Mersin Haberleri

Mersin Haberleri

Başkan Seçer, İstiklal Caddesi Esnafını Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz İlçesi İstiklal Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı. Esnafa ‘Hayırlı İşler’ dileyen Başkan Seçer, vatandaşlarla da sohbet etti.

Sosyal Belediyecilikte Örnek Çalışma: Çaltıbozkır Lavanta Bahçesi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışının vücut bulmuş hali, bu kez Silifke ilçesine bağlı Çaltıbozkır Köyü’nde kendini gösterdi.

Mersin Büyükşehir, Halk Kart’ın Temmuz Ayı Tutarlarını Hesaplara Yatırdı

11 Bin 48 Kişinin Halk Kart Hesabına 2 Milyon 60 Bin Tl Yatırıldı

Başkan Seçer, Büyükşehir’in YKS Tercih Danışmanlığına Başvuran Öğrencilerle Buluştu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin uzman eğitimci kadrosuyla ücretsiz olarak öğrencilere YKS tercih danışmanlığı desteği sunduğu Kongre ve Sergi Sarayı’nı ziyaret etti.

25 Temmuz - 5 Ağustos Arası Yks Tercih Günlerine Bekliyoruz

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin öğrencilere yönelik rehberlik ve psikolojik destek hizmeti veren “MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezi” hizmetlerini sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Ve Mersin Barosu, Kadın Ve Çocuk Hakları Mücadelesinde İş Birliği Yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu, başta Mersin olmak üzere bölgede yaşanan kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına yönelik hukuksal mücadeleyi ortaklaştıran bir iş birliği protokolüne imza attı.

Büyükşehir Kurs Merkezlerindeki 151 Öğrenci YKS’de İlk 50 Binde

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin 9 ilçedeki Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde üniversite sınavına hazırlanan gençler, YKS’de önemli başarılar elde etti.

KKTC Heyetinden Barış Harekâtının Yıldönümünde Başkan Seçer’e Ziyaret

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48’inci yıldönümü dolayısıyla KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ve beraberindeki heyet, Başkan Vahap Seçer’i ziyaret etti. Başkan Seçer, “1974’ten sonra adada iklim değişti.

Büyükşehir Ve TCDD Ekipleri, Hemzemin Geçitlerde Düzenleme Çalışmalarını Sürdürüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TCDD ekipleri, aşırı kullanım nedeniyle yıpranmalar oluşan hemzemin geçitlerde, düzenleme ve asfalt zemini yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Expo’21 Hatay’da Yer Alan Mersin Bahçesi 3 Farklı Alanda Ödüle Layık Görüldü

‘Medeniyetler Bahçesi’ temasıyla açılışı yapılan EXPO’21 Hatay’da Mersin, tarihe tanıklık eden mekânları, doğal güzellikleri ve bitki örtüsü ile açıldığı günden bu yana tanıtılmaya devam ederken, 3 farklı alanda ödüle layık görüldü.

Büyükşehir, Halk Kart’ın Haziran Ayı Tutarlarını Hesaplara Yatırdı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli yurttaşlara verilen Halk Kart’ın Haziran ayı tutarlarını hesaplara yatırdı.

Büyükşehir’in Modern Dokunuşlarıyla Mersin Yeşile Doyuyor

Büyükşehir Belediyesi’nin park, kavşak ve refüjlerdeki modern dokunuşları, Mersin’i daha da renklendirdi.

Mersin Büyükşehir, CNG’Lİ Otobüsler İçin Doğalgaz Yakıt Dolum İstasyonu Kurdu

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde vatandaşlara konforlu hizmet sunan çevre dostu CNG’li otobüslerin yakıt maliyetinde büyük tasarruf imkânı sağlayacak doğalgaz dolum tesisini kurdu.

İtfaiye Ekipleri Çukura Düşen Yavru Köpeği Kurtardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, gelen bir ihbar üzerine Yenişehir ilçesi Değirmençay Mahallesi’nde çukura düşen ve mahsur kalan bir yavru köpeği kurtardı.

Büyükşehir’in Yeni Dönem Ücretsiz Üniversiteye Hazırlık Kurs Başvuruları 20 Haziran’da Başlıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları için yeni dönem ön kayıt başvuruları 20 Haziran’da başlıyor.

310 Milyon Tl’lik Borçlanma Yetkisi, Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi

Başkan Seçer: “Mersin Büyükşehir Belediyesi Mali Disiplini Sağlamış Türkiye’deki Örnek Gösterilecek Büyükşehir Belediyelerinden Bir Tanesidir”

Mersin Büyükşehir, Şehit Aileleri Ve Gaziler İçin Gezi Programı Düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gezi programında şehit aileleri ve gaziler Tarsus’ta bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir’den Üreticiye Çok Yönlü Destek

Başkan Seçer, Dalakderesi Mahallesi’nde düzenlenen ‘Sulama Borusu, Kaz ve Makine-Ekipman Dağıtım Töreni’ne katılarak Akdeniz, Erdemli ve Toroslar’daki üreticilerle buluştu.

Denizin Dibinden Sandalye De Çıktı, Alışveriş Sepeti De…

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Marina’da ‘Deniz Dibi Temizliği ve Dalış Etkinliği’ gerçekleştirdi.

Mersin Büyükşehir’den 100 Üreticiye Kuraklığa Dayanıklı 5 Bin Kilo Ekmeklik Buğday Tohumu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, tarımsal destek projelerini sürdürüyor.

Zeynep Casalini, 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde Konser Verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşen 20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nde Zeynep Casalini, Mersinli müzikseverlerle buluştu.

Başkan Seçer Mersin, Şu Anda Türkiye’nin En Stratejik Bölgesi

Başkan Seçer, MTSO ile Uluslararası İlişkiler Konseyi iş birliğinde 9. Uluslararası İlişkiler Çalışmaları ve Eğitim Kongresi kapsamında düzenlenen “Küresel Dönüşüm Odağında Türkiye” konferansına katıldı. Başkan Seçer, “Mersin, şu anda Türkiye’nin en stratejik bölgesi” dedi.

Başkan Seçer MTSO’nun Konuğu Oldu

Başkan Seçer, MTSO Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılarak Mersin’in markalaşması adına hayata geçirilen projeler ve yatırımlar hakkında konuştu.

Örnek Köy’ Darısekisi’nde Yörük Kültürü Ve Gastronomi Günleri Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yorulduk, Terledik, Bıktık, İmkanımız Yok’ Demeden Çalışmaya Devam Edecek”

El Bebek Gül Bebek Projesinde Dağıtılan Paket Sayısı 25 Bine Ulaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli ailelerin 6-12 aylık bebekleri için 2020 yılının Nisan ayında hayata geçirdiği “El Bebek Gül Bebek” projesinde dağıtılan paket sayısı 25 bine ulaştı.

Mersin Büyükşehir, Öğrenim Yardımlarının Son Tutarını Yatırdı

Başkan Seçer öncülüğünde bu yıl için 1600 TL’ye çıkarılan öğrenim yardımlarının 200 liralık son tutarı hesaplara yatırıldı. 6 bin 225 lisans öğrencisinin hesabına toplam 1 milyon 245 bin lira aktarıldı.

20. Mersin Uluslararası Müzik Festivali İle Mersin Müziğe Doyacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda “Müzik Birleştirir” mottosuyla bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Başkan Seçer, Kentin Doğu Girişindeki Tır Trafiği İle İlgili Konuştu:

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Mersin’in doğu girişinde bulunan tır trafiği sorununu gündeme getirerek, “Oradaki uygunsuz tır parklanmaları ve hareketliliğin o bölgeye verdiği tahribat nedeniyle kentin doğu girişi Mersin gibi bir kente yakışmayacak düzeyde” dedi.

Mersin Büyükşehir’den Adnan Menderes’te Refüje Rulo Çim

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Bulvarı’nın 34. Cadde ve İsmet İnönü Bulvarı arasındaki kısmında tamamlanan otomatik sulama sistemi ve bordür çalışmalarının ardından bulvar üzerindeki refüje 26 bin metrekare rulo çim serim çalışmalarına başladı.

Meral Seçer, Mut Ot Festivali’ni Gezdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yerel paydaşlarla birlikte ilk kez düzenlediği “Mut Ot Festivali” yoğun ilgi gördü.