Valilik Haberleri

Valilik Haberleri

Üniversitelerde Huzur ve Güvenin Arttırılması Toplantısı Yapıldı.

Malatya'da bulunan Üniversiteler ve onlara bağlı Yüksekokulların sorunlarının ve güvenliğinin görüşüldüğü Üniversite Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı, Valilik toplantı salonunda Valisi Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Hulusi Şahin Milli Sporcu Hatice Akbaş’ı Kabul Etti

Vali Şahin, Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Hatice Akbaş’ı Valilik Makamında kabul etti.

Hayırsever İş Adamı Enver Gülalioğlu ile Okul Protokolü İmzalandı

Eğitime 0 destek kampanyası çerçevesinde Hayırsever İş Adamı Enver Gülalioğlu tarafından İlimiz Yeşilyurt İlçesi Karakavak Mahallesinde yaptırılacak olan 24 Derslikli İlkokul Protokolü Valilik Makamında imzalandı.

Kentsel Dönüşüm Projelerinin Yapım Süreçleri Görüşüldü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile gerçekleştirilen toplantının ardından paylaşımda bulunan Başkan Hayrettin Güngör, “Tekke Kentsel Dönüşüm, Kale Çevresi Koruma ve Geliştirme ile Valilik Meydanı projemizin yapım süreçlerini netleştirdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurtuluş Bayramı Mesajı

12 Şubat Kurtuluş Bayramı, Valilik Meydanı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programda okunan kutlama mesajında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Hayata Değer Kat Projesi Tanıtıldı

Değerli Hayatlar Eğitim Derneği-DEHADER tarafından hazırlanan “Hayata Değer Kat Projesi” tanıtım toplantısı Vali Aydın Baruş Başkanlığında Valilik 2 nolu toplantı Salonunda düzenlendi.

TSO'dan Valilik Açıklamasına Sert Tepki

Malatya Valiliği tarafından geçtiğimiz gün Malatya Ticaret Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile ilgili basında çıkan bazı iddialarla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amaçlı Malatya Valiliğinden basın açıklaması yapılmış,

1. OSB Olayıyla İlgili Valilikten Açıklama

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak, 12-13 Ağustos tarihli bazı basın yayın organları ile internet sitelerinde yer alan haberlerle ilgili olarak açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Bakan Akar'dan Başkan Gürkan'a Plaket

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz gün Malatya gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Valilik ziyareti sırasında Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a hizmetlerinden dolayı bir plaket verdi.

İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Çilesiz Otobüs Durağı Yenileniyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi İl genelinde yapmış olduğu hizmet ve yatırımların yanında şehir içerisinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı Valilik yanında yer alan Çilesiz Otobüs Durağı’ nda yenileme çalışmaları başlattı.

Valilik Okul ihalelerini Araştırmak üzere Müfettiş İstedi

Valilik Okul ihalelerini Araştırmak üzere Müfettiş İstedi