Kişisel Gücünü Keşfet - Nesrin Buruncuk Değişim Uzmanı

Kişisel Gücünü Keşfet


   Kişisel güç insan bünyesindeki fiziksel, zihinsel , zekâsal, duygusal ve ruhsal güçlerin toplamıdır. Bireyin kişisel eylemleri ve başarısı sahip olduğu kişisel güce bağlıdır.Dünya Değişim Akademisi'nde uygulanan teknikler kişisel gücün artmasına neden  olur.
    Kişisel güç insandaki farkındalık ve sevgi ile ilgilidir. İnsan kendisinin ne kadar farkındaysa ve kendini ne kadar severse o kadar kişisel güce sahip olur.Kişisel gücün temelinde bireyin kendini tanıması ve sevmesi yatar.
   Kendini başkalarıyla kıyaslamak bir alışkanlıktır. Birey kendini başkalarıyla kıyaslayarak bazen güçlü çoğu zaman güçsüz hisseder. İşte insanı güçsüz kılan şey  bu kıyaslama alışkanlığıdır. Kişi kendini başkalarıyla kıyaslamak yerine kendinin güçlü yanlarını keşfetmelidir.
  Yoğunlaşma gücü kişisel gücün bir bileşenidir.Birey bir şeye odaklanarak ve konsantrasyon gücünü kullanarak kişisel gücünü arttırabilir. Değişim Sanatı'nda ki tekniklerle konsantrasyon  ve odaklanma gücünü harekete geçirebilirsiniz.
  Kişisel gücün bir diğer bileşeni de bilinçaltının gücüdür. Bilinçaltı zihin neredeyse sınırsız potansiyele sahiptir. Bu sınırsız potansiyeli bilinçli bir şekilde kullanmak kişinin elindedir.
 İrade gücü de kişisel gücün bir diğer bileşenidir. İrade gücü bireyin kararlı olmasını sağlar. İrade gücü sayesinde kişi başarılı olma yönünde yılmadan ilerleyebilir.
   Kişisel gücü kullanma becerisi Dünya Değişim Akademisi’nde uygulanan  Değişim Sanatı teknikleriyle gelişmeye başlar. O zaman bireyin motivasyonu artar, performansı yükselir ve yaratıcılığı zenginleşir.
   İnsan kişisel gücünü başkalarını etkilemek ve bencil isteklerini gerçekleştirmek için kullanırsa, bu tür çabalar kişisel gücün tükenmesin neden olur.
  Yani kişisel gücü elde etme biçimleri ve kullanma tarzları insanın hayatını doğrudan etkiler.
  Kişisel gücün pozitif yönde kullanılması enerjinin artmasına negatif yönde kullanılması ise enerjinin azalmasına neden olur.
  Eğer kişisel güç egonun etkisi altında ise kişi hep egemen olmak ister.Aslında kişinin egemen olma gibi bir ihtiyacı yoktur. Fakat ego egemen olma ihtiyacı duyar ve bu ihtiyacı karşılamak için gitgide daha da güçlü olmak ister.
  Dünya Değişim Akademisi'nde , tekniklerin düzenli uygulanması ve bilinçli çabaların gösterilmesi sayesinde, kişisel güç muazzam bir şekilde geliştirilebilir.
  Cesaret, kararlılık,  bilgelik, dürüstlük, tevazu, çalışkanlık, ileri görüşlülük ve teslimiyet gibi özellikler kişisel gücün artmasına neden olmaktadır. Kişisel güç bireyin toplumdaki yaşamını verimli bir biçimde sürdürmesi  ve varoluşsal amacın gerçekleşmesi açısından çok önemlidir.
   Dünya Değişim Akademisi'nde uygulanan tekniklerle başkaları üzerinde güç sahibi olma çabaları
Kendi üzerinde güç sahibi olma çabalarına dönüşmeye başlar.İşte gerçek yaşam budur!
 O zaman doğallık, tevazu, sadelik,  içtenlik, dürüstlük vb.gibi nitelikler ortaya çıkmaya başlar.Birey eşsizliğinin farkına vararak, kişisel gücünü tüm insanlığın yararı için kullanır.
 Sevgiyle
Nesrin Buruncuk /Dünya Değişim Akademisi-Değişim Uzmanı /www.dunyadegisimakademisi.com
 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

  • Burcu | 07 Mart 2021 16:29

    Teşekkür ederiz

  • Doğa | 05 Mart 2021 10:59

    Sevgili Nesrin Buruncuk tan yine İnsanın kendini tanımasına ve geliştirmesine yardımcı olacak güzel yararlı bir yazı. Teşekkürler..

  • Serkan | 05 Mart 2021 08:04

    Bravo cok guzel.umarim seni anliyacak kapasitede insanlar mevcuttur etrafinda

YAZARIN SON 5 YAZISI
02May

Ben Suçlu Değilim

22Nis

Şükretmek

12Nis

Korkulara Son Vermek

25Mar

Affetmenin Gücü

25Mar

Affetmenin Gücü