Uyarı Haberleri

Uyarı Haberleri

Vatandaşları Sıcaklıklardan Oluşabilecek Yangınlara Karşı Uyardı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı sıcaklıkların artmasıyla birlikte oluşan yangınlardan dolayı vatandaşların daha dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyarıda bulunuldu.

Kavurucu Sıcak Geliyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı merkezi tarafından yapılan bilgilendirmede hava sıcaklıklarının daha da artacağı ve bu yönde sıcak çarpmalarına karşılık dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulunuldu.

LÖSEV Dolandırıcılara karşı uyardı

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) hiçbir zaman elden para almadığını, hesap ve banka üzeri bağış kabul ettiklerini bu anlamda kendilerine böyle gelen kişilere karşı duyarlı olunması gerektiğini ifade ederek vatandaşlara uyarılarda bulundular.

BİK Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcilerinden Çağrı

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Nuri Kolaylı, Şevket Erzen ve Mustafa Arslan, Tüm Milletvekilleri ve Basın mensuplarına çağrıda bulunarak Mecliste görüşülecek 'Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' konusunda bir kez daha uyarıda bulunarak 'Gelecekte Anadolu Basını'na hizmet imkânı vermek sizlerin elindedir' dediler.

Maski’den Su Kesintisi Uyarısı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Battalgazi İlçesi’ne bağlı 9 mahallede planlı su kesintisinin yaşanacağını bildirdi.

Don Kayısıyı Vurdu!

Meteoroloji tarafından 12-17 Nisan arasında Kayısı Üreticilerine yapılan zirai Don uyarısı sonrası Malatya'da bir çok bölgede etkili olduğu görüldü.

Meteoroloji'den Zirai Don Uyarısı

Meteoroloji tarafından Yapılan yazılı açıklamada Malatya ve çevresindeki Kayısı üreticilerine don uyarısı yapıldı.

Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Olarak Bütün Tedbirleri Aldık

Meteoroloji tarafından yapılan yoğun kar yağışı uyarıları sonrasında bütün hazırlıklarını tamamlayarak teyakkuz halinde bekleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sorumluluk alanlarındaki ana arterler ile grup yollarında vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için yol açma ve tuzlama çalışmaları yaptılar.

Büyükşehir Belediyesinden Kar Mesaisi

Meteorolojiden yapılan uyarı sonrasında gerekli bütün tedbirleri alan Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hafta sonu yoğun bir şekilde devam eden kar yağışına anında müdahale ederek olası olumsuzlukların yaşanmasını engelliyor.

12 Adımda Kar Ve Aşırı Soğuktan Korunma Rehberi!

Uzmanların günlerdir uyarıda bulunduğu kar yağışı ve soğuk hava yurdumuzu etkisi altına aldı; çoğu ilimiz adeta beyaza büründü! Trafik kazalarının, düşme sonucu oluşan kırık-çıkıkların ve daha bir dizi sorunların önlenmesi için günler öncesinden tedbirler alındı; alınmaya da devam ediyor.

Tarım Ve Orman İl Müdürü Macit'ten Kayısı Üreticilerine Uyarı

Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit Kayısı Ağaçlarında İlkbahar İlaçlamalarıyla ilgili yazılı basın açıklaması yaparak üreticileri uyardı

YKS adaylarına önemli uyarı: İşlemlerinizi son güne bırakmayın

Milyonlarca öğrenci için 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 11 Şubat 2022’de başladı. 7 Mart 2022’de son bulacak başvurular için İstanbul Rumeli Üniversitesi Rehberlik Uzmanı Cihan KUZGUN başvuru süreci ile ilgili adayları uyardı; “Adayların işlemlerini son güne bırakmamalarını öneririm” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan Baca Temizliği Uyarısı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından özellikle kış aylarını yaşadığımız bu dönemlerde çatılardaki buz sarkıkları ve baca temizliğinin yapılması konusunda vatandaşları uyararak, Malatya’da her yıl yaşanan 25-40 arası yangının temizlenmeyen bacalardan kaynaklandığını vurgulandı.

MASKİ Genel Müdürlüğü’nden Kritik Uyarı! Su Baskınlarına Dikkat!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yağan karın erimesi sebebiyle meydana gelebilecek doğal afetlere karşı uyarılarda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele İçin Hazır

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün Malatya geneli için yaptığı kar yağışı uyarısıyla birlikte, karla mücadele çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, tedbirlerini alarak vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Güder’den Telefon Dolandırıcılarına Karşı Uyarı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, her fırsatta yeni yöntemler deneyerek, halkın parası ve malına göz diken dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

ASKİ’den Abonelere Sayaç Uyarısı: Su Sayaçlarınızı Donma Riskine Karşı Koruyun

ASKİ Genel Müdürlüğü, don tehlikesine karşı Başkent’teki 2 milyon 483 bin 890 aboneye su sayaçlarını korumaları konusunda uyarılarda bulundu.

Uzmanından Uyarı Kışın Kalp Krizi Riski Artıyor!

Hava soğuduğunda vücuttaki atar damarlarda vazokonstriksiyon (damarlarda büzüşme) gelişir ve vücudu sıcak tutabilmek için kan akımı hızlanır.

Battalgazi Belediyesi’nden Yapılandırma Uyarısı

Battalgazi Belediyesi, yapılandırma da son başvuru tarihinin 30 Eylül 2021 Perşembe günü sona ereceğini hatırlatarak, Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergi borçları yapılandırmasından faydalanmaları için vergi mükellefi vatandaşlara çağrıda bulundu.

Başkan Ali Evren'den Covid-19 Kurallarına Uyun Çağrısı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Odası Başkanı, TESKOMB Merkez Birliği Denetleme Kurulu üyesi Ali Evren Esnaflara ve vatandaşlara ' Aşılarınızı olun, Mutlaka Maskelerinizi takın' uyarısı geldi.

Çin’den ABD’nin Hong Kong’a ilişkin sözde “ticaret uyarısına” tepki

Çin Dışişleri Bakanlığı tarafından dün yapılan açıklama, ABD’nin Hong Kong’a ilişkin olarak yaptığı sözde “ticaret uyarısıyla” Çin merkezi hükümetinin Hong Kong’daki irtibat ofisinin yetkililerine yaptırım uygulama kararına tepki gösterildi.

Elazığ Belediyesi’nden Beton Firmalarına Uyarı

Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde etkin denetimlerini sürdürüyor.

İstanbul'a kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul Valiliği, kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

MS hastalarına pandemide yaz uyarıları!

MS hastalarına pandemide yaz uyarıları!

Vergi Ödemelerinde Son Gün Uyarısı

Battalgazi Belediyesi, 2021 yılı Emlak, Çevre Temizlik, İlan Reklam Vergisinin 1. taksit ödemelerinin 31 Mayıs 2021 Pazartesi günü sona ereceğini hatırlatarak, doğabilecek mağduriyetlere karşı vatandaşları uyarıda bulundu.

Çok sayıda cinsel uyarıcı ürün ele geçirildi

Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda bin 75 adet cinsel uyarıcı ürün ele geçirildi.

İtfaiye Ekipleri Boğulma Olaylarına Karşı Uyarıda Bulundu

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, vatandaşlara boğulma vakaları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Başkan Güder, Orduzu’daki Alt Yapı Çalışmalarını İnceledi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Orduzu bölgesinde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, vatandaşların çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için ekiplerin dikkatli hareket etmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Meteoroloji'den Don Uyarısı!

Meteoroloji'den Don Uyarısı!

YKS adaylarına önemli uyarı: İşlemlerinizi son güne bırakmayın

YKS adaylarına önemli uyarı: İşlemlerinizi son güne bırakmayın