Gündem Haberleri

Gündem Haberleri

CHP'li Ağbaba' Esnaf ve Çiftçinin Borçlarının Faizlerini Sileceğiz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba: 'EYT'nin gündeme gelmesinde bizim çok emeğimiz var'

Haziran Ayının Medya Gündemi Yayında

Medya takip kurumu Ajans Press, medyada en çok konuşulan haber başlıklarını çıkardı.

Yılmaz' Bu İktidar, Ekmeği Bile Lüks Gıda Kapsamına Aldı..'

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz yazılı bir açıklama yaparak gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sayan Memleket Partisine Operasyon Çekmek İsteyenler Başarılı Olamadı

Memleket Partisi Sözcüsü Prof. Dr. İpek Özkal Sayan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Canbay: Her 2 Kişiden Biri Borçlu

Haziran ayı il divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay'ın gündeminde ekonomi vardı. Canbay 'Ülkemizde her 2 kişiden 1'i maalesef borçlu şekilde yaşıyor. Merkez Bankası'nın verilerine göre 2018'de 567 milyar lira seviyesinde olan hane halkı borçları, 2021'de 1 trilyon lirayı aştı yani iki misline çıktı' dedi.

Mv. Ağbaba' Malatyaspor'un Küme Düşmesinin Tek Nedeni AKP'li Siyasetçilerdir'

CHP Genel Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Battalgazi Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Toplam 3 gündem maddesinin görüşüldüğü Battalgazi Belediyesi Meclis toplantısında ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Meclis, Haziran Ayı Olağan Toplantısının 1.Birleşimi Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Haziran ayı Olağan toplantısının 1.birleşimde bir araya gelerek, 7 gündem maddesini görüştü

Mayıs Ayının Medya Gündemi Yayında: Sporda Tarih Yazıldı

Medya takip kurumu Ajans Press, medyada en çok konuşulan haber başlıklarını çıkardı.

Canbay: Zamlar dur durak bilmiyor

Saadet Partisi Mayıs ayı olağan genel toplantısını yaptı. Toplantının gündeminde ekonomi ve zamlar vardı. Saadet Partisi Malatya il başkanı Mustafa Canbay; “zamlar durmak bilmiyor” dedi.

Ağbaba, Akaryakıt Fiyat Artışı Dünyada Yüzde 60, Türkiye’de Yüzde 224!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Zonguldak İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Usluer: Yargıya Güvenin Kaybolması Demokrasi Sorunudur

Memleket Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Merkezi'nde gündemi değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında, “Bugün yaşadıklarımız; enflasyon, istikrarsızlaşma, yargıya güvenin kaybolması demokrasi sorunudur.” Dedi. Usluer konuşmasına şöyle devam etti.

Usluer: Politikamız Kendi Kendimize Yeterlilik Olmalıdır

Memleket Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Merkezi'nde gündemi değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında tarımın ve üretimin önemine dikkat çekerek "Tarım politikamızın; milli, siyaset üstü bir anlayışla uygulanmasını gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Başkan Seçer, Kentin Doğu Girişindeki Tır Trafiği İle İlgili Konuştu:

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Mersin’in doğu girişinde bulunan tır trafiği sorununu gündeme getirerek, “Oradaki uygunsuz tır parklanmaları ve hareketliliğin o bölgeye verdiği tahribat nedeniyle kentin doğu girişi Mersin gibi bir kente yakışmayacak düzeyde” dedi.

Ağar: Türkiye'de Son 20 Yılda Mesleki Eğitim Alan Öğrenci Sayısı Yüzde 62,9 Oranında Arttı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga AĞAR, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Mesleki ve Teknik Eğitim konusunda görüş ve önerilerini açıkladı.

Battalgazi Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ağbaba: Kayısı Üreticisinin Zararı Karşılansın!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, 14 Nisan’da Malatya’da meydana gelen don felaketinden zarara uğrayan kayısı üreticilerinin sorunlarını TBMM’de gündeme getirdi.

Mv. Ağbaba Mesele Kılıçdaroğlu'nun Değil, Türkiye'nin Karanlıkta Kalması!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Wilma Elles, Cihangir'de bir beyefendiyle yan yana görüntülendi.

Boşanması sonrası özel hayatıyla hiç gündeme gelmeyen Wilma Elles, yanlış anlamalara sebebiyet vermeden yanındaki kişinin genç iş insanı ve oyuncu adayı Ferhat Karabatak olduğunu söyledi.

Şeker Fabrikasında 280 TL'ye Mal Olan Şeker Fiyatı Şimdi 750-800 TL'ye Dayandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Buca Metrosu’nun yapım ihalesindeki hukuki süreçle ilgili önemli açıklamalar

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı ikinci birleşiminde Buca Metrosu’nun yapım ihalesinin kararının mahkeme tarafından iptal edilmesi gündeme geldi.

DEVA Partisi Basınla Buluştu

Demokrasi ve atılım partisi (DEVA) kuruluşunun 2. Yıl dönümünü kutluyor. Yerel Basınla bir araya gelen DEVA Partisi Malatya İl Teşkilatı Ekonomiyi ve Ülke gündemini değerlendirdi.

Ağbaba: Türkiye Günlerdir Zam Festivali Yaşıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Malatya İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın toplantısında Ağbaba, akaryakıt zamları başta olmak üzere hayat pahalılığına değindi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorlara ilişkin açıklamasına sert tepki gösterdi.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Mart Ayı Toplantılarına Başladı

Mart Ayı 1.Oturum Toplantısını gerçekleştiren Yeşilyurt Belediye Meclisi,gündemdekikomisyon raporları ve teklifleri görüşerek karara bağladı.

Battalgazi Meclisi, Mart Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı Olağan toplantısı tamamlandı. Battalgazi Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval’ın başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Akıllı şehirler için yeni projeler

"Türkiye'nin Yeşil Hikayeleri" programı kapsamında düzenlenen “Yeşil Başlangıçlar İzmir Çalıştayı” Tarihi Havagazı Fabrikası'nda başladı. Akıllı Şehirler için hızlı hayata geçebilecek projeleri gündemine alan çalıştay, 23 Şubat Çarşamba günü de devam edecek.

Şahsenem'in Kuş Cenneti

Ünlü pop müzik şarkıcısı ve usta yorumcu Şahsenem evinde 70 kuş ve kaplumbağaları ile yaşıyor. Hayvan sevgisi ile sık sık gündeme gelen Özbek popçu Şahsenem, her zaman sevenlerini şaşırtmaya devam ederken farklı özellikleriyle gündemden düşmüyor.

Ali Babacan’dan Özelleştirme Yorumu ‘Firma Tekel Olacaksa, Özelleştirme Yapılmamalı’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Haber Global’de katıldığı Siyaset Özel programında Senem Toluay Ilgaz, Oral Çalışlar, Nihal Bengisu Karaca ve Metehan Demir’in sorularını yanıtladı. Babacan, gündemi şu sözlerle değerlendirdi:

Malatya TSO’nun üye sayısı üç yılda yüzde 42 arttı

Malatya TSO’nun şehirde gündem belirleyen, sorunları gündeme taşıyan ve talep önerileri sunan bir konuma geldiğini ifade eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Üç yılda üye sayımızı yüzde 42 arttırdık. Odamızın şuanda üye sayısı 9 bin 465. 2022’de hedefimiz 10 bini geçmek” dedi.

OSB’lerdeki enerji sorunu istişare edildi

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, OSB’lerde yaşanan enerji sorunu gündemiyle düzenlenen Sanayi ve Enerji Bakanlarının da bulunduğu toplantıya katıldı.