Sağlık

Sağlık Haberleri

Karaciğerdeki Sinsi Tehlikeye Dikkat!

Yediklerimizi vücudumuzun kullanabileceği besin maddelerine çeviriyor… Protein, kan pıhtılaştıran faktörler, enzimler, hormonlar ve proteinlerin üretiminde rol oynuyor… Ve daha pek çok görev üstleniyor.

Böbreğini Bağışlamak İsterken At Nalı Böbrek Olduğunu Öğrendi!

Zakire Kuğu (43) ve Adem Kuğu (43) 25 yıllık evliler. İstanbul Ümraniye’de yaşamakta olan Kuğu çifti, 3 yıldır böbrek yetmezliği ile mücadele ediyordu. 11 aydır diyalize giren Zakire Kuğu’ya bağış eşi Adem Kuğu’dan geldi.

Kansere Yakalanmamak İçin 7 Öneri

Medikal Onkolog Doç.Dr.Nilay Şengül Samancı konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Maden Suyu Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Maden sularında zengin bir şekilde bulunan magnezyum, potasyum, sodyum, kalsiyum ve daha pek çok faydalı mineral insan yaşamı için vazgeçilmez önem taşıyor.

10 Soruda Bipolar Testi!

Bazen kendinizi değersiz, aşırı halsiz, keyifsiz; bazen aşırı özgüvenli, enerjik, coşkulu hissediyor, nedensiz yere kahkahalar atarken ya da gözyaşlarınız boşalırken buluyor musunuz?

Sık Yaşanan Boyun Tutulmasına Dikkat !

Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Mustafa Örnek konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Yılda 10 Bin Hastaya Ambulans Hizmeti Veriyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi’ne bağlı ‘Ambulans Birimi’, hasta ve yakınlarının hastaneye ulaşımını sağlıyor.

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Doğru Sanılan 10 Hatalı Bilgi!

Günümüzde tüp bebek tedavisi infertilite sorunu yaşayan çiftlerde başvurulan en etkin tedavi yöntemi olarak yerini korumaya devam ediyor.

Göz muayenesi başarıyı doğrudan etkiliyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuklar yoğun bir tempo içerisine dönerken bu dönemde velilere de büyük görev düşüyor.

Türk Kızılay Malatya Şubesi Sertifika Töreni Düzenledi

Türk Kızılay Malatya Toplum Merkezi ve Türk Kızılay Malatya İl Şubesi "Tekstil Elemanı Yetiştirme Kursu" tamamlayan kursiyerlere sertifika taktim etti

Alzheimer’ın Erken Dönem Belirtilerine Dikkat!

Yaşlandım artık her şeyi çabuk unutuyorum… Günümüzde hemen hepimizin ortak sorunu olan ‘unutkanlık’ özellikle ileri yaşın doğal bir sonucu olarak düşünülse de, aslında ‘Alzheimer’ gibi son derece ciddi hastalığın ilk sinyallerinden biri olabiliyor!

Çocuklarda Sonbahar Alerjisine Karşı 7 Etkili Önlem!

Havaların soğumaya başladığı sonbaharla birlikte çocuklarda alerjik hastalıklar da artış gösteriyor.

Kas Kaybını Önlemek İçin Haftada 3 Gün Egzersiz Şart!

Yaş ilerledikçe vücudumuzda birçok farklılık, kayıp yaşanıyor.

10 Eylül Dünya İlk Yardım Günü

Her yıl Eylül ayının 2. Cumartesisi “Dünya İlk Yardım Günü” olarak kutlanıyor.

Yeni Hastane Yükü Almaya Başladı

Battalgazi Beydağı Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erol Karaaslan, Battalgazi Devlet hastanesinin Malatya Eğitim ve Araştırma hastanesinin yükünü yavaş yavaş almaya başladığını ifade ederek; “acil servisteki hasta sayımız arttıkça, eğitim araştırmadaki bakılan hasta sayısına yansıyor. Buda bizi mutlu ediyor” dedi.

Mevsim Değişimlerinin Psikolojimize Etkisi!

Mevsimler geçişler; kişilerde kendilerini iyi hissetmeme, çaresizlik, çökkünlük, umutsuzluk, halsizlik ve sinirlilik gibi mevsimsel duygu durum değişikliklerine yol açabilmektedir.

Göz Çevresi Sorunlarına Dikkat!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay konu hakkında bilgiler verdi.

Jinekolojik Kanserler Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış!

Ülkemizde meme kanserinden sonra kadınlarda en sık görülen jinekolojik kanserleri rahim, rahim ağzı ve yumurtalık kanseri oluşturuyor.

Diyabet Hastalarına Özel 8 Önemli Öneri!

Aşırı sıcakların iyice bunalttığı bugünlerde diyabet hastaları için tehlike de artıyor! Güneşe doğrudan maruz kalmak kan şekeri dengesini bozarken, güneşin altında uzun süre oturmak da kan şekerlerinin daha yüksek seyretmesine yol açabiliyor.

Toplam 668 haber.