Izmir Haberleri

Izmir Haberleri

Başkan Soyer’den üniversite öğrencilerine müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Tunç Soyer’in eğitimde fırsat eşitliği ilkesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik burs projesini hayata geçiriyor.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli, İzmir’deki İklim Değişikliği ve Tarım Çalıştayı’nda konuştu

İklim değişikliğine karşı geleceğimize sahip çıkıyoruz İklim değişikliğine karşı eylem planlarımız devrede

Rusya’nın Türk domatesi ve biberine güveni tam

Antalya ve İzmir’den Rusya’ya taze domates ve biber ihracatında domates kahverengi meyve buruşukluk virüsü, domates lekeli solgunluk virüsü ve pepino mozaik virüsünde yüzde 100 analiz zorunluluğu kaldırıldı. Sektör, Rusya’ya domates ihracatındaki kotanın da kaldırılmasını istiyor.

Başkan Soyer İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel'i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu ile geçen ay yeniden göreve seçilen İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel'i ziyaret etti.

Soyer 300 Milyon Çift Ayakkabı Hedefine Katkı Sağlayacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bu yıl 47’inci kez düzenlenen Shoexpo-İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nın açılışını yaptı.

Dev proje için 8 firma yarıştı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kent içi toplu ulaşımda rahatlama yaratacak Buca Metrosu’nun yapımı için son aşama ihaleyi de tamamladı.

Kazandıkları parayı fidan kampanyasına bağışladılar

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer kendisine mektup yazarak tanışmak istediklerini ileten 11 çocuğu Kültürpark'ta ağırladı.

CHP’lileri İzmir’de Buluşturan Düğün

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz’ın kardeşinin İzmir’de gerçekleşen görkemli düğününe katılan partinin önemli isimleri nikah şahitliği de yaptı.

90. İzmir Enternasyonal Fuarı açıldı

Başkan Soyer: "İEF ülkemizi ve dünyayı İzmir'de birbirine bağlıyor"

Başkan Soyer İEF İş Günleri'nde İzmir Tarımı'nı anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında yedincisi düzenlenen İzmir İş Günleri'nde konuştu.

Başkan Soyer Türk ve yabancı ressamların sergisine katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği tarafından düzenlenen 1. Altın Fırça Suluboya Yarışması'nda dereceye giren eserlerin bulunduğu sergiye katıldı

15. Karaburun Bilim Kongresi başladı

Soyer: "İzmir'de dayanışmayı yücelttik"

İzmir Gençlik Çalıştayı başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 1. İzmir Gençlik Çalıştayı'nın açılışına katıldı.

Buca Metrosu’nda gözler 6 Eylül’e çevrildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi toplu ulaşımda büyük rahatlama yaratacak Buca Metrosu için başlattığı ihale sürecinin son aşaması, firmalardan gelen talep üzerine 6 Eylül’e alındı.

Başkan Soyer Gelecek İzmir’de Kuruluyor

UCLG Kültür Zirvesi için geri sayım başladı. 9-11 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez İzmir’de yapılacak zirve kültürün sürdürülebilirliğini sağlamak, iş birliğine dayalı öğrenmeyi geliştirmek, dünya çapında kentler ve yerel yönetimler arasında iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek amacını taşıyor.

26. Marble İzmir Fuarı heyecanı başladı

Özuslu: Doğayla uyumlu yaşamı merkeze koyuyoruz

Deprem ve yangın uzmanları bu sempozyumda buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki meslek odalarıyla Uluslararası Katılımlı Yangın ile Deprem Sempozyumu ve Sergisi düzenleyecek.

İzmir’de okul servisi ücretleri belli oldu

İzmir’de 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında geçerli olacak servis ücretleri belirlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı UKOME kararı doğrultusunda servis ücretlerine yüzde 15 zam geldi.

Mavişehir’de su taşkınlarını sona erdirecek proje tamamlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mavişehir'de özellikle kış aylarında deniz seviyesinin yükselmesiyle oluşan taşkınlara son verecek Kıyı Rehabilitasyon Projesi’ni inceledi.

Başkan Soyer: Daha temiz bir İzmir için başlattığımız temizlik dalgası sürecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çevre bilincini artırmak ve farkındalık yaratmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi temizlik çalışanları,

Soyer: Kadınlar için elimizi taşın altına sokmaya devam edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Girişimci İş Kadınları Federasyonu'nun (GİFED) lansmanına katıldı

İzmir ile Eskişehir arasında “Acil İzmir” protokolü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin geliştirdiği “Acil İzmir” uygulamasını artık Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de kullanacak.

Afetin vurduğu Kastamonu’ya İzmir’den destek

İzmir Büyükşehir Belediyesi sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya da destek veriyor. Başkan Tunç Soyer’in dayanışma anlayışı kapsamında bölgedeki mağdur yurttaşlar için 4 kamyon ve 1 minibüs yardım malzemesi gönderildi.

Başkan Soyer İran'ın İstanbul Başkonsolosunu ağırladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İran'ın İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudi Far ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Başkan Soyer, üçüncü doz aşısını oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dün üçüncü doz aşısını oldu.

Kemalpaşa metrosu için ilk adım atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa’yı da raylı ulaşım ağına dahil etmek için çalışmalara başladı.

Yangını kesmeseydik Bodrum’a kadar giderdi

İzmir İtfaiyesi'nden Kissebükü’ndeki yangına ilk müdahale eden ekip:

İzmir şehidini uğurladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar’da hırsızlık ihbarına giderken ekip otomobiliyle yaptığı kaza sonucu şehit olan polis memuru İbrahim Okçu’nun cenazesine katıldı.

Başkan Soyer UNESCO için lobi desteği istedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Skal İzmir Kulübü’nün yeni başkanı Güner Güney ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

İzmir tarihinin en büyük yatırımı için ilk kredi sözleşmesi imzalandı

Üçyol-Buca Metrosu için Avrupa’dan 125 milyon avro kredi