Çevre

Mezarlık Alanı Bakımsızlıktan Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Mezarlık Alanı Bakımsızlıktan Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya
Fırat Edaş'ın Özgür Kuşlar Projesiyle Göçmen Kuşlar Güvende Fırat Edaş’ın Özgür Kuşlar Projesiyle Göçmen Kuşlar Güvende
Teksin Mersin 7'den 70'e Herkesin Adresi Oldu Teksin Mersin 7’den 70’e Herkesin Adresi Oldu
Niğde'de dolu tarım arazilerine zarar verdi Niğde’de dolu tarım arazilerine zarar verdi
Amasya'da ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım alanlarını vurdu Amasya’da ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım alanlarını vurdu
Uzungöl'de yıkımlar 5 Ekim'de başlıyor Uzungöl'de yıkımlar 5 Ekim'de başlıyor
Doğu'da en yüksek hava sıcaklığı Erzincan'da ölçüldü Doğu'da en yüksek hava sıcaklığı Erzincan'da ölçüldü
Şuhut'ta anız yangını Şuhut'ta anız yangını
Küresel ısınma ve iklim değişikliği medyanın gündeminde Küresel ısınma ve iklim değişikliği medyanın gündeminde
Diyarbakır'da üst yapı çalışmaları Diyarbakır'da üst yapı çalışmaları
Kilis'in içme suyu problemi çözüldü Kilis'in içme suyu problemi çözüldü
Borçka'da taşan dere tüneli kapattı Borçka'da taşan dere tüneli kapattı
Artvin'in Borçka ilçesindeki sel bölgesi havadan görüntülendi Artvin'in Borçka ilçesindeki sel bölgesi havadan görüntülendi
Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası Hopa'ya dere suları ile işte böyle ulaştı Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası Hopa'ya dere suları ile işte böyle ulaştı
Tekirdağ sahillerinde 600 ton çöp çıktı Tekirdağ sahillerinde 600 ton çöp çıktı
İzmir'de su baskınlarının yaraları sarılıyor İzmir'de su baskınlarının yaraları sarılıyor
Giresunlu Ceviz üreticisinin yüzü gülüyor Giresunlu Ceviz üreticisinin yüzü gülüyor
İhracatı durma noktasına getiren zararlıya karşı önlem artıyor İhracatı durma noktasına getiren zararlıya karşı önlem artıyor
Dağcılar Van Gölü için tırmandı Dağcılar Van Gölü için tırmandı
Doğu'da 3 ilde rüzgr uyarısı Doğu'da 3 ilde rüzgr uyarısı
Çevre Haberleri

Mezarlık Alanı Bakımsızlıktan Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya

Malatya’nın Kale ilçesi Mahmut Dursun Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kale Merkez Mezarlığı bakımsızlıktan ve düzensizlikten dolayı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Fırat Edaş’ın Özgür Kuşlar Projesiyle Göçmen Kuşlar Güvende

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., ‘Özgür Kuşlar’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında,enerji nakil hatlarındaki izolasyon çalışmalarıbu yıl da tüm hızıyla devam ediyor.

Teksin Mersin 7’den 70’e Herkesin Adresi Oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Alo 185 Teksin Mersin Çağrı Merkezi, 5 yaşındaki Kaan’ın sivrisinek şikayeti üzerine anında harekete geçti.

Niğde’de dolu tarım arazilerine zarar verdi

Niğde'de sağanak yağış ve ardından başlayan dolu yağışı ekili arazilere zarar verdi.

Amasya’da ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım alanlarını vurdu

Amasya Suluova'da gündüz saatlerinde etkili olan sağanak ve ceviz büyüklüğündeki dolu, yaklaşık 3 bin 274 dönüm ekili alanda zarara yol açtı.

Uzungöl'de yıkımlar 5 Ekim'de başlıyor

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşmadan kurtuluyor. Bölgedeki imar barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için yapı sahiplerine Çaykara Belediyesi tarafından tebligatlar gönderilmeye başlarken, yıkımların 5 Ekim tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi.

Doğu'da en yüksek hava sıcaklığı Erzincan'da ölçüldü

Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde seyrettiği Doğu Anadolu'da en yüksek sıcaklık Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde ölçüldü.

Şuhut'ta anız yangını

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde bir tarlada çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği medyanın gündeminde

Değişen hava sıcaklıklarına oranla Türkiye'de 2019 yılı başından itibaren hava durumu bin 856 habere konu olurken, küresel ısınmanın 7 bin 453 haberde yer aldığı görüldü. Medyaya yansıyan haber başlıkları incelendiğinde ise hava durumunun tarıma olan olumsuz etkilerinin ön planda olduğu kaydedildi.

Diyarbakır'da üst yapı çalışmaları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde yer alan 2 bin 450 metre uzunluğundaki eski Siverek Caddesi'nde asfaltlama çalışmalarını tamamladı.

Kilis'in içme suyu problemi çözüldü

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nüfusundan fazla Suriyeli barındıran Kilis'in içme suyu problemini çözdüklerini söyledi.

Borçka'da taşan dere tüneli kapattı

Artvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağış, sel ve heyelanlara neden oldu. Borçka-Muratlı Köyü karayolu derenin taşması sonucu ulaşıma kapandı. Muratlı tüneli ise taşan dere nedeniyle toprakla doldu.

Artvin'in Borçka ilçesindeki sel bölgesi havadan görüntülendi

Artvin'in Borçka ilçesinde gece boyu etkili olan şiddetli yağışlar sel ve su baskınlarına neden oldu. Yaşanan selin ardından bölge havadan görüntülendi.

Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası Hopa'ya dere suları ile işte böyle ulaştı

Artvin'in Borçka ilçesinde gece boyu etkili olan şiddetli yağışlar sel ve su baskınlarına neden olurken, Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası dere suları ile Hopa'ya ulaştı.

Tekirdağ sahillerinde 600 ton çöp çıktı

Tekirdağ sahillerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarında yaz sezonu boyunca 579 ton çöp, yaklaşık 22 ton da yosun temizliği gerçekleştirildi.

İzmir'de su baskınlarının yaraları sarılıyor

İzmir'de, sağanak yağış nedeniyle yaşanan su baskınlarının ardından en çok etkilenen ilçelerden olan Buca'da yaralar sarılıyor. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç ve başkan yardımcıları, hasarı yerinde inceleyerek su baskınlarına karşı kalıcı çözüm için çalıştıklarını ifade etti.

Giresunlu Ceviz üreticisinin yüzü gülüyor

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde son 5 yıldır 'bahar üşümesi' nedeniyle ceviz üretimi minimum seviyelere gerilerken, 2019 hasat sezonundan umutlu olan ceviz üreticileri sezonun başlamasıyla yüzleri gülmeye başladı.

İhracatı durma noktasına getiren zararlıya karşı önlem artıyor

Rusya'ya son 1 buçuk yılda ihraç edilen tonlarca nektarin, kırmızı erik ve narenciyede Akdeniz meyve sineğinin ortaya çıkması sonucu geri gönderilen ürünlerin ardından Adanalı üreticiler bu yıl narenciye ilaçlaması konusunda titiz davranıyor. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, 'Akdeniz meyve sineğinin ihracattaki toleransı sıfırdır. Gümrük kapılarında bir tek bulaşmış meyve bulunsa dahi tarımsal üretimi durma noktasına getirmektedir' dedi.

Dağcılar Van Gölü için tırmandı

Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 'Van Gölü kirlenmesin, temiz kalsın' bilinciyle 5 il 25 zirve etkinliği kapsamında 17'inci tırmanışlarını Atatürk (Kerkok) Dağı'na yaptı.

Toplam 27 haber.