Vali Haberleri

Vali Haberleri

Türkiye Kültür Yolu Festivalleri 2023 Yılında 10 Şehirde Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın beş şehirde çok daha kapsayıcı etkinliklerle yaygınlaştırdığı Türkiye Kültür Yolu Festivalleri bünyesinde düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nin galası, kültür, sanat ve iş dünyasını bir araya getirdi.

Üniversitelerde Huzur ve Güvenin Arttırılması Toplantısı Yapıldı.

Malatya'da bulunan Üniversiteler ve onlara bağlı Yüksekokulların sorunlarının ve güvenliğinin görüşüldüğü Üniversite Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı, Valilik toplantı salonunda Valisi Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Şahin Doğanyol ve Pütürge İlçelerinde İncelemelerde Bulundu

Vali Şahin, yatırımlar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere Doğanyol ve Pütürge ilçelerini ziyaret etti.

İtfaiyecilerden Vali Şahin’e Ziyaret

İtfaiye Haftası münasebetiyle Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu ve itfaiye erleri Vali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Vali Hulusi Şahin, İl Emniyet Müdürlüğünde Brifing Aldı

02 Ekim 2022 Pazar günü Malatya'da yapılacak olan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) seçimi için polis olağanüstü önlem alacak.

Kahramanmaraş Coşkun’dan Malatya Vali Şahin’e Ziyaret

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’dan Malatya Valisi Hulisi Şahin’i Makamında Ziyaret Etti.

Vali Hulusi Şahin’den Hayırlı Olsun Ziyaretleri

Vali Şahin, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Recep Bentli’yi ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Malatya'nın yeni kent meydanı 29 Ekim'de açılacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan beraberinde Malatya Valisi Hulusi Şahin ile birlikte resmi törenlerde şehir merkezinde oluşan trafik sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla Malatya'ya kazandırılacak olan meydan ve tören alanında incelemelerde bulundu.

Başkan Gürkan 30 Ülkenin Büyükelçisi İle Biraraya Geldi

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Başkan Gürkan 30 Ülkenin Büyükelçisi İle Biraraya Geldi

30 ülkenin Ankara Büyükelçilerinin katılımıyla, Dünya Kültür Festivali açılış töreni gerçekleştirildi.

Fırat’ın İncisi Rumkale’de Festival Coşkusu Yaşandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Fırat’ın incisi Rumkale’de bu yıl 5’incisi düzenlediği Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali yarışmalar ve gösterilerle başladı.

Gastroantep’te Muhteşem Kapanış

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep), Derya Uluğ Konseri ile son buldu.

Vali Şahin, Malatya'ya Arslantepe Buluşması Açılış Programına Katıldı

Malatya Valisi Hulusi Şahin Bu yıl düzenlenen "2. Uluslararası Melita'dan Malatya'ya Arslantepe Buluşması Açılış Programına Katıldı.

Vali Hulusi Şahin, Gaziler Onuruna Verilen Kahvaltı Programına Katıldı

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Malatya İl Emniyet Müdürlüğünce Gazilerimizin katılımıyla Polisevinde kahvaltı programı düzenlendi.

Büyükşehir’in Turizme Kazandırdığı Tarihi Kervansarayda ‘Ahilik’ Kutlaması

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte, Büyükşehir Belediyesi tarafından turizme kazandırılan 790 yıllık tarihi Sultanhanı Kervansarayı’nda gerçekleşen Ahilik Kutlaması’na katıldı.

AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer, İlimizde İncelemelerde Bulundu

Çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere ilimizi ziyaret eden, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Vali Yunus Sezer, Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Gaziantep Büyükşehir, Rayiha Baharat Müzesi’nin Açılışını Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4’üncüsü düzenlenen GastroAntep Festivali’nde inşası tamamlanan Rayiha Baharat Müzesi için açılış töreni düzenlendi.

Melita'dan Malatya'ya Arslantepe Buluşması Basın Toplantısı Gerçekleştirildi

Basın Toplantısına Vali Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin Şişman, Yerel ve Ulusal Basın Temsilcileri katıldı.

Ahi Heyeti Vali Hulusi Şahin’i Ziyaret Etti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Vali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Vali Hulusi Şahin Adnan Başdemir Ortaokulu Temel Atma Törenine Katıldı

Hayırsever iş insanı Mustafa Başdemir tarafından, İnönü Üniversitesi yerleşkesi içerisinde yaptırılacak olan Adnan Başdemir Ortaokulu için temel atma töreni düzenlendi.

Vali Hulusi Şahin 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zilini Çaldı

Malatya Valisi Hulisi Şahin, Şehit Konuk İlkokulunda düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı.

Vali Hulusi Şahin Ali Kapısı Eğitim Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğini Ziyaret etti

Malatya Valisi Şahin, Dernek Başkanı Muhsin Topalcengiz’den Derneğin faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Hulusi Şahin Garnizon Komutanlığına İade-i Ziyarette Bulundu.

2. Ordu Kurmay Başkanlığı ve Garnizon Komutanlığını ziyaret eden Vali Şahin Komutanlık girişinde 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümg. Tuncay Altuğ tarafından karşılandı.

3. Geleneksel Balık Festivali’nin Açılışı Gerçekleştirildi

3. Geleneksel Balık Festivali’nin açılış programında konuşan Başkan Güngör, “Denizi olmayan bir şehirde balıkçılığın ön plana çıkması ve ihracat yapılıyor olması son derece kıymetli.

Ağustos'ta Malatya Havalimanı'nda 64.823 Yolcuya Hizmet Verildi

Ağustos ayında, Malatya Havalimanı'na iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 435, dış hatlarda 19 olmak üzere toplamda 454'e ulaştı.

Vali Şahin Yazıhan İlçesinde İncelemede Bulundu

Vali Şahin ilçede yapımı devam eden yatırımları incelemek amacıyla Yazıhan İlçesini ziyaret etti.

Vali Hulusi Şahin Milli Sporcu Hatice Akbaş’ı Kabul Etti

Vali Şahin, Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Hatice Akbaş’ı Valilik Makamında kabul etti.

Vali Hulisi Şahin, Pancar Alım Kampanyası  Açılış Törenine Katıldı

Malatya Şeker Fabrikası 2022/2023 Yılı Pancar Alım Kampanyası Açılış Töreni Gerçekleştirildi Vali Hulusi Şahin Malatya Şeker Fabrikası pancar alımı ve şeker üretimi kampanyasının açılış törenine katıldı.

Vali Hulusi Şahin, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Brifing Aldı

Vali Şahin, ilimizde bulunan Kamu Kurum ve kuruluşlarının faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgi almak, kurumların personel, araç, hizmet binası, lojistik, insan kaynakları durumlarını yerinde incelemek ve yapılan yatırımlar hakkında bilgi almak amacıyla kurumlardan brifing aldı.

Başsavcı Korkmaz’dan Başkan Büyükkılıç’a Teşekkür

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte 2022-2023 Adli Yıl Açılış Töreni’ne katıldı.