Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Türkiye’nin Çam Fıstığı İhracatı Son 5 Senede Yüzde 68 Arttı

Çam fıstığında kötü giden yıllar sona erdi Çam fıstığı ihracatında 2022 hedefi 50 milyon dolar

24 Haziran’dan itibaren ekmek 4 TL oldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Oğuzhan Sadıkoğlu, beraberinde TSO Yönetim Kurulu ile birlikte Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin’i ziyaret ederek, yeni dönem görevinde başarılar dilediler.

Başkan Sadıkoğlu, İhracat ürünlerinde 'Malatya Kayısısı' adının kullanılmasını rica ediyoruz

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği heyetini ağırlayan Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Yaptığınız ihracatlarda 'Malatya Kayısısı' adının kullanılmasını önemle rica ediyoruz” dedi.

Başkan Güder: Hep Birlikte Malatya’mız İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Belediye Başkan yardımcıları ve Battalgazi Belediyesi meclis üyeleriyle birlikte yeniden güven tazeleyerek Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanlığına seçilen Mehmet Taneli ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

TİM Yönetim Kurulu’nda Ege’nin temsilcisi Birol Celep oldu

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Birol Celep, Türkiye genelinde 105 bin ihracatçının çatı kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde 2022-26 döneminde Egeli ihracatçıların temsilcisi olarak görev yapacak.

Büyükşehir’den 13 İlçeye 6,5 Milyon Tl’lik Ek Destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Haziran ayı Meclis Toplantısı’nda her ilçeye 500 bin TL olmak üzere 13 ilçeye toplam 6 milyon 500 bin TL’lik ek destek verileceğini söyledi.

Sabiha Gökçen, Pandemi Öncesindeki Rekor Trafik Rakamlarına Yaklaştı

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG), 2022 yılının ilk yarısında yakaladığı 12 milyonluk yolcu sayısı ile pandemi öncesinde eriştiği rekora yaklaştı.

EDAŞ’tan Ankara’ya 13 yılda 7 milyar lira yatırım

Hizmet verdiği tüm illerde kaliteli ve kesintisiz enerji hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Başkent EDAŞ, elektrik dağıtım faaliyetlerinin özel sektöre devredildiği 2009 yılından bu yana adını gururla taşıdığı Başkent Ankara’daki çalışmalarına 13 yılı aşkın süredir devam ediyor, başkentin gücüne güç katıyor

EİB, yenilenebilir enerji zirvesini İzmir’de topluyor

Yenilenebilir enerji zirvesi, sektörün başkenti İzmir’de Ege İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Sadıkoğlu’ndan Zirai İlaç Sektörü İçin Af Talebi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, zirai ilaç satışı yapan firmalara, “Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi” ve “Gübre Takip Sitemi” üzerinden kesilen cezaların iptalini talep etti.

Başkan Soyer hükümetin açıkladığı alım fiyatını ikiye katladı

İzmir’de karakılçık buğdayı eken üreticinin yüzü güldü

Türk ayakkabı ve saraciye ihracatçıları İtalya’da şova hazırlanıyor

İtalya’da düzenlenen dünyanın en prestijli ayakkabı ve saraciye fuarı, “Expo Riva Schuh & Garda Bags Fuarı”nda Türkiye rüzgârı esecek.

Türk gıda sektörü Yeni Dünya’ya 2 milyar dolar ihracat hedefliyor

Türk gıda ihracatçıları, New York Summer Fancy Food Fuarı’na 32 firmayla çıkarma yapacak

Türkiye’de ilk kez TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi alan Oda Malatya TSO oldu

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’de ilk kez “TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi” alan ticaret ve sanayi odası oldu.

Birliği Yıpratmaya Çalıştılar

Yazıhan Hayvancılık OSB’deki son durum hakkında bilgiler veren Malatya Kırmızı et üreticileri birliği başkanı Mehmet Taneli; “alt yapı için biraz ödenek çıktı, ihale yapacağız ama öyle yıpratıcı şeyler söylediler. Birliğin orayı sattığını, birliğin orda yeri olmadığını söyleyerek, yıpratmaya çalıştılar.” dedi.

İSO 500 listesinde 84 Egeli ihracatçı yerini aldı

Egeli ihracatçılar İSO 500 listesine adını yazdırdı

DAİB Nahçivan’a İstişare Heyeti Düzenledi

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği tarafından Nahcivan – Azerbaycan ulaşım koridorunun açılması halinde ticaret hacminin ve işlem yoğunluğunun ciddi anlamda artması beklenen ve Orta Asya ülkelerine ulaşımda da en kısa alternatif olacak güzergahın başlangıç noktasını oluşturan ve ülkemiz ile ortalama yıllık 150 milyon dolarlık ihracat hacmi bulunan Nahcivan’ın öneminin giderek artmasından dolayı 2-4 Haziran 2022 tarihlerinde, Iğdır ve Azerbaycan-Nahcivan’da İstişare Heyeti düzenlendi.

TRB1 Bölgesinde “İşte Kadın Çalıştayları” Düzenlendi

Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) yararlanıcısı olduğu İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı kapsamında yürütülen ve Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “TRB1 Bölgesinde Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu” projesi kapsamında “İşte Kadın Çalıştayları” düzenlendi.

Malatya TSO’dan Baykan Denim’e başarı plaketi

“İSO 500-2021” Araştırmasında 2020 yılına göre 5 sıra yükselerek 379. sırada yer alan Baykan Denim Konfeksiyon A.Ş.’yi ziyaret eden Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Baykan Denim Konfeksiyon A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Baykan’a başarı plaketi takdim etti.

Toplam 767 haber.