Kültür Haberleri

Kültür Haberleri

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri 2023 Yılında 10 Şehirde Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin galası, kültür, sanat ve iş dünyasını bir araya getirdi.

Gazikültür Hz. Mevlana’yı Etkinliklerle Anıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür A.Ş. tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 815’inci doğum yılı münasebetiyle 100 yıl sonra ilk defa Gaziantep Mevlevihanesi’nde “Mevlevi Mukabelesi” yapıldı.

Başkan Gürkan 30 Ülkenin Büyükelçisi İle Biraraya Geldi

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Başkan Gürkan 30 Ülkenin Büyükelçisi İle Biraraya Geldi

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Dünya kültür mirasına giden sokakta iyileştirme

Battalgazi Belediyesi, tarih başkenti Battalgazi’nin tarihi mekanlarını estetik dokunuşlar yaparak yeniden ayağa kaldırıyor.

Tarih, Kültür ve Gastronomi Kenti Yeşilyurt’un Zenginliklerini Tüm Boyutlarıyla Tanıtıyoruz

Yeşilyurt’un Bütün Güzellikleri İstanbul’daki 5.Geleneksel Malatya Tanıtım Günlerine Taşındı

Kültürel Değerler Sergisi Devam Ediyor

MAFSAD-Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından hayata geçirilen “Kültürel Değerlerin Fotoğraf Yoluyla Aktarılması Projesi” kapsamında dördüncü fotoğraf sergisi Kuzey Makedonya’da açıldı.

Avrupalı Misafirler, Büyükşehir’in Erciyes Kadar Görkemli Sergisine Hayran Kaldılar

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Kayseri’ye gelen Avrupalı büyükelçiler, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) eğitmenleri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan 3 bin 917 eserle “Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” Yıl Sonu Sergisi’ni gezdi. El emeği eserleri inceleyen büyükelçiler, sergiye hayranlıklarını dile getirdiler.

Dünya’nın En Zengin Mutfak Kültürüne Sahibiz

Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmaları kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen yurt dışından, Azerbaycan, Özbekistan, Endonezya ve 13 ilçe kadın kooperatiflerinin de katıldığı ‘Gastronomi Workshop’ Sümer Park’ta bulunan Yöresel Ürünler Pazarının bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

Gürkan, Geçmişimizin Öğretisini Doğru Bir Şekilde Gelecek Kuşaklara Aktarmak Görevimizdir

Malatya’nın fethinin 921’inci yıl dönümü kutlamalarıyla birlikte 17-20 Eylül tarihleri arasında 2’ncisi düzenlenen Uluslararası Melita’dan Malatya’ya Kültür, Sanat, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Gastronomi ve Moda Günleri etkinliklerinin açılış programı gerçekleştirildi.

Öğretmen Adaylarından Başkan Güder’e Motivasyon Teşekkürü

Battalgazi Belediyesi tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılacak olan öğrencilere destek amacıyla düzenlenen KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri tekrar derslerinden ücretsiz olarak yararlanan öğrenciler, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.

Malatya’yı Her Konuda Yoğun Bir Hizmet Anlayışıyla Tanıştırmaya Gayret Ediyoruz

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile Mahrukatçılar Odası Başkanı Orhan Özbek, 35’inci Ahilik Kültür Haftası kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Melita'dan Malatya'ya Arslantepe Buluşması Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

Basın Toplantısına Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Yerel ve Ulusal Basın Temsilcileri katıldı.

Gürkan: Geçmişini Bilmeyen Gününe Ve Geleceğine Hükmedemez

Bu yıl 2’ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Melita’dan Malatya’ya Kültür, Sanat, Tarih, Arkeoloji, Turizm, Gastronomi ve Moda Günleri etkinliği için basın toplantısı düzenlendi.

Başkan Gürkan; Ahilik Dürüstlük Demektik

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda gerçekleştirilen 35’inci Ahilik Kültür Haftası kutlama etkinliklerine katıldı.

Gürkan, Ahilik Kültürü Selçuklu’dan Günümüze Bu Toprakların Mayasını Oluşturmuştur

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ahilik Teşkilatının ticareti doğruluk, dürüstlük ve dayanışma gibi ahlaki meziyetlere dayandırarak yüzyıllar boyunca nice erdemli nesiller yetişmesine vesile olduğunu söyledi.

Kültür Ve Sanata Yatırımda Sınırımız Yok

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, sanatçı alımı gerçekleştirdi. 2020 yılında yeni alımlarla kadroları güçlendirilen sanat ekibi, ihtiyaç dahilinde genişlemeye devam ediyor.

Vali Hulusi Şahin Ali Kapısı Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğini Ziyaret etti

Malatya Valisi Şahin, Dernek Başkanı Muhsin Topalcengiz’den Derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yaz Konserlerinde Zara Ve Fettah Can Sevenleriyle Buluştu

Büyükşehir Belediyesi eylül ayında da Başkentlileri çeşitli kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi’nin Kpss Tekrar Dersleri 10 Eylül’de Başlıyor

Battalgazi Belediyesi, 18 Eylül’de düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) katılacak olan öğrencilere destek olmak amacıyla KPSS Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri tekrar dersleri düzenlenecek.

Yenilenen Lozan Kapısı 91. İEF’ye hazır

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin fuarcılık, kültür ve sanat tarihinin en önemli mekanlarından biri olan Kültürpark'ın Lozan kapısını yenileyerek 91.İEF açılışı öncesi hazır hale getirdi.

Toplu ulaşıma İEF ayarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kültürpark’ta bugün açılacak 91’inci İzmir Enternasyonal Fuarı ve Terra Madre Anadolu 2022 Fuarı nedeniyle toplu ulaşım seferlerini artırdı.

Gönül Belediyeciliğinin Mimarı Büyükkılıç’tan Muhtarlara Jest

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte görev yapan muhtarlara Büyükşehir Belediyesi Kayseri Turizm Eğitim Kültür Ticaret A.Ş. (KAYTUR) sosyal tesislerinde yüzde 25 indirim sağlanacağını açıkladı.

Başkan Koçak’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Ankara Pütürgeliler Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak,30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.

Ağbaba Ailesinden Hacıbektaş'ta Hayır Çarşısı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında

Başkan Hayrettin Güngör; 3 Yılda 45 Kültür Yayını Çıkardık

Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür Yayınları’na kazandırılan Hamle Dergisi Tıpkıbasımı’nın tanıtım toplantısına katılan Başkan Güngör, “Büyükşehir Belediyemiz şu ana kadar 135 yayın çıkardı. Bunun 45 tanesi son 3 yıl içerisinde hayata geçirildi.

Gürkan: Çocuklarımıza Ne Kadar İlgi Gösterirsek Geleceğimiz O Kadar Emin Ellerde Olur

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren semt konaklarında, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğiyle yaz okulunda eğitim gören öğrenciler için ‘Yaz Okulu Final Şenliği’ düzenlendi.

Başkan Güder’den Zeynel Abidin Türbesi Vakfına Muharrem Ayı Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Muharrem ayı dolayısıyla Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Celal Abbas Karaduman’ı ziyaret etti.

Malatya Kent Konseyi YKS İçin Danışmanlık Hizmeti Veriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı, Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu, Yeni Cami Meydanında Tercih Merkezi açtı.

Başkan Şahin, Gazi Şehrin Turizmi Hakkında Konuştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi şehrin kültürel ve tarihi potansiyelinin turizm altyapısının lojistik gelişmelerle birlikte dünyaya açılacağını kaydetti.