Çevre

Çevre Haberleri

Battalgazi Belediyesi’nden Dijitalleşmede Dev Adım

Dijitalleşmeye yönelik atılımlarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediyesi, yetki ve sorumluluk alanında bulunan işyerlerinde hayata geçirdiği “Dijital Ruhsat Denetim Sistemi” ile ilçede dijital bir dönemin startını daha verdi.

Orduzu Mahallesinde Altyapı Çalışmaları Tamamlanan Bölgeler Asfaltlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Orduzu Mahallesi Çınar Çarşıbaşı Caddesi’ndeki sıcak asfalt çalışmaları tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Mert, Biz Koşturursak, Vatandaş Rahat Eder

Akçadağ İlçesi Gürkaynak Mahallesi’nde yapılan altyapı yatırımlarını inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Ekip halinde saha birlik ve beraberlik içinde çalışırsak vatandaş rahat eder” dedi.

Battalgazi’deki Demirci Sokak Sıcak Asfalta Kavuştu

Battalgazi’nin dört bir yanında ulaşım yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri çalışmalarla Meydanbaşı Mahallesi’ndeki Demirci Sokağı ilk kez sıcak asfalt ile buluşturdu.

Battalgazi’deki 11 Sokağa 3.5 Milyonluk Yatırım

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kernek mahallesinde bulunan 11 sokakta 7 bin metrekarelik kaldırım ve 14 bin metrekarelik sıcak asfalt çalışmasının startını verdi.

Haşere İle Mücadele Çalışmalarını Sürdürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Malatya genelinde haşere ile mücadele çalışmaları kapsamında yapılan ilaçlama çalışmaları sürüyor.

Mert, 2022’de Birçok Yerin Altyapısı Tamamlanmış Olacak

Hanımınçiftliği Mahallesi’nde devam eden içme suyu çalışmalarını yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Ekip sahada olursa sorun biter.

Maski, Su Baskınlarına Ve Göllenmelere Müdahale Etti

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’yı etkisi altına alan yoğun yağış esnasında meydana gelen sıkıntıların önüne geçmek için Acil Müdahale Ekibi oluşturdu.

Arıtma Tesisi Alanına 300 Fidan Dikildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi alanına MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve Battalgazi İlçesi Hasırcılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerin katılımıyla 300 fidan dikildi.

Başkan Gürkan: Yapraklı Hes Çalışmalarımız Başladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, artan enerji maliyetlerinin önüne geçmek için yenilenebilir enerji konusunda hummalı bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “Dönem sonunda 35 MW’lık bir elektrik üretimi hedeflemekteyiz” dedi.

Temel Atma Töreni Saat 14.00’de

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Tecde Mahallesi Altın Kayısı Bulvarı üzerinde bulunan yaklaşık 300 dönümlük alana 100. Yıl Kent Parkı yapılıyor.

Battalgazi’deki Ulaşım Yatırımları Hız Kesmiyor

Battalgazi Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında ilçe genelinde yol yapım, onarım ve bakım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Başkan Gürkan, Malatya’ya Yakışır Bir Kütüphane İnşa Ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan Millet Kütüphanesinde incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan Akarsularımızı Atıklardan Kurtarıyoruz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Çevreye önem veren bir Büyükşehiriz.

Battalgazi’deki Mezarlıklarda Ramazan Ayı Temizliği

Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Ramazan ayı öncesi vatandaşların rahat mezarlık ziyareti gerçekleştirebilmeleri için ilçede bulunan tüm mezarlık alanlarında temizlik ve bakım çalışmaları gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Haşereyle Mücadele Çalışmalarına Devam Ediyor

Vatandaşların haşeresiz bir yaz mevsimi geçirmesi için haşereyle mücadele çalışmalarını yıl boyu sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilaçlama çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi’nin Ulaşım Yatırımları Sürüyor

Büyüyen ve her geçen gün daha da gelişen Battalgazi’deki ulaşım yatırımları kapsamındaki çalışmalarına hız kesmeden sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Alacakapı ve Toygar Mahallesindeki çalışmalarına devam ediyor.

Battalgazi’deki Prestij Sokak Çalışmaları Sürüyor

Battalgazi Belediyesi tarafından Şire Pazarı’nı daha da canlı hale getirmek ve estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla startı verilen ‘Sokak Sağlıklaştırma’ çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kuyulu’nun Kanalizasyon Sorunu Tarihe Karışıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde başlattığı altyapı çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Toplam 79 haber.