulaşırken, 2022 yılına yüzde 23’lük bir büyüme oranıyla girdi.

Pestisitle mücadele döngüsel ekonomi eylem planında öncelikli alan olarak görülmeli

AB Yeşil Mutabakat ile pestisit kullanımının 2030’a kadar yüzde 50, gübre kullanımının yüzde 20, antimikrobiyal kullanımının ise yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefliyor.

Türkiye'nin meyve sebze ve mamulleri ihracatının yüzde 23'ü Ege'den yapıldı

2023 yılına 1,5 milyar dolar ihracat hedefi koydular

Büyükşehir Meclisinden Öğrencilere Jest

Öğrencilere yapılan ulaşım hizmetinde indirim yapılması adına, öğrenci abonman kartlarında yeni tarife ile eski tarife arasındaki farkın Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmasına karar verildi.

Büyükkılıç Hızlı Trenimizin İhalesi Sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Hızlı trenimizin ihalesi yapıldı ve sonuçlandı. Güçlü bir konsorsiyum açıklandı.

Toplam 595 haber.