Yazarlar Haberleri

Yazarlar Haberleri

Alişan'a Sevgi Değirmeni

Uzman Psikolog ve yeme bozuklukları danışmanı Yelda Başaran, “Oturduğunuz Yerde Zayıflamak İster misiniz?” isimli kitabı raflardaki yerini almasıyla birlikte en çok konuşulan yazarların başında yer alıyor.

Vali Şahin, 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını Ziyaret Etti

Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin,Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Sezai Karakoç Anısına düzenlenen 9. Malatya Anadolu Kitap ve Kültür Fuarını ziyaret ederek yayınevi yetkilileri, yazarlar ve fuarı ziyaret eden öğrenci, öğretmen ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Yazarlardan 9. Malatya Anadolu Kitap Ve Kültür Fuarı’na Övgüler

Malatya 9. Anadolu Kitap ve Kültür Fuarı’na katılan yazarlar, kitap fuarı organizasyonunun yerinde ve başarılı olduğunu belirterek, Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Gençlere Malatyalı Şahsiyetler Anlatılıyor

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Grubu,Sosyo İletişim Akademisi Projesi kapsamında Malatyalı şahsiyetleri gençlere tanıtmaya devam ediyor.

Mersin’de Sanat Rüzgarı Esti

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tanıtım Günleri’nde Türk tiyatrosunun eleştirmenleri, sanatçıları, yazarları, yorumcuları ve yönetmenleri ağırlandı.

Mersin’in 100 Yıllık Tarihi Büyükşehir’in Etkinliğinde Yeniden Canlandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan ‘Mersin 100. Yıl Etkinlik Alanı’nda ünlü edebiyatçı, akademisyen ve yazarlar Mersinlilerle buluştu. 2-9 Ocak’ta gerçekleştirilen ve Başkan Seçer’in açılışını yaptığı Etkinlik Alanı’nda 68 isim, Mersin’in tarihi, edebiyatı, sineması, ticareti, sanayisi ve gastronomisi üzerine söyleşiler gerçekleştirdi.

Gastronomi – Gezi Yazarları Ve Medya Mensupları Arapgir’de Buluştu

Hayat Çiçek Açıyorsloganıyla başlatılan ‘Kayısı Çiçeği Festivali’ kapsamında Malatya’ya gelen gurme ve yemek yazarlarından oluşan misafirler, Arapgir’i gezdi.

Battalgazi’nin Tarihi Mekanları Büyülüyor

Gastronomi, Gezi Yazarları ve Medya Mensupları Buluşması için Malatya’ya gelen şefler, gurmeler, yazarlar ve gazeteciler, tarihte birçok medeniyet ve farklı kültürün ortak buluşma noktası olan Medeniyetin Kalbi Battalgazi’nin tarihi mekanlarını gezdi.

TSO’dan, Malatya Kağıt Kebabı ve Malatya Peynirine tanıtım hamlesi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) tarafından coğrafi işaret başvurusu yapılan Malatya Kağıt Kebabı ve Malatya Peynirinin, il dışından gelen gastronomi köşe yazarlarının ve gazetecilerin katıldığı bir programla tanıtımı yapıldı.