Yağış Haberleri

Yağış Haberleri

Malatya’dan Sel Bölgesine Yardım Malzemesi Gönderildi

11 Ağustos 2021 tarihinde etkili olan yağış sonrasında sel afetinin yaşandığı Batı Karadeniz bölgesine Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İHH’nın organizasyonu sonrasında toplanan 3 tır dolusu yardım bölgede bulunan vatandaşlara gönderildi.

İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Son yağışlar barajlarda seviyeyi yükseltti

Son yağışlar barajlarda seviyeyi yükseltti

Rekor yağışların ardından Tahtalı’da seviye yükseldi

Rekor yağışların ardından Tahtalı’da seviye yükseldi

Rekor yağışla birlikte barajlar bir gecede doldu

Rekor yağışla birlikte barajlar bir gecede doldu

712 Mahallede Yol Açma Çalışmaları Tamamlandı

Malatya merkez ilçeler dâhil 11 ilçede çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri kar yağışı ile birlikte yol açma temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

685 Mahallede Yol Açma Çalışmaları Tamamlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri kar yağışı ile birlikte yol açma temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya Genelinde Kapalı Yol Bulunmuyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi’ne bağlı ekipler, Malatya’da kar yağışının başladığı ilk günden itibaren almış oldukları tedbirler ve hem kırsalda hem de şehir merkezinde gösterdikleri yoğun çalışmalarla il genelinde kapalı mahalle yolu bırakmadı.

Battalgazi Belediyesi Engelleri Ortadan Kaldırıyor

Malatya’da yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5-10 derece altına düşmesi ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kişisel ihtiyaçlarını gideremeyen engelli Fatma Kaya’nın yardımına, Battalgazi Belediyesi ekipleri koştu.

Karla Mücadelesi Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, şehir genelinde etkisini gösteren kar yağışı ve buzlanmalara karşı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

Battalgazi Belediyesi’nin Kar Mesaisi Devam Ediyor

Battalgazi Belediyesi, özellikle gece yoğunlaşan kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için sabahın erken saatlerinde çalışmalarını sürdürdü.

Kırsal Bölgelerde Kapanan Mahalle Yolları Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi, Kar Yağışına Yönelik Bütün Tedbirleri Aldı

Malatya Dahil 17 ilde Sağanak Yağış Etkili Olacak

Malatya Dahil 17 ilde Sağanak Yağış Etkili Olacak

İstanbul’da yağışlar haftasonu da devam edecek

İstanbul’da yağışlar haftasonu da devam edecek

Bu geceden itibaren yağışlar başlıyor

Bu geceden itibaren yağışlar başlıyor

Niğde’de dolu tarım arazilerine zarar verdi

Niğde'de sağanak yağış ve ardından başlayan dolu yağışı ekili arazilere zarar verdi.

Amasya’da ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım alanlarını vurdu

Amasya Suluova'da gündüz saatlerinde etkili olan sağanak ve ceviz büyüklüğündeki dolu, yaklaşık 3 bin 274 dönüm ekili alanda zarara yol açtı.

Borçka'da taşan dere tüneli kapattı

Artvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağış, sel ve heyelanlara neden oldu. Borçka-Muratlı Köyü karayolu derenin taşması sonucu ulaşıma kapandı. Muratlı tüneli ise taşan dere nedeniyle toprakla doldu.

Artvin'in Borçka ilçesindeki sel bölgesi havadan görüntülendi

Artvin'in Borçka ilçesinde gece boyu etkili olan şiddetli yağışlar sel ve su baskınlarına neden oldu. Yaşanan selin ardından bölge havadan görüntülendi.

Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası Hopa'ya dere suları ile işte böyle ulaştı

Artvin'in Borçka ilçesinde gece boyu etkili olan şiddetli yağışlar sel ve su baskınlarına neden olurken, Borçka'daki selin sürüklediği kamyon kasası dere suları ile Hopa'ya ulaştı.

İzmir'de su baskınlarının yaraları sarılıyor

İzmir'de, sağanak yağış nedeniyle yaşanan su baskınlarının ardından en çok etkilenen ilçelerden olan Buca'da yaralar sarılıyor. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç ve başkan yardımcıları, hasarı yerinde inceleyerek su baskınlarına karşı kalıcı çözüm için çalıştıklarını ifade etti.