Ağaç Dikme Seferberliğine 30 Ülkeden Destek

Ağaç Dikme Seferberliğine 30 Ülkeden Destek

PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıl CumhurbaşkanımızSayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası bu yıl da 11 Kasım(yarın)saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşecek. Bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna – Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi yaklaşık 30 ülkenin de katılacağı Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşacak. 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla düzenlenecek Ankara’daki program, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk yerleşkesinde yapılacak. 
Etkinliğin bütün illerde ve ilçelerde pandemi kurallarına uygun bir şekilde sorunsuz ilerleyebilmesi için gerekli tüm tedbirler alındı.Vatandaşların kolayca dikim sahalarına ulaşabileceği okul, üniversite, hastane, ibadethane bahçeleri, yol kenarları, köylülerce kullanılan kamusal alanlar, çeşitli kamu kurumlarının bahçeleri ile Orman Genel Müdürlüğü’nün ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları yaptığı yerleşim yerlerine yakın sahalar öncelikli fidan dikim alanları olarak belirlendi. Ayrıcapandemi nedeniyle, etkinlik sahalarına gidemeyip kampanyaya uzaktan katılım sağlamak isteyen vatandaşlara, yaşadıkları ortamı güzelleştirmeleri talep edenlere bedelsiz fidan verilecek.
 

Haber Merkezi

Editör

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN