Yangın Haberleri

Yangın Haberleri

Kahramanmaraş’ta İtfaiyenin Hızlı Müdahalesiyle Faciadan Dönüldü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen konut yangınında İtfaiye personellerinin hızlı müdahalesiyle yabancı uyruklu 4 çocuk alevlerin arasından kurtarıldı.

Vatandaşları Sıcaklıklardan Oluşabilecek Yangınlara Karşı Uyardı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı sıcaklıkların artmasıyla birlikte oluşan yangınlardan dolayı vatandaşların daha dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıda bulunuldu.

Başkan Gürkan, Vatandaşları Yangın ve Boğulmalara Karşı Uyardı

Büyükşehir Belediyesinden su altı arama kurtarma timine araç takviyesi Malatya İtfaiyesi Türkiye'deki Gözde Teşkilatlardan

ABB’den Marmaris Yangına Destek: 14 Araç İle 32 Personel Yangın Bölgesine Sevk Edildi

Muğla’nın Marmaris ilçesi çevresinde meydana gelen ve tüm Türkiye’yi derinden üzen orman yangınlarıyla mücadele etmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimlerini seferber etti.

Gaziantep Büyükşehir, Orman Yangını Riskine Karşı Kentteki Tedbirlerini Artırdı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, sıcaklıkların artmasıyla birlikte kentteki ormanlık alanlarda meydana gelecek yangın riskine karşı tedbirlerini artırdı.

Maski’de Yangın Tatbikatı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir’den, 180 Orman Köyüne Yangınla Mücadele İçin Malzeme Desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde olası yangın yangınlarında kullanılmak üzere Gaziantep’in 180 orman köyüne, yangınla mücadele ve önlemeye yönelik malzeme dağıtımı yapıldı ve bilinçlendirme eğitimi verildi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan Baca Temizliği Uyarısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından özellikle kış aylarını yaşadığımız bu dönemlerde çatılardaki buz sarkıkları ve baca temizliğinin yapılması konusunda vatandaşları uyararak, Malatya’da her yıl yaşanan 25-40 arası yangının temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığını vurgulandı.

Soyer Kentin geleceğine ışık tutacak

İzmir’de orman yangınlarına ve iklim krizine dirençli bitki örtüsü oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi ile kentte ekoloji araştırmaları yapılması için protokol imzaladı.

Bakkal dükkanı yanan esnafa ziyaret

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve beraberindeki Bakkallar Odası Yönetimi, geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonucunda bakkal dükkanı zarar gören esnaf ziyaret edilerek, geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediyesi Personellerine Yangın ve Kurtarma Eğitimi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde hizmet vermekte olan Şube Müdürlüklerine bağlı personellere yönelik olarak yangın söndürme ve kurtarma konularında eğitim verildi.

Hayatın Her Alanında İtfaiye Vardır

Özellikle yangınlar sırasında halkın can ve mal güvenliğini sağlamak, olası afet durumunda vatandaşlara en hızlı şekilde ulaşmak amacıyla hizmetiçi eğitim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, aynı zamanda yangınlara karşı halkı bilgilendirmek amacıyla da kurum dışı eğitim çalışmalarında bulunuyor.

Başkent’te Yine Bir İyilik Hareketi: ASO 2 OSB’DEN Ankara İtfaiyesi’ne Köpük Kulesi Aracı

Büyükşehir Belediyesi yıllardır ihmal edilen Ankara İtfaiyesi’ni güçlendirmek ve Başkent’te meydana gelebilecek yangın olaylarına daha hızlı ve etkin müdahalede bulunmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yangın bölgesinde su borçları silindi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ve Ağustos Aylarında yaşanan yangın felaketinden etkilenen bölgelerdeki 804 abonenin su borcu tamamen silindi. 15 bin 402 abonenin ise borçları 3 ay süre ile ertelendi.

AK Partili Çalık: Bu Zorlu Süreci Hep Birlikte Aşacağız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ülkenin salgının yanı sıra deprem, yangın ve sel felaketleriyle karşı karşıya

Tunceli’deki Orman Yangınlarına Kızılay Yardımı

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde bulunan Fırtına Veli Çeşmesi mevkii ile Nazımiye ilçesi Kutu Deresi’nde meydana gelen orman yangınlarına müdahale eden ekiplere Kızılay personelleri ve gönüllüleri destek oluyor.

Tunceli’de 2 helikopter ve 1 uçakla yangına müdahale sürüyor

Tunceli’deki özel güvenlik bölgesinde çıkan yangınlardan 3’ünü kontrol altına alan Orman Genel Müdürlüğü (OGM), tek noktada devam eden orman yangınına 2 helikopter, 1 uçak, 1 arazöz, 3 ilk müdahale aracı, 2 dozer, 2 greyder ve 40 personelle müdahaleye devam ediyor.

Mersin Büyükşehir’den Yangın Mağduru Üreticilere Yem Desteği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ağustos ayının başında Aydıncık’ta çıkan yangınlarda mera ve otlakların yanması nedeniyle hayvanlarını otlatamayan ve hazır yeme ihtiyaç duyan küçük ölçekli küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yem desteğinde bulundu. Aydıncık’ta yapılan dağıtımda 86 üreticiye 25 ton küçükbaş besi yemi desteği verildi.

Deprem ve yangın uzmanları bu sempozyumda buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki meslek odalarıyla Uluslararası Katılımlı Yangın ile Deprem Sempozyumu ve Sergisi düzenleyecek.

Başkan Çınar Rabbim Böyle Felaketlerden Bizleri Korusun

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Muğla’nın Marmaris İlçesindeki ormanlarda meydana gelen yangınların söndürme çalışmalarına katılan Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğünde görevli personelleri ziyaret ederek, gayretli çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Başkan Şahin Afet Bölgelerine Maaşını Bağışladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, farklı illerde yaşanan yangın ve sel afetleri nedeniyle başlatılan yardım kampanyasına kendi adına 1 maaşını bağışlayacağını açıkladı.

Sel Afeti Yaşanan Bölgelere Destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi, yangın ve sel afetlerine müdahale konusunda yapılan çalışmalara destek vermeye devam ediyor.

Başkan Seçer Sel Felaketinde Zarar Gören Vatandaşlarımızın Acısını Paylaşıyoruz

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında, orman yangınlarının ardından yaşanan sel felaketleri için de Büyükşehir ekiplerinin seferber olduğunu belirterek,

Bakan Pakdemirli 252 Milyon Fidanı Yıl Bitmeden Dikeceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yanan alanların ağaçlandırma dışında başka hiçbir amaçla kullanılmayacağını belirterek, “Yangınların soğutulmasını takiben en kısa sürede hasar tespiti yapılacak ve ilk yağmurdan sonra hızlıca fidan dikimine başlanacak.

Bakan Pakdemirli Yangınlarda Yüksek Sıcaklık, Düşük Nem Ve Şiddetli Rüzgârla Savaşıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, son yangınlarda yüksek sıcaklık, düşük nem ve şiddetli rüzgâra karşı büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, “İklim değişikliğinin etkilerini tüm dünya gibi biz de yaşıyoruz.

Yangını kesmeseydik Bodrum’a kadar giderdi

İzmir İtfaiyesi'nden Kissebükü’ndeki yangına ilk müdahale eden ekip:

Büyükşehir Belediyesi bu kez yaraları sarmak için çalışıyor

Türkiye’deki en büyük yangın olarak kayıtlara geçen büyük Manavgat yangını 10. Gün sonunda kontrol altına alınabildi.

AK Partili Çalık'tan Yangın Bölgesindeki Vatandaşlara Ziyaret

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Muğla'da yangında zarar gören ev ve işyeri sahipleriyle bir araya geldi, zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu.

Hezenek Mahallesinde Her Eve Bir Yangın Tüpü Projesi

Hezenek Mahallesi Muhtarlığı ve mahalle halkının katkılarıyla 30 yangın söndürme tüpü temin edilerek talepte bulunan vatandaşlara teslim edilmiştir.

Bülent Tüfenkci'den Yalan Haberlere Sert Tepki

Tüfenkci: 'Yangınlarla mücadele etmek kolay. Hizmet etmek, eser üretmek hükümetimiz ve AK Parti'nin işi. Zor olan yalan haberlerle fitne ile mücadele etmek'