Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Aylık 1 Milyardan Fazla Aktif Kullanıcısı Olan Uygulamalar Belli Oldu

Eylül 2021 itibarıyla aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşan uygulamalar belli oldu.TikTok’un aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmasıyla beraber bu dönüm noktasına ulaşan en yeni çevrimiçi platform olduğu açıklandı.

Çin, uzaya göndereceği 3 taykonotu belirledi

Shenzhou-13 insanlı uzay aracının 16 Ekim’de fırlatılacağı açıklandı. Çin İnsanlı Uzay Ajansı (CMSA) bugün Gansu eyaletinde yer alan Jiuquan Uydu Fırlatma Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında Shenzhou-13 misyonu hakkında bilgi verdi.

Bilgisayar oyun endüstrisi 70 milyar dolar hacme ulaşacak

3 milyardan fazla insan oyun oynuyor

Çinli telekomcular, 5G teknolojisiyle WeChat’e rakip olacak

Çin’in başlıca üç mobil şebeke operatörü olan China Mobile, China Telecom ve China Unicom önümüzdeki günlerde yeni 5G haberleşme hizmetlerini başlatacak.

Yağışlı Havalar Geliyor, Cihazlardaki Veriler Tehlikeye Giriyor!

Olumsuz Hava Koşulları Nedeniyle Meydana Gelen Veri Kaybını 5 Adımda Önleyin!

Çin, ikinci insanlı uzay yolculuğuna hazırlanıyor

Önceki gün fırlatma alanına getirilen Shenzhou-13 insanlı uzay aracı ile Uzun Yürüyüş-2F taşıyıcı roketinin tüm kontrolleri tamamlandı.

Çin, 2030 yılına kadar 4 bin uydu fırlatacak

Çin’in 2030 yılına kadar farklı alanlarda kullanılmak üzere uzaya yaklaşık 4 bin uydu göndermeyi planladığı bildirildi.

Tiktok’un aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

Son yılların en popüler sosyal medya platformlarından TikTok’un aylık aktif kullanıcı sayısı açıklandı.

Battalgazi Bilim Şenliği Başladı

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Programı' kapsamında Battalgazi Belediyesi ev sahipliğinde Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen ve 4 gün sürecek olacak Battalgazi Bilim Şenliği başladı.

Çin’de dijital ekonominin büyüklüğü 6 trilyon doları geçti

Çin’de dijital ekonomi 2020 yılında ciddi bir büyüme kaydederek 39 trilyon 200 milyar yuanlık (yaklaşık 6 trilyon 70 milyar dolar) bir hacme ulaştı.

Malatya TSO TOBB proje okulu TEKNOFEST’te Türkiye birincisi oldu

İstanbul’da Atatürk Havalimanında 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021'e “İnsanlık Yararına Teknoloji Sağlık ve İlk Yardım” kategorisinde “Akıllı Eczane Sistemi” projesiyle katılan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB proje okulu Yunus Emre Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Türkiye birincisi oldu.

Yunus Emre 700. Yıldönümünde Battalgazi’de Anıldı

Battalgazi Belediyesi, Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden ve tasavvuf şiirinin öncülerinden halk şairi Yunus Emre'yi 700. Yıldönümünde Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda düzenlediği “İlahi Nefes” isimli tasavvuf musikisi programı ile andı.

Çin, toryumla çalışan nükleer reaktörünü bu ay test edecek

Dünyanın içinde bulunduğu enerji dönüşümü sürecinde Çin, deneme niteliğinde tesis ettiği nükleer reaktörünü yakında test edecek.

Shenzhou-12, uzay istasyonundan ayrıldı

Çin İnsanlı Uzay Mühendisliği Ofisi’nden alınan bilgiye göre, Shenzhou-12 insanlı uzay gemisi, Beijing saatiyle bu sabah 08.56’da Çin uzay istasyonunun Tianhe adlı çekirdek modülünden başarıyla ayrıldı.

Kıyafetlerimizle cihazları şarj etmeye bir adım kaldı

Çinli bilim insanları, yüksek performanslı dokuma lityum-iyon fiber pillerin ölçeklenebilir üretimini gerçekleştirdi.

İnternette En Çok Haber Siteleri Ve Video İçerikleri Görüntüleniyor

Geçen yılın son 3 ayında AB’de 16-74 yaş arası kişilerin online mecralarda en çok ne şekilde zaman geçirdiği belli oldu.

Çin’de internet kullanıcısı sayısı 1 milyarı geçti

Haziran ayı itibarıyla Çin’de internet kullanıcılarının sayısı 1 milyar 110 milyona ulaştı. Çin’in internet penetrasyon oranı da yüzde 71,6’yı buldu.

Siber dolandırıcıların hedefi sağlık otoriteleri

Pandemi sürecinde üniversiteleri, araştırma laboratuvarlarını, aşı sırası bekleyen insanları dolandırmaya çalışan siber suçluların hedefinde şimdi de sağlık bakanlığı çalışanları var.

Kişisel Veriler Konusunda Vatandaşların Önemli Hakları Bulunuyor!

İşlenmesine İzin Verdiğiniz Kişisel Verileri Sildirebilirsiniz!

Toplam 76 haber.