Kendini Kabullenmek - Nesrin Buruncuk Değişim Uzmanı

Kendini Kabullenmek


Kendini kabullenmek nedir ? sorusunu cevaplamak için öncelikle “ kendin olmak “ kavramını bilmek gerekiyor.
Kendimizle ilgili bir çok fikrimiz vardır. Kendimiz ile anlatmak istediğimiz ne olursa olsun anlatmak istemediğimiz bir çok şey vardır.
Bazen insanın kendisine bile itiraf etmek istemediği şeyler vardır, onlar açığa çıkmasın diye insanlar maske kullanır. O insanlar kendileri olamaz.
Bu, samimi olmakta ve ilişki kurmakta en büyük engeldir. Çünkü ilişki kurmak için bir beğeni kazanmak gerekir. Kişi beğeni kazanmaya çalışır ve bunu suni araçlarla, dışsal şeylerle gerçekleştirmeye çalışır. Eğitimiyle, entelektüelliğiyle, giysileriyle, arabasıyla, eviyle, zenginliğiyle bir beğeni kazanmaya çalışır.
Aslında o şık elbiseleri, arabası, evi, ve nesnel olan hiçbir şeyi onunla ilgili değil. Onlar sadece yüzeysel bir makyajıdır, bir maskedir ve ona doğru çekilen insanlar da yüzeysel olanlardır.
Bütün bunlar nereden geliyor?
İnsanlar ne der, komşular ne der, akrabalar ne der, çevre ne der? Bunları hepimiz duyduk. Böyle davranırsan ne olacak? Ne diyecekler? O zaman kendin olamıyorsun.
O zaman kişi kendisine dayatılmış şekilde davranıyor. Kişi “ Böyle davranmalıyım" diyor. O zaman taktir görecek.
Bu durumda kendini kabullenmek ve kendini olmak mümkün olmuyor.
Dünya Değişim Akademisi'nde uygulanan Değişim Sanatı teknikleriyle kişi özgüvenini kazanarak kendi olma cesaretine kavuşuyor. Artık eskisi gibi çevre tarafından beğenilmek için maske takma ihtiyacı hissetmiyor. Çünkü gerçekten “değerli" olduğunu kabul ediyor. İşte kendini kabul etmek budur! Dışarıdan hiçbir nesnel şeye ihtiyaç hissetmeden değerli olduğunu kabul etmek.
Kişinin utandığı , ayıpladığı ve içinde görüp sakladığı şey aslında maskedir. O değildir. Değisim Sanatı'nda uygulanan tekniklerle tüm bu maskeler teker teker erimeye ve düşmeye başlar. O zaman kişi kendi ile tanışır.
İyi değişimler
Nesrin Buruncuk 
Değişim Uzmanı 
[email protected] 
www.dunyadegisimakademisi.com 


 

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 3

  • Ercüment | 13 Mart 2021 22:31

    Çok faydalı bir yazı..

  • Nunsal | 13 Mart 2021 17:03

    Teşekkürler

  • Şükriye A | 13 Mart 2021 10:13

    Çok farklı tarzda bir yaklaşımı var yazarın. Çok hoşuma gitti. Bundan sonra takipteyim. Emeği geçenlere çok teşekkürler.

YAZARIN SON 5 YAZISI
02May

Ben Suçlu Değilim

22Nis

Şükretmek

12Nis

Korkulara Son Vermek

25Mar

Affetmenin Gücü

25Mar

Affetmenin Gücü