Güneş Haberleri

Güneş Haberleri

Çin, 8 ayda güneş santrallerine 102 milyar yuanlık yatırım yaptı

Çin’de “karbon emisyonunu azaltma” hedefleri doğrultusunda temiz enerjinin kullanımı giderek yaygınlaşıyor.

Diyabet Hastalarına Özel 8 Önemli Öneri!

Aşırı sıcakların iyice bunalttığı bugünlerde diyabet hastaları için tehlike de artıyor! Güneşe doğrudan maruz kalmak kan şekeri dengesini bozarken, güneşin altında uzun süre oturmak da kan şekerlerinin daha yüksek seyretmesine yol açabiliyor.

Kendi Enerjisini Kendi Üreten Belediye…

Sivas Belediyesi bütçesine yılda 60 milyon TL katkı sağlayacak Güneş Enerji Santralinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Yaka Ges Kuruluyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, artan enerji maliyetlerini en aza indirgemek adına Güneş Enerji Santrali (GES) için harekete geçti.

Güneşin Ciltte En Sık Yol Açtığı 5 Hastalık!

Yazın aşırı sıcaklarıyla bunaldığımız bugünlerde, bir yandan da güneşin yakıcı ve zararlı ışınları ciddi tehlike oluşturuyor.

Güneşlenme Hakkında Doğru Bilinen 5 Yanlış!

Güneşin tüm cömertliğini sergilediği yaz aylarında gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan en yüksek faydayı sağlayabilmek için doğru zamana ve doğru doza çok dikkat etmek gerekiyor.

Çocuklarda Güneş Çarpmasına Karşı 8 Kritik Önlem!

Yaz aylarında çocukları en mutlu eden aktiviteler deniz ve havuzda yüzmek, parklarda gönüllerince oynamak oluyor.

Deva Partisi İl Yönetiminden Fırıncılar Odasına Ziyaret

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve Partilerle birlikte Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçılar Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi'yi Makamında Ziyaret ettiler.

Gözlerimizi Tehdit Eden 7 Hatalı Alışkanlık!

Güneş sağlığımız üzerinde önemli faydalar sağlasa da, yaz aylarında yeryüzüne daha yoğun ve dik gelen zararlı UV ışınları cildimizin yanı sıra gözlerimizi de tehdit ediyor.

İl Başkanı Güneş' Hukuksuzluklara, Kabadayılıklara Geçit Vermeyeceğiz'

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş' Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu'na yapılan çirkin saldırılara Türkiye'nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.'

Ünlü Oyuncu Ayça Ayşin Turan, Bıoderma’nın Photoderm Güneş Ürünlerinin Marka Elçisi Oldu!

Cildi önemseyen, her cilt tipine ve endişesine yönelik dermatolojik uzmanlık sunarak ürünler geliştiren Bioderma’nın güneş kategorisi Photoderm serisinin marka elçisi ünlü oyuncu Ayça Ayşin Turan oldu.

Diyabet Hastalarına 10 Önemli Yaz Kuralı!

Tüm yıl boyunca heyecanla beklediğimiz yaz mevsimi nihayet kapımızı çaldı. Ancak güneşin kendini bolca gösterdiği yaz ayları diyabet hastaları için büyük bir risk oluşturabiliyor.

Diyet Yaparken Kaçınmanız Gereken 8 Önemli Hata!

Soğuk ve uzun geçen kış mevsiminin ardından güneş yüzünü göstermeye başladı. Artık kışın giyilen kalın giysilerin yerini ince giysiler alacak, haliyle alınan kilolar da daha görünür hale gelecek.

Nezle Ya Da Sinüzit Sandığınız Aslında Bahar Alerjisi Olabilir!

Bahar mevsimi ile güneşin yüzünü göstermesi ve doğanın canlanarak çiçeklerin açması, pek çok kişi için olumlu etkileri beraberinde getirirken, kimileri için kabusa dönüşebiliyor!

Malatya ve Ülkemizin Geleceği İçin Sürekli Bir Araya Geleceğiz

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve Yönetim Kurulu Üyeleri , İYİ Parti Genel Merkez Tarafından Malatya İYİ Parti İl Başkanlığı Görevine Atanan Hakan Yılmaz'a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu.

Evimiz Atölye Projesi İle Kadınlar Kazanıyor Mersin Kazanıyor

Başkan Seçer ve Meral Seçer, Evimiz Atölye projesini başarıyla tamamlayan Akdeniz ilçesi Şevket Sümer, Siteler ve Güneş Mahallelerindeki kadınlara katılım belgelerini verdi.

Bakan Yardımcısı Ergüneş’ten Başkan Gürkan’a Ziyaret

Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Elektrik Ve Doğalgaz Zammı İle İlgili Basın Açıklaması

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş Elektrik ve Doğal gaz'a Yapılan Yamlarla İlgili Basın Açıklaması Yaptı.

Malatya Deva Partisi, Gazeteciler Gününü Unutmadı

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş ve yönetim kurulu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle kahvaltı organizasyonunda Yerel Basın çalışanlarıyla bir araya geldi.

Engelsiz Yaşam, Artık Elektriğini Güneşten Alacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kurulan Güneş Enerjisi Santral Açılışı ve Güneş Enerjisi Projelerinin Finansman Paneli için tören düzenlendi.

Pütürge'de Toplu Açılış Töreni Düzenlendi

Pütürge'de yeni Belediye Hizmet Binası, Güneş Enerji Santrali ile Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi'nin açılış töreni gerçekleştirildi.

Cildinizi kış sezonuna hazırlayın!

Cilt tedavileri için ideal sezon olarak bilinen kış sezonu geldi çattı. Yaz boyunca cildimizi zararlı güneş ışınlarından koruduk. Peki ya yenilenmeye hazır mıyız? Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor, kış sezonunda tercih edebileceğiniz cilt yenileme tedavileri hakkında bilgi verdi.

Başkan Böcek Turizm Fuarı’nda

Antalya Turizm Fuarı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Deniz, kum, güneş destinasyonu dışında Antalya’yı kültür, sanat ve alternatif turizm çeşitlerinin varlığıyla zenginleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

DEVA Partisi Doğanyol İlçe Kongresi Yapıldı

Deva Partisi Doğanyol İlçe kongresi GMYK üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer, İl başkanı Onur Güneş, ilçe başkanları, İl ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

DEVA Partisi İl Bşk. Güneş'ten 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

DEVA Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayarak büyük zaferi kutladı.

Deva Partisi İl Bşk. Onur Güneş'ten TMO'ya Kayısı Almamasına Sert Tepki

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kayısı alımıyla ilgili hala bir açıklama yapmamasına anlam verilemediğini belirten Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş 'Fındıkta Erdoğan torpili var' Dedi

Güneş Yanığına Karşı 12 Etkili Öneri!

Ciltte kızarıklık, şişlik, su kabarcıkları, kaşıntı, ağrı… Genellikle hassas ciltlerde oluşan güneş yanığı, yaz mevsiminde sıkça görülen cilt problemlerinde ilk sıralarda yer alıyor.

Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Elektrik İhtiyacını Güneşten Sağlayacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, temiz enerji çalışmaları kapsamında bünyesinde bulundurduğu Engelsiz Yaşam Merkezi’nin çatısına kurduğu güneş enerjisi panelleriyle, binanın enerji ihtiyacını karşılayacak.

Çin’de güneşten elde edilen elektrik yüzde 23 arttı

Karbondioksit emisyonlarını azaltma ve karbon nötr olma hedefleri doğrultusunda önemli adımlar atan Çin’de fotovoltaik elektrik üretiminin yılın ilk yarısında, önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 23,4 arttığını gösterdi.

Ağbaba: TMO alım yapacak mı belli değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba beraberinde İl Başkanı Enver Kiraz ile birlikte DEVA Partisi Malatya İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Onur Güneş ve parti yöneticileriyle bir süre görüşerek, orman yangınlarına ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ağbaba, Kayısı alımları için TMO'nun alım tarihini açıklamasını istedi.