Malatya Uluslararası Film Festivali İptal Edildi

Malatya Uluslararası Film Festivali İptal Edildi

PAYLAŞ

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Malatya Uluslararası Film Festivali "Cinsiyetsiz" açıklamasının ardından alınan devam kararına rağmen festivalin iptal edildiği açıklandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi  Malatya Uluslararası Film Festivali Tertip Komitesi adına yapılan açıklamada Festivalin iptal edildiği bekirtilerek şöyle denildi:

"Malatya Uluslararası Film Festivali, Aziz milletimizin ve Malatyamızın manevi değerlerini esas alan hususiyetlerin beyaz perdeye yansımasını sağlamak, İlimizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına katkı sunmak amacıyla 2010 yılında, Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi ve ilgili tüm kurum ve kuruluşların destekleriyle başlatılmıştır.

Bugüne kadar düzenlenen festivallerde, Malatya’dan Ülkemize ve tüm dünyaya beyaz perde vasıtasıyla verilmek istenen mesajlara, ailemizin ve toplumumuzun temelini oluşturan manevi değerlerimiz ve bizi biz yapan geleneklerimiz temel oluşturmuştur. Bu yıl 10’uncusunu tertip etmeyi planladığımız festivalin hazırlıklarının yürütüldüğü bu süreçte, bazı basın-yayın organları ve sosyal medyada toplumsal değerlerimizi rencide eden bazı ifadelere yer verilmesi, bizleri üzmüştür.Diğer taraftan, Ülkemizde ve tüm dünyada etkisini artıran pandemi sürecinde tedbir maksatlı alınan kararların öneminin her geçen gün daha fazla hissedildiği, herkesin malumudur.

Bu gelişmeler müvacehesinde yapılan değerlendirme neticesinde, iyi niyetle çıkılan bu yolda bazı yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haberler ve bundan kaynaklı olumsuz tartışmaların önüne geçmek, yeni spekülasyonlara yol açmamak, festivalin önümüzdeki yıllarda daha sağlıklı bir şekilde yapılabilmesini sağlamak amacıyla, pandemi sürecinin gereksinimleri de dikkate alınarak, bu yıl 10’uncusu düzenlenmesi planlanan Malatya Uluslararası Film Festivali, organizasyon paydaşlarının ortak kararı ile iptal edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

 

 

 Malatya Uluslararası Film Festivali Tertip Komitesi

Haber Merkezi

Rasajans

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN