Baruş Haberleri

Baruş Haberleri

Baruş: Beydağı Gibi Heybetli Kal Malatya

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Isparta Valiliğine atanan Malatya Valisi Aydın Baruş onuruna Nikâh Sarayında veda programı düzenledi.

Malatya Valisi Aydın Baruş’un Veda Mesajı

5 Kasım 2018 tarihinde başladığım Malatya Valiliği görevimden 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Isparta Valisi olarak atanmam sebebiyle 17 Mayıs 2022 tarihinde ayrılıyorum.

Hakkari Valisi Akbıyık, Vali Baruş’u Makamında Ziyaret Etti

Hakkâri Valisi İdris Akbıyık, Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Engelliler Haftası Münasebetiyle Vali Baruş’u Ziyaret

Engelliler Haftası nedeniyle, Engelsiz Yaşam, Bakım,Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinleri Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Vali Baruş Huzurevi, Çocuk Evleri Ve Şehit Ailelerinin Bayramını Kutladı

Vali Aydın Baruş Ramazan Bayramı dolayısıyla Huzur evini, çocuk evlerini ve Şehit Ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Malatya Valisinden, 'Bayramınız Kemerli Olsun' Denetimi

Malatya Valisi Aydın Baruş, Ramazan Bayramı trafik tedbirleri kapsamında "Bayramınız Kemerli Olsun" sloganıyla 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen trafik uygulamasına katıldı.

Pandemi Kurulu Üyelerine Plaket

Vali Aydın Baruş, Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi ilan ettiği 2020 yılından bu güne tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede görev alarak önemli adımlar atan İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Özer ve İnönü Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Bayındır’a plaket takdim etti.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Düzenlendi

2022 yılı ikinci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Vali Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Baruş İftar Programına Katıldı

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Eşi Nagihan Baruş, Yetimler Günü Dolayısıyla Düzenlenen İftar Programına Katıldı.

Emniyet Teşkilatından Vali Baruş’a177. Kuruluş Yılı Ziyareti

Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Malatya POMEM Müdürü Faruk Nalçacı ve Emniyet Müdürlüğü Personeli ile birlikte Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret etti.

Vali Baruş Yapımı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Aydın Baruş, 24 Ocak depreminin ardından zarar gören okulları yeniden eğitim hayatına kazandırmak amacıyla yapımı devam eden okul inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Vali Baruş, Zincir ve Yerel Marketlerde Denetlemelerde Bulundu

Vali Aydın Baruş, Tarım ve Orman İl Müdürü Tahir Macit, Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ ile marketlerde temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine yönelik stokçuluk, fahiş fiyat ve etiket denetimi yaptı.

Bir Kuşak Bir Yol Projesi Kapsamında Malatya’nın Lojistik Merkezi Olma Potansiyeli

Vali Aydın Baruş, Üniversite Sanayi işbirliği programı kapsamında İnönü Üniversitesi OSB Meslek Yüksek Okulundadüzenlenen “Bir Kuşak Bir Yol Projesi Kapsamında Malatya’nın Lojistik Merkezi Olma Potansiyeli” konulu panele katıldı.

58. Kütüphane Haftası Nedeniyle Vali Baruş’a Ziyaret

58.Kütüphane Haftası Etkinlikleri Çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman,Kütüphane Müdürü Muzaffer Tekin,Kütüphane Müdür Yardımcısı Muzaffer Kaçmaz ve Kütüphaneci Özlem Karabağ 2021 yılı içerisinde kütüphaneden en çok ödünç kitap alan üyelerle birlikle Vali Aydın Baruş’u ziyaret ettiler.

Vali Baruş Huzurevi Sakinleriyle Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş, Yaşlılar Haftası münasebetiyle Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarımızla bir araya geldi.

Başlama Atışını Vali Baruş Ve Başkan Gürkan Yaptı

25-27 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri çevre ilerden gelen 50 tenisçinin katılımı ile start aldı.

Vali Baruş Malatya Eğitim Vakfı’nı Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, Malatya Eğitim Vakfı’nı (MEV) ziyaret ederek yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Baruş, Yakınca ve Hamidiye Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, başta asayiş olmak üzere sağlık ve eğitim yatırımlarını, sağlık merkezi ve okul durumlarını ve diğer sıkıntıları dinlemek üzere mahalle muhtarlarını ziyaret edip sıkıntıları yerinde gözlemleyerek incelemelerine devam ediyor.

Battalgazi’de Ulu Çınarları Mutlu Eden Buluşma

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen özel programda Malatya Huzur evinde kalan yaşlılarla bir araya gelen Malatya Valisi Aydın Baruş ve Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Milli ve manevi değerlerimizi yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında bir köprü görevi üstlenen büyüklerimiz bizim en kıymetli hazinelerimizdir” dedi.

Şehit ve Gazi Dernekleri, Vali Baruş'a Ziyarette Bulundular

Şehit ve Gazi Dernekleri, Çanakkale Zaferi’nin 107’inciYıldönümü ve Şehitler Günüdolayısıyla Vali Aydın Baruş'u ziyaret etti.

Vali Baruş, 18 Mart Şehitler Günü Anma Programına Katıldı

Vali Aydın Baruş, Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. Yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

Vali Baruş ve Eşi NagihanBaruş Şehit ve Gazi Aileleri ile Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş ve NagihanBaruş Çanakkale Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Şehit ve Gazi yakınları ile nikâh sarayında bir araya geldi.

Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Verildi

Vali Aydın Baruş tarafındaniki gazimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Vali Baruş Hekime Kaldırılan El Lanetlenmelidir

Vali Aydın Baruş, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Malatya Tabipler Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katıldı.

Vali Baruş Adliye Binasındaki Yeşilay Standını İnceledi

Vali Aydın Baruş, adliye binasında Malatya Yeşilay Şubesince açılan standı gezerek Yeşilay Şube Başkanı Burak Ata’dan bilgiler aldı.

Vali Baruş, Toygar ve Boran Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Etti

Malatya Valisi Aydın Baruş, Battalgazi İlçesinde yer alan Toygar ve Boran Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti.

Vali Baruş İklim Değişikliği Konulu Toplantıya Katıldı

Vali Aydın Baruş, İnönü Üniversitesinde “İklim Değişikliği” konulu toplantıya katıldı.

Üniversitelerimizin Güvenliği için Toplantı Düzenlendi

Vali Aydın Baruş Başkanlığında İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ve eğitim ortamı oluşturmak adına yapılan Üniversite Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.c

Mart Ayı FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ’da Düzenlendi

Fırat Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Aydın BaruşBaşkanlığında Elazığ’da düzenlendi.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasından Vali Baruş’a Ziyaret

Malatya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Serdar Böke ve yönetim kurulu üyeleri, Muhasebeciler günü nedeniyle Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.