Sağlık

Sağlık Haberleri

Maymun Çiçeği Virüsü Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Nokta!

Bilim dünyasını son günlerde yüksek dereceli alarma geçiren Maymun Çiçeği Virüsü (Monkeypox) tüm dünyada yeni bir pandemi korkusuna neden oldu.

35 Yaş Üzeri Anne Adaylarına Özel 8 Öneri

Eğitim, kariyer, ekonomik zorluklar, yaşam tarzı derken günümüzde anne olma yaşı giderek yükseliyor. Son yıllarda 35 yaş ve üzeri anne adaylarının sayısında büyük artış yaşanıyor.

Malatya SGK İl Müdürlüğü Yeni Yerinde

Malatya'da yıllardır İnönü Caddesinde kendi binasında hizmet veren Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yeni yerine taşındı.

Parkinson Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Nokta!

Halk arasında ‘titreme’ hastalığı olarak da bilinen Parkinson, beyin hücrelerinin tahribatıyla yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen ilerleyici bir sinir sistemi hastalığı.

Diyet Yaparken Kaçınmanız Gereken 8 Önemli Hata!

Soğuk ve uzun geçen kış mevsiminin ardından güneş yüzünü göstermeye başladı. Artık kışın giyilen kalın giysilerin yerini ince giysiler alacak, haliyle alınan kilolar da daha görünür hale gelecek.

Sınav kaygısı nedir? Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkarız?

Uzman Klinik Psikolog Ayşe Topak konu hakkında bilgiler verdi.

Bahar Alerjisine Karşı 8 Etkili Yöntem!

Bahar aylarında ağaçların yeşillenmesi ve çiçeklerin açması ile polenlerin yaygınlaşıp havada uçuşması özellikle alerjik bünyeli kişilerde birçok soruna yol açıyor.

Hipertansiyon Gençlerde Giderek Yaygınlaşıyor!

Tüm dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alan hipertansiyon ülkemizde her 3 erişkinden 1’inde görülen yaygın bir hastalık.

Türk Kızılay Genel Kurulunda 4 Malatya’lı yer aldı.

Türk Kızılay 103. Olağan Genel Kurulu 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara ilinde gerçekleştirildi.

Aşırı Aktif Mesaneye Dikkat!

Aniden geldiği ve ertelemekte güçlük çektiğiniz için genellikle tuvalete koşma ihtiyacı mı hissediyorsunuz?

Yorgunluğa Yol Açan 7 Beslenme Hatası

Son günlerde yorgunluktan şikayet edenlerin sayısı giderek artıyor. Günlük yaşantınızda enerjinizi düşüren, mutsuzluk hissine yol açan yorgunluğun altında kronik bir hastalık yatmıyorsa, beslenme ve yaşam biçiminizi gözden geçirmenizde fayda var.

Düzenli Egzersizin Sağlığa 6 Önemli Faydası!

Yürümek, yüzmek, bisiklete binmek, dans etmek, ip atlamak hatta evde temizlik yapmak… Tüm bu fiziksel aktiviteler, vücudun hareket ederek enerji harcamasını sağlıyor.

Obezite Nedir? Dereceleri Nelerdir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal konu hakkında bilgiler verdi.

Vakıf Haftası Etkinlikleri bu yıl 9-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Vakıf Haftası Etkinlikleri bu yıl 9-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Yumurtalık Kanserinin 7 Önemli Sinyali!

Dünyada kadın kanserleri arasında 7. sırada yer alan yumurtalık kanseri, özellikle gelişmekte olan ülkelerde, 40 yaş üstü kadınlarda meme kanserinden sonra 2. sırada görülüyor.

Talasemi Hakkında En Çok Merak Edilen 7 Soru

Aşırı halsizlik, çarpıntı, çabuk yorulma, deride koyulaşma, gelişme geriliği… Halk arasında ‘Akdeniz anemisi’ olarak bilinen talasemi hastalığının en sık görülen belirtilerinden birkaçı…

Nezle Ya Da Sinüzit Sandığınız Aslında Bahar Alerjisi Olabilir!

Bahar mevsimi ile güneşin yüzünü göstermesi ve doğanın canlanarak çiçeklerin açması, pek çok kişi için olumlu etkileri beraberinde getirirken, kimileri için kabusa dönüşebiliyor!

Ramazan Bayramı’nda Çok Sayıda İnsan Kalp Krizi Problemi Yaşayacak!

Ramazan’ın bitmesi ile yeni sürece metabolizmamız daha rahat nasıl uyum sağlayabilir? “Bu Ramazan Bayramı’nda üzülerek söylüyorum ki çok sayıda insan kalp krizi ile ilgili problemler yaşayacak.

Gözde Sağlık Grubu yatırımlarına ara vermedi

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İbrahim Karaman, “Dünyanın ev ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen Gözde Grubu yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.” Dedi.

Toplam 583 haber.