Yağış Haberleri

Yağış Haberleri

Ahıra Yıldırım Düştü 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu

Malatya'nın Battalgazi İlçesi Orduzu Mahallesinde gece etkili olan yağış esnasında Tuba İpekten'e ait olan ahıra yıldırım düştü. Ahırda bulunan 5 büyükbaş hayvan telef oldu.

Sel Bölgelerine Anında Müdahale Ederek Olumsuzlukların Önüne Geçti

Malatya’da dün gece yaşanan sağanak yağış Yazıhan İlçesi Gövük Mahallesi ile Darende İlçesi Aşağıulupınar mahallesinde sele neden oldu.

Kızılay Batı Karadenizdeki Sel Felaketine Müdahale Etmek İçin Sahaya İntikal Etti

Bartın, Kastamonu, Sinop, Zonguldak ve Karabük’ün merkez ve ilçelerinde beklenen yoğun yağışlar sel ve su taşkınlarına sebep oldu.

Mansur Yavaş Afet Raporunu Açıkladı 25 Yılın İhmali Var Ama Biz Çözüm Üreteceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te etkili olan şiddetli yağış sonrası oluşan sel felaketinin bilançosunu açıkladı.

Maski, Su Baskınlarına Ve Göllenmelere Müdahale Etti

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’yı etkisi altına alan yoğun yağış esnasında meydana gelen sıkıntıların önüne geçmek için Acil Müdahale Ekibi oluşturdu.

9 ilçeye 114 milyon liralık ulaşım yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin birçok ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan derelerdeki taşıt ve yaya köprülerini yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Olarak Bütün Tedbirleri Aldık

Meteoroloji tarafından yapılan yoğun kar yağışı uyarıları sonrasında bütün hazırlıklarını tamamlayarak teyakkuz halinde bekleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sorumluluk alanlarındaki ana arterler ile grup yollarında vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için yol açma ve tuzlama çalışmaları yaptılar.

Battalgazi’de Başarılı Karla Mücadele Çalışması

Battalgazi Belediyesi kar ve buzla mücadele ekipleri, dün gece başlayan kar yağışı sonrası toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek için kar yağışının ilk anından itibaren cadde, sokak ve kaldırımlarda özverili bir çalışma yürüttü.

Büyükşehir Belediyesinden Kar Mesaisi

Meteorolojiden yapılan uyarı sonrasında gerekli bütün tedbirleri alan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hafta sonu yoğun bir şekilde devam eden kar yağışına anında müdahale ederek olası olumsuzlukların yaşanmasını engelliyor.

12 Adımda Kar Ve Aşırı Soğuktan Korunma Rehberi!

Uzmanların günlerdir uyarıda bulunduğu kar yağışı ve soğuk hava yurdumuzu etkisi altına aldı; çoğu ilimiz adeta beyaza büründü! Trafik kazalarının, düşme sonucu oluşan kırık-çıkıkların ve daha bir dizi sorunların önlenmesi için günler öncesinden tedbirler alındı; alınmaya da devam ediyor.

Başkan Şahin’den Kar Yağışında Mağdur Olan Köylü Ve Çiftçiye Destek

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, kentteki yoğun kar yağışında ahırı çöken çiftçilere destek olmak amacıyla bir aylık yem desteği vereceklerini açıkladı.

Maski Ekiplerinden Kar Temizliğine Tam Destek 

Malatya il genelinde kar yağışıyla birlikte Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen karla mücadele çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Muhtarlardan Başkan Güder'e Karla Mücadele Teşekkürü

Battalgazi'de görev yapan muhtarlar, Malatya'da kar yağışının başlamasıyla teyakkuza geçen ve hafta boyunca etkisini sürdüren kar ile mücadelede örnek çalışmalar ortaya koyarak büyük takdir toplayan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Vali Baruş Darende’de Yol Temizleme Çalışmalarına Katıldı

Vali Aydın Baruş, ilimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle yolların durumunu kontrol etmek amacıyla Darende’de incelemelerde bulundu.

25 Ayrı Noktada Yemleme Çalışmasına Devam Ediyor

Kış şartlarında ve son günlerde yağan yoğun kar yağışının da etkisiyle sokak hayvanları için büyük sorun olan yiyecek ihtiyaçlarının karşılanması için şehrin belirli noktalarında yemleme yapanMalatya Büyükşehir Belediyesi Sokak hayvanlarını unutmadı.

Başkan Şahin Gaziler Caddesi’nde İncelemelerde Bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yoğun kar yağışı sebebiyle sundurmalarda çökmelerin yaşandığı Gaziler Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Arapgir Belediyesi sokak hayvanlarını Unutmadı

Arapgir Belediyesi, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Yeşilyurt Belediyesi Karla Mücadele Seferberliğinin Boyutunu Genişletti

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşler Müdürlüğüne bağlı bütün ekiplerimizin özveriyle yürüttükleri karla mücadele çalışmalarımızın boyutunu, kentimizi yeniden etkisi altına alan kar yağışıyla birlikte genişlettik.” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç’tan Havalimanı İncelemesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 8 milyon yolcuya hizmet etmesi hedeflenen ve kar yağışına rağmen inşaatı hızla devam eden Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası çalışmalarını yerinde inceledi.

Kızılay’ın Yolda Kalanlara Yardımı Devam Ediyor

Türkiye’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı devam ederken Kızılay’ın tüm afet birimleri 7/24 yolda kalan vatandaşlara sıcak kumanya ulaştırıyor.

Gaziantep Büyükşehir, Soğuk Kış Günlerinde Sokak Hayvanlarını Unutmadı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ekipleri, yoğun kar yağışı devam ederken sahipsiz sokak hayvanları için konumlandırdığı 200 besleme noktasına ek olarak şehrin bazı bölgelerine yerleştirdiği kartonların üzerine mama ve su kabı koyuyor, hayvanların aç ve susuz kalmasının önüne geçiyor.

Büyükşehir Belediyesinden Maşti’de Misafir Edilen Yolculara Sıcak Çorba İkramı

Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarının yanı sıra, yoğun kar yağışı nedeniyle şehirlerarası yolculuk yapan ve yolların kapalı olmasından dolayı Malatya’da misafir edilen yolculara MAŞTİ’deSağlık Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile KIZILAY tarafından sıcak çorba ikramında bulunuldu.

Yolların Kapanmasıyla Binlerce Yolcu Malatya’da Mahsur Kaldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Malatya’da misafir edilen yolcuların ihtiyaçları yolların açılacağı ve güvenli seyahatin sağlanacağı ana kadar Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, KIZILAY ve AFAD tarafından karşılanıyor.

Vali Baruş Kar ile Mücadele Çalışmalarını Denetledi

Vali Aydın Baruş, kar yağışının olumsuz etkilerinin en aza indirgenmesi, vatandaşlarının mağduriyetlerinin en kısa sürede giderilmesi ve kapanan yolların durumunu incelemek amacıyla şehirler arası yol güzergahlarında incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan, Zarar Ziyan Telafi Edilir, Can Kaybının Olmaması Önemli

Yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Ocak Çarşamba Günü Galericiler Sitesinde meydana gelen sundurma çökmesiyle ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Yalçın Yalçın’ı ve esnafları ziyaret etti.

Dünya Mirası Arslantepe Höyüğü’nde Kartpostallık Görüntüler

Malatya’da etkili olan kar yağışının ardından Anadolu’nun en eski şehir devletinin kurulduğu ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Battalgazi’deki Arslantepe Höyüğü’nde kartpostallık görüntüler oluştu.

İtfaiyeden 114 Olaya Müdahale

Kar Yağışının Ardından İtfaiye Daire Başkanlığı 114 Olaya Müdahele Etti

Battalgazi Belediyesi Ekipleri 'Tavukları' Telef Olmaktan Kurtardı

Malatya'da etkili olan kar yağışının ardından tavuklarına yem veremeyen vatandaşın yardımına Battalgazi Belediyesi ekipleri yetişti.

Büyükşehir Belediyesi evsiz yurttaşlar için harekete geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentte hafta sonundan itibaren başlayacak aşırı soğuklar ve yağışlı hava nedeniyle barınma olanağı bulunmayan yurttaşlar için harekete geçti.

Battalgazi'de Karla Mücadele Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Malatya'da dün akşam saatlerinden bu yana devam eden kar yağışının ilk anından itibaren alarma geçen Battalgazi Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde titizlikle yürüttüğü karla mücadele, tuzlama ve temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.