Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Büyükşehir’in 40 Milyon Tl’lik ‘Eğitim’ Desteği İçin Başvuru Şartlarının Detayları Belli Oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ihtiyaç sahibi 10 bin öğrenciye toplam 40 milyon TL’lik eğitim desteği vereceği uygulama, 1 Ekim itibariyle başlarken, üniversite öğrencisi bulunan ihtiyaç sahibi ailelere öğrenim yılına hazırlık desteği başvuru şartlarının detayları belli oldu.

Başkan Büyükkılıç, Macaristan Parlamento Binası’nı Gezdi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, beraberindeki heyet ile Macaristan’daki temaslar kapsamında Macaristan Parlamento Binası’nı ziyaret etti. Türk Macar Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Milletvekili Dr. Tilki Atilla’nın misafiri olan Başkan Büyükkılıç, meclis binasında Macaristan ziyaretini değerlendirdi.

Kayseri Bilim Merkezi’nde Öğretmen Akademisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Bilim Merkezi ile Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 9 farklı ilçeden 53 sınıf öğretmeninin katılımıyla “Öğretmen Akademisi” programı düzenledi. Öğretmenler, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a eğitimcilere böyle bir fırsat sunduğu için teşekkür ettiler.

Başkan Büyükkılıç’ın Macaristan Temasları Sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın beraberindeki heyet ile Macaristan’daki temasları sürüyor.

Büyükkılıç Başkanlığındaki Kayseri Heyeti Macaristan’da

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Necmiye Büyükkılıç ve beraberindeki heyet ile Macaristan’a gitti.

Avrupalı Misafirler, Büyükşehir’in Erciyes Kadar Görkemli Sergisine Hayran Kaldılar

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Kayseri’ye gelen Avrupalı büyükelçiler, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) eğitmenleri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan 3 bin 917 eserle “Erciyes’in İhtişamından Sanatın Zirvesine” Yıl Sonu Sergisi’ni gezdi. El emeği eserleri inceleyen büyükelçiler, sergiye hayranlıklarını dile getirdiler.

Başkan Büyükkılıç, 1 Bakan Yardımcısı Ve 3 Büyükelçiyi Makamında Ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nicolaus Meyer Landrut, Çek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek ve Moldova Büyükelçisi Dmitri Croitor’u makamında ağırladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir İle Milletvekili Ersoy’dan Başkan Büyükkılıç’a Ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ile Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ile makamında bir araya geldi.

Büyükşehir’in Turizme Kazandırdığı Tarihi Kervansarayda ‘Ahilik’ Kutlaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, Büyükşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılan 790 yıllık tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda gerçekleşen Ahilik Kutlaması’na katıldı.

Büyükkılıç Ahilik Felsefesi Kayseri’ye Yakışıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleşen 35. Ahilik Haftası kutlamalarına katıldı. Başkan Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, “Ahilik felsefesi Kayseri’ye yakışıyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç Sağlık Alanında Yapılan Yatırımlar Yüz Akımız Olmuştur

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın döneminde ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ felsefesiyle insana verilen değer ve sağlık alanında yapılan yatırımlar, yüz akımız olmuştur” dedi.

Başkan Büyükkılıç Kayseri’de Öğrencilerimizin Barınma Sorunu Olmayacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını temenni ederek, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu işbirlikleri kapsamında Kayseri’ye üniversite öğrenimi görmeye gelen öğrencilerin kentte barınma sorununun olmayacağını ifade etti.

Büyükşehir’in Ulaşım Ve Kırtasiye Desteği Başvuruları Bugün Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ücretleri ile kırtasiye giderlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı uygulama için başvuruların bugün alınmaya başladığını duyurdu.

Kayseri Büyükşehir, Sel Felaketi Yaşayan Pakistan'a Yardım Tırı Gönderdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, muson yağmurlarının yol açtığı ve milyonlarca kişiyi evlerini terk etmek zorunda bırakan sel felaketinin yaşandığı Pakistan'a gıda ve hijyen malzemeleriyle dolu yardım tırı gönderdi.

Başkan Büyükkılıç, Turizmde Kayseri’nin Yol Haritasını Çizecek Zirveye Katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında gerçekleştirilen Turizm toplantısına katıldı.

Büyükşehir’in Ulaşım Ve Kırtasiye Desteği İçin Başvurular 12 Eylül'de

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ulaşım ücretlerinin yanı sıra kırtasiye giderlerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağı uygulama için taleplerin 12 Eylül Pazartesi günü alınmaya başlayacağını duyurdu.

Başkan Büyükkılıç’tan Kapsamlı Raylı Sistem Toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin ulaşım sistemini modern, konforlu hale getirecek projeler için çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir’in Dokuzuncu Kütüphanesi’ni 35 Günde 53 Bin Kişi Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kenti kütüphaneler şehri yapma hedefi doğrultusunda hayata geçirdiği dokuzuncu kütüphane olan Erkilet Kütüphanesi, 35 günde 53 bin 364 kişiye hizmet verirken, 10 bin kişi de kütüphaneye üye oldu.

Başsavcı Korkmaz’dan Başkan Büyükkılıç’a Teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte 2022-2023 Adli Yıl Açılış Töreni’ne katıldı.

Gönül Belediyeciliğinin Mimarı Büyükkılıç’tan Muhtarlara Jest

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kentte görev yapan muhtarlara Büyükşehir Belediyesi Kayseri Turizm Eğitim Kültür Ticaret A.Ş. (KAYTUR) sosyal tesislerinde yüzde 25 indirim sağlanacağını açıkladı.

Büyükkılıç: İşverenle İş Arayanı Buluşturduk, 2 Bin 176 Kişiye İş İmkânı Sunduk

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin işverenle iş arayanı buluşturduğu Kayseri Kariyer Merkezi projesinin kentte işverenle iş arayanı buluşturmaya devam ettiğini, proje sayesinde 2 bin 176 vatandaşın işe yerleştirildiğini söyledi.

‘Genç Dostu Başkan’ın Gençlere Sürprizleri Devam Ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Bakanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘genç ve öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla gençlere verdiği müjdelerin ardından Büyükşehir’in bir sürprizini daha açıklayarak, gençlerin pazar günleri Büyükşehir Belediye Hayvanat Bahçesi’ni ücretsiz gezebileceklerini duyurdu.

Başkan Büyükkılıç, Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılına Damga Vuracak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi çocuklara ve gençlere yönelik ücretsiz ulaşımdan, süt dağıtımına, kırtasiye desteğinden sosyal tesis indirimine kadar çok anlamlı ve çok özel projeleri hayata geçiriyor.

Başkan Büyükkılıç: Aspir Yağında İlk Sırada Olacağız

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 16 ilçedeki 820 üreticiye, 40 bin dekar alanda ekimi yapılan toplam 191 bin kilogram aspir tohumu dağıtıldığını belirterek, “Gerçekleştirilen projelerle aspir yağında ilk sırada olacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesine Bir Ödül Daha

Kent & Başkan dergisi tarafından organize edilen “Kent & Başkan Ödülleri” vatandaşlar tarafından yapılan oylamaların sonuçlanmasının ardından Kayseri’de düzenlenen gecede sahiplerini buldu.

Büyükkılıç, Tarihi Agios Dimitrios Kilisesi’nin Restorasyon Çalışmalarını İnceledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçe ziyaretinde, tarihi Agios Dimitrios Kilisesi’ndeki çalışmaları da yerinde inceleyerek, bilgiler aldı.

Özhaseki Ve Büyükkılıç’tan İncesu Çıkarması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte İncesu’da İlçe Yatırımları İstişare Toplantısı düzenledi. Büyükkılıç ve Özhaseki toplantının ardından İncesu esnafını da ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç’a STK Temsilcilerinden Ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD Kayseri Koordinatör Şube Başkanı Osman Atıcı ve beraberindeki heyet ile Kayseri Meyveciler, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık ve oda yönetimini makamında ayrı ayrı kabul etti.

Büyükkılıç’tan Kaski’de Yatırım Değerlendirme Toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nde yatırım değerlendirme toplantısı yaptı. Başkan Büyükkılıç, KASKİ’nin birimlerinde de incelemelerde bulundu.

Büyükkılıç: Ak Sevdamızla Ak Parti’mizin 21. Kuruluş Yıl Dönümü Bir Kez Daha Kutlu Olsun

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti’nin 21. Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Sarımsaklı Barajı mesire alanında “Geçmişten Günümüze Teşkilat Buluşması” programına katılarak, AK Parti teşkilatı ile bir araya geldi.