Zam Haberleri

Zam Haberleri

Gaziantep Büyükşehir’in Katkılarıyla “Avrupa Araştırmacıları Gecesi” Düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Avrupa Komisyonu, EDUCATE Projesi kapsamında TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinatörlüğünde yapılan “Avrupa Araştırmacıları Gecesi” eş zamanlı olarak Gaziantep ve İstanbul’un Tuzla ilçesinde gerçekleşti.

Başkan Çınar, 227’nci Parkımızı Yakın Zamanda Hizmete Sunacağız

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İlyas Mahallesinde Yapımı Süren Yeni Park Alanını İnceledi Bulundu.

Beylikdüzü’nde Şimdi Spor Zamanı

Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçe halkını spora teşvik etmek ve sağlıklı yaşamı desteklemek için düzenlediği Yetişkin Spor Kursları’nda güz dönemi kayıtları başladı.

Başkan Güder: Gurur Verici Gençlik Yatırımlarına İmza Attık

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Gençlerine değer veren ve yatırım yapan toplumlar geleceklerine her zaman güvenle bakarlar. İlçemizde gurur verici yatırımlara imza attık” dedi.

Başkan Güder, Mesaiye Esnaf Ziyaretiyle Başladı

Sabah mesaiye esnaf gezisi ile başlayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, sorun ve talepleri yerinde dinledi. Her zaman esnaflarla iç içe olan Başkan Güder, “Cazibesi her geçen gün artan ilçemizdeki değişim ve dönüşümü birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

Battalgazi Belediyesi 38 Arsanın Satışını Yapacak

Battalgazi Belediyesi tarafından 38 adet Ayrık Nizam 2 kat imarlı arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Kiraz 'İktidar Zamlarla Yeni İcraların Kapısını Açıyor'

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz elektrik ve doğalgaza yapılan zamları eleştirerek 'Ödenemeyen faturalar nedeniyle icralık olan milyonlarca kişiye, icra dosyalarını kapatmayı vadeden iktidar, bu zamlarla yeni icraların kapısını açtı!' dedi.

Başkan Sadıkoğlu: İşletmelerimiz İçinden Çıkılmaz Bir Maliyet Artışıyla Karşı Karşıya

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, sanayi ve ticari işletmelerde elektrik ve doğalgaz tarifelerine yapılan yüzde 50 zammın işletmeleri içinden çıkılmaz bir maliyet artışıyla karşı karşıya bırakacağını söyledi.

Elektrik ve Doğalgaza Zam Tepkisi TDP den Geldi

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş Elektrik ve Doğalgaz'a yapılan zamma tepki göstererek' yeter artık elinizi vatandaşın cebinden çekin' dedi.

İnternette Giderek Artan Tehlike

Siber güvenlik şirketi ESET, son zamanlarda bireyler üzerinde toplumsal baskı aracına haline de gelen doxlama ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Karakuş' Sulama Birlikleri Çiftçilerin mi? Yoksa Birilerinin Çiftliği mi?'

Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş son yıllarda Sulama Birliklerinde meydana gelen anlamsız uygulamalara, Sulama suyundaki Aşırı Zamlara, Personeller ile ilgili ayak oyunlarına sert tepki göstererek ' Sulama Birlikleri Çiftçilerin mi? Yoksa Birilerinin Çiftliği mi?' dedi.

Sınır dışı kararı nasıl kaldırılır?

Türkiye’de bulunan yabancılar zaman zaman çeşitli nedenlerle sınır dışı edilip ülkeye girişleri yasaklanıyor.

AK Partili Çalık: Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Malatya Tabipler Odasını ziyaret ederek, Emeksiz Caddesindeki esnafla bir araya geldi.

Çalık Her Zaman Esnafımızın Yanındayız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.

Başkan Gürkan: Hizmet Ettikçe Mutlu Oluyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bir insan mutlu olmak istiyorsa, bir başka insanın bir problemini çözsünler. Ben sorun ve sıkıntıları çözdüğüm zaman çok mutlu oluyorum” dedi.

Güneşlenme Hakkında Doğru Bilinen 5 Yanlış!

Güneşin tüm cömertliğini sergilediği yaz aylarında gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan en yüksek faydayı sağlayabilmek için doğru zamana ve doğru doza çok dikkat etmek gerekiyor.

Battalgazi Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

2 yıl 6 ay geçerli olacak olan toplu iş sözleşme ile işçiler maaşlarına yüzde 89 oranında zam alırken, diğer sosyal haklarında eklenmesi ile bu oran yüzde 100'e ulaştı.

Başkan Güder’den Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı Mesajı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Muharrem ayı, ilahi lütuf ve ihsanın tüm inananların üzerine adeta sağanak gibi yağdığı bir zaman dilimidir” dedi.

Başkan Güder, Gençliğimizin Her Zaman Yanındayız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında aldıkları puanlarla yüzde birlik dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.

Başkan Güngör: Gençlerimizle Gurur Duyuyoruz

LGS’de dereye giren öğrencilerle bir araya gelen Başkan Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız.

Türkiye hazır giyimde rekora koşuyor

Dünya hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki Türkiye’nin payı her geçen dönemde artıyor. Haziranda Türkiye hazır giyim ve konfeksiyon sektörü tüm zamanların en yüksek haziran ayı ihracat rakamına ulaştı.

Taze incir ihracatında hedef 100 milyon dolar

Tüm semavi dinlerde kutsal meyve olarak tanımlanan, düşük kalorisiyle diyetlerde tavsiye edilen taze incirde hasat zamanı. Aydın’da yetişen sarılop türü taze incir ve İngiliz Kraliyet Ailesinin sofralarını süsleyen Bursa Siyahı olarak tanımlanan siyah incir için ilk kesim ve ihraç tarihleri belli oldu.

'Kızılay'ın Önemini Her Zaman Hatırlamalıyız'

Kızılay Malatya Şubesinden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e Ziyaret

Ben Bu Cihana Sığmazam ekibi Özbekistan’da

Oktay Kaynarca ile Onur Tan’ın proje tasarım ve genel hikayesine imza attığı Bu Cihana Sığmazam dizisi merakla bekleniyor.

Bir Zaman Tüneli: Kıbrıs Araba Müzesi

1800’lerin günümüze tarihin her döneminden 150’nin üzerinde klasik otomobile ev sahipliği yapan Kıbrıs Araba Müzesi, eski bir İngiliz otobüsünün içerisinden geçilerek girilen yeni salonu ile tarihe damga vuran klasik spor otomobillerin gücünü ve ihtişamını sonuna kadar hissettirirken, eşsiz gemi maketi koleksiyonu ve heykelleriyle de ziyaretçilerine yeni dünyaların kapılarını açıyor.

Tüm İlaçlar Zamlandı

Dolar kurundaki artış sonrası bir zam haberi daha geldi. Resmi Gazete'de yer alana karara göre 8 Temmuz’dan itibaren tüm ilaçlara yüzde 25 zam geldi.

Maaş Zammında Çalışan Odaklı Olmak Şart

Merakla beklenen 2022 asgari ücret zammı belli oldu. Yüzde 30 oranında asgari ücret zammı, 1 Temmuz 2022 itibarıyla yürürlüğe girdi. Enflasyondaki artış ile birlikte şirketler de ücret politikasını yeniden belirlemeye başladı.

Başkan Güder: 'Battalgazi'nin Geleceği İçin Her Düşünceyi Önemsiyoruz'

Vatandaşla her zaman iç içe olan ve sık sık esnaf ziyaretleri yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya'nın ilk göz ağrısı olan Sahafçılar Çarşısı'ndaki (İstanbul Pasajı) esnafları ziyaret ederek, 'Hayırlı işler' temennisinde bulundu.

Ben Bu Cihana Sığmazam Ekibi Sete Çıktı

Güçlü kadrosuyla dikkat çeken, atv’nin merakla beklenen dizisi “Ben Bu Cihana Sığmazam” sete çıktı.

Yaz Aylarında Bu 4 Tehlikeye Dikkat!

Yaz mevsimi tüm güzellikleriyle gelse de hava sıcaklıklarındaki artış ile tatil sezonunun açılması nedeniyle doğada ve denizde daha fazla zaman geçirmemiz, birtakım tehlikeleri de beraberinde getiriyor.