Sağlık

Sağlık Haberleri

Ülkemizde Her 4 Kişiden Birinin Sorunu: Karaciğer Yağlanması

Karaciğer hücrelerinde yaklaşık yüzde 5 oranında yağ bulunması olağan bir durum ve sağlığımızı olumsuz etkilemiyor. Karaciğer yağlanması; karaciğer hücrelerinde normalden fazla yağ depolanması durumu olarak tanımlanıyor.

Battalgazi’deki Kültür Varlıkları Masaya Yatırıldı

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Ekim ayı toplantısı, Battalgazi Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda, Battalgazi’de bulunan kültür varlıkları masaya yatırıldı.

KKTC’de ilk kez SMA taşıyıcılık testi yapılmaya başlandı

Nadir görülse de sinir ve kas sisteminde yarattığı etkiler ile oldukça tehlikeli bir kalıtsal hastalık olan SMA’nın (Spinal Müsküler Atrofi) tedavisi güç ve oldukça maliyetli.

Sonbahar Hastalıklarına Karşı 25 Etkili Öneri!

Soğuk algınlığı, grip, boğaz enfeksiyonu, norovirüs ishali, akut bronşit, alerjik astım, zatürre ve sinüzit… Her mevsim kendi hastalıklarını beraberinde getiriyor.

MTÜ’den Koklear implantasyon Operasyonu

İleri derecede işitme kaybı olan ve işitme cihazından fayda görmeyen çocuk ve erişkin hastalarda uygulanan Koklear implantasyon operasyonları, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Polikliniği’nde uygulanmaya başlandı.

Dişte Oluşan Çürük ve Enfeksiyona Dikkat!

Diş Hekimi Burcu Cebeci Yıldızhan konu hakkında bilgiler verdi.

Sağlıklı Menopoz İçin Altın Öneriler

Kadınların hayatında önemli dönemeçlerden biri olan menopozu günümüzde sağlıklı ve rahat geçirmek hatta ikinci bahara dönüştürmek mümkün.

Meme kanseri tedavisinde stres, öfke ve üzüntüden uzak durulmalı...

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisinin önemine dikkat çekmek ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlendi.

Çin, Kovid-19 Vakalarını Yine ‘Sıfırladı

Çin, bazı eyaletlerde yeniden baş gösteren Kovid-19 vakaları, sıkı önlemler sayesinde yeniden ülke çapında sıfırladı.

Yoga Yapanlar da Boyun Daha mı Erken Yaşlanır?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen konu hakkında bilgiler verdi.

COVID-19 Aşısının Kalp ve Damar Sistemi Açısından Olabilecek Yan Etkileri

Gerek Pfizer-Biontech veya Moderna ve Johnson & Johnson aşıları olsun, bu aşıların birçok geniş kapsamlı çalışmalar yapıldıktan sonra güvenilir ve koruyucu oldukları kesinlikle söylenebilir.

Fast-Food Yiyecekler Çocuk Gelişimini Etkiliyor!

Diyetisyen Elif Bilgin Baş konu hakkında bilgiler verdi.

Sosyal Medya Güzellik Kaygısını Artırıyor

Burnu biraz küçültelim, dudakları büyütelim, göz kenarlarına biraz dolgu, alına biraz botoks, beli inceltelim…

Ruh Sağlığı Uzmanı Uyardı Patlamadan Düzeltmek Gerekir!

1992 yılından bu yana her yıl 10 Ekim günü, Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu’nun girişimi ile "Dünya Ruh Sağlığı Günü" olarak anılıyor. Bu özel günde ruh sağlığının önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Meme Kanseri Riskini Azaltmanın 5 Yolu!

Dünyada ve ülkemizde kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri erken dönemde hiçbir belirti vermeyerek sinsice ilerleyebiliyor.

Kalp Krizini Önlemenin 10 Yolu

Sağlıksız beslenmeden sigaraya, hareketsizlikten aşırı strese, bozuk uyku düzeninden fazla kiloya…

Z kuşağını anlamanın önemi!

Psikiyatri Uzmanı Uzm. Dr. Tuba Erdoğan konu hakkında bilgiler verdi. Son dönemde z kuşağı hakkında bilgilerin sıkça paylaşıldığını görmekteyiz . Peki nedir z kuşağı, onları nasıl daha iyi anlayabiliriz?

Çocuğunuz Size Bağımlı Mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi hemen her ailenin yaşam düzeninde köklü değişimlere sebep oldu. Evler birer işyeri ve okul, ebeveynler de öğretmen oldu.

Pandemide Güvenle Emzirmenin 5 Önemli Kuralı!

Bebeğin ilk altı ay boyunca tüm gereksinimleri olan su, protein, karbonhidrat, yağ ve mineralleri tek başına karşılayabilen mucize bir besin, anne sütü.

Toplam 409 haber.