Türkiye Haberleri

Türkiye Haberleri

Sosyetenin Estetik Koçu Zeynep Kaya Uyardı

Kurmuş olduğu "Zeyneplestetik " sağlık acentesi ile 2021 ve 2022 yılını kapsayan araştırma sonucu Türkiye ve yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç sağlık acentesinden birisi olma başarısını gösteren Zeynep Kaya, bu kez uyardı.

Arguvan Kapalı Spor Salonunun Temeli atıldı

Gürkan: Türkiye'de Kırsala En Fazla Hizmet Veren Belediye Unvanına Sahibiz...

Gürkan: Çocuklarımıza Ne Kadar İlgi Gösterirsek Geleceğimiz O Kadar Emin Ellerde Olur

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren semt konaklarında, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğiyle yaz okulunda eğitim gören öğrenciler için ‘Yaz Okulu Final Şenliği’ düzenlendi.

ABB’nin Arpa Ve Buğday Tohum Desteği İçin Online Başvuru Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olan kırsal kalkınma desteklerini yılın her mevsiminde sürdürüyor.

AYT Sayısal Türkiye 1. si ve Y-SAY puan türünde Malatya 1.si Evren'e Ödül

Malatya'da 6 yıldır faaliyet gösteren Matris Eğitim Kurumları ilk yılında 2022 YSK’de AYT Sayısal Türkiye 1. Si ve Y-SAY puan türünde Malatya 1.si Arif Evren’e Bilgisayar Hediye Etti.

İzmir'in gurur günü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye'de "çiçeğin başkenti" haline gelen Bademler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ürettiği çiçeklerin ilki dünya çiçek ihracatında yüzde 49'luk paya sahip Hollanda’nın çiçek borsasında satışa sunuldu.

Baharat ihracatının yüzde 64’ü Ege Bölgesi’nden

Dünya sofralarının baharatları Ege Bölgesi’nden gitti Türkiye’den 144 ülkeye baharat ihraç edildi

Büyükşehir Kentsel Dönüşümde Türkiye’ye Örnek Olmaya Devam Ediyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşümde ortaya koyduğu projelerle Türkiye’deki yerel yönetimlere örnek olmaya devam ediyor.

Arslantepe’nin Unesco 1. Yıldönümü Kutlandı

Türkiye’nin 19. Kültür Mirası olarak 26 Temmuz 2021 yılında UNESCO Kültür Mirası Asıl Listesine alınışının 1. Yıldönümü nedeniyle bir program düzenlendi.

Türkiye hazır giyimde rekora koşuyor

Dünya hazır giyim ve konfeksiyon sektöründeki Türkiye’nin payı her geçen dönemde artıyor. Haziranda Türkiye hazır giyim ve konfeksiyon sektörü tüm zamanların en yüksek haziran ayı ihracat rakamına ulaştı.

Tüfenkci'den Yeni Malatyaspor yönetimine hayırlı olsun ziyareti

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Tüfenkci : " Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi ile bir telefon görüşmemiz oldu"

Erasmuslu Öğrenciler Battalgazi’ye Hayran Kaldı

Erasmus kapsamında gerçekleştirilen “Trust Yourself - Take Action!” projesi çerçevesinde İspanya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’den Malatya’ya gezi için gelen yaklaşık 40 öğrenci, Medeniyetin Kalbi Battalgazi’deki tarihi yerleri gezdi.

Bakan Kurum İle Başkan Büyükkılıç’tan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde İnceleme

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile birlikte 1 milyon 260 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük millet bahçeleri arasında yer alacak olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

Avrupa Öğrenci Birliğine (ESU) Türkiye Temsilcisi Olarak Süleyman Solmazgül Seçildi

Süleyman Solmazgül, Avrupa Öğrenci Birliğine (ESU) Türkiye Temsilcisi Olarak Seçildi.

Dünyanın En Güçlü Pasaportları Belli Oldu

Vize almadan seyahat edilebilecek ülke sayısına göre, dünyanın en değerli pasaportları belli oldu. Japonya 193 ülkeye vizesiz seyahat ile yine ilk sıraya yerleşirken, Türkiye ise 110 ülkeye vizesiz seyahat imkânı ile 54’üncü sırada yer aldı.

Rumkale Fotoğrafçılar Maratonu Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür A.Ş, Gaziantep Fotoğraf Sanatçıları Derneği (GAFSAD) ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğinde Rumkale ve Fıırat’ın eşsiz güzelliğini tanıtmak için Rumkale Fotoğrafçılar Maratonu yarışması düzenleniyor.

Türkiye’nin Özlediği Birlik ve Beraberlik Fotoğrafı Malatya’da

Kayısı Festivalinin 25’incisi Büyükşehir Belediyesi yanında düzenlenen programla başladı.

Başkan Güder: “Turnuvamızı Geleneksel Hale Getireceğiz”

Battalgazi Belediyesi tarafından Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenen 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, düzenlenen görkemli ödül töreni programı ile son buldu.

Kürekler Şampiyonluk İçin Çekilecek

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 22-24 Temmuz tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek “Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası” büyük heyecana sahne olacak.

Haber –Analiz-Aşkımız Türkiye Sevdamız Malatya

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan ben değil biz olarak kutlamak için büyük mücadele veriyor..

Şahin: Gaziantep’in Yeşil Şehir Eylem Planı Türkiye’ye Kılavuz Olacak

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) iş birliğinde Gaziantep’in mevcut çevre analizini yaparak kentin gelecekteki altyapı yatırımlarını desteklemek için düzenlenen “Gaziantep Yeşil Şehir Eylem Planı (YŞEP): Birinci Paydaş Katılım Çalıştayı” başladı.

İGİAD’ın 2022 Yılı İkinci Yarısı İçin İnsani Geçim Ücreti (İgü) 6900 Tl

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul’da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için İnsani Geçim Ücreti (İGÜ), 2022 yılı için 5303 TL olarak belirlenmiştir.

Güneydoğulu Hububatçılar Afrika’da Yeni Pazarlar Araştırıyor

Cibuti’yi Mercek Altına Alan Güneydoğulu İhracatçılar Cibuti’de Temaslarına Başladı Cibuti Türkiye’nin Afrika’ya Açılan Penceresi Olacak

TDP Gen. Sek. Mutlu' Türkiye Pahalılıktan Kırılıyor '

Türkiye Değişim Partisi Genel Sekreter ve Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Teoman Mutlu, Hayat Pahalılığından dolayı Aile facialarının yaşandığını, İnsanların artık umutsuzluğa itildiğini, İntiharlarda ciddi artışlar olduğunu belirterek Sine-i Milleti işaret etti.

Malatya 15 Temmuz'da Tek Yürek Oldu

2016 yılında FETÖ Terör örgütü tarafından Türkiye'de yapılmak istenen Hain Darbe kalkışmasının yıldönümünde Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya'da Tek yürek olarak yine meydanlardaydı.

15 Temmuz Şehitleri Unutulmadı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 6'ncı yıl dönümünde, 15 Temmuz Şehitleri tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya'da da unutulmadı.

TDP Malatya İl Teşkilatı Basınla Buluştu

Genel Başkanlığını Mustafa Sarıgül'ün yaptığı Türkiye Değişim Partisi Malatya İl Başkanı Ali Karakuş ve Teşkilatlar Malatya Basını ile buluştu.

Başkan Gürkan, Vatandaşları Yangın ve Boğulmalara Karşı Uyardı

Büyükşehir Belediyesinden su altı arama kurtarma timine araç takviyesi Malatya İtfaiyesi Türkiye'deki Gözde Teşkilatlardan

Kızılay Kurban Emanetlerinin Kesimlerini Tamamladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl da “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganı ile düzenlenen Kızılay Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası ile vekaleti alınan 149 bin 860 hisselik kurbanın kesim işlemleri gerçekleştirildi.

1. Arslantepe Satranç Turnuvası Battalgazi'de Başlıyor

Battalgazi Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) ve Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Arslantepe Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, 16 Temmuz Cumartesi günü başlıyor.