Türkiye Haberleri

Türkiye Haberleri

Bakan Dr. Pakdemirli: AB pazarında daha fazla coğrafi işaretli ürünümüzü görmek istiyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AB Komisyonu’nun Tarımdan Sorumlu üyesi Janusz Wojciechowski ile yaptığı ikili görüşmede, Türkiye ve AB arasında tarımla ilgili yürütülen pek çok konuyu ele aldıklarını açıkladı.

Mersin Büyükşehir’den Defin Tatbikatı

Türkiye Afet Müdahale Planı’nda ana çözüm ortağı olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, afet ve acil durumlarda görev alan Yerel Düzey Defin Çalışma Grupları’na yönelik eğitim ve tatbikat düzenledi.

Dünya’nın tercihi Türk üzümü oldu

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden sofralık taze üzüm ihracatı 2021/22 sezonuna başarılı bir giriş yaptı.

Rektör Karabulut Türkiye Kamboçya İş Forumu’na Katıldı

Kamboçya Krallığı Ticaret Odası ve Sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile her iki ülkenin ticaret, sanayi ve eğitim alanlarına katkı sunmak üzere gerçekleştirilen iş forumuna Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut da katıldı.

Başkan Gürkan, Muhtarlar Demokrasinin Temelidir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesinin organizesinde muhtarlarla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Geri Kazanılan Atık Sular, Tarlalara Can Suyu Olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, atık suların arıtılarak yeniden kullanımını yaygınlaştırmak için düğmeye bastı. Türkiye’de yeniden kullanım oranı yüzde 2,5 olan atık su miktarını yüzde 47’lere çıkarmayı hedefleyen Bakanlık, geri kazanılacak 3,3 milyar metreküp suyun özellikle tarımsal sulamada kullanılmasını amaçlıyor.

Başkan Güngör Kardeş Ülke Azerbaycan’da

Beraberindeki Türkiye Belediyeler Birliği heyetiyle kardeş ülke Azerbaycan’da Bakü Büyükelçiliği ve Azerbaycan Millet Meclisi’nde bir dizi temasta bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör:

Türkiye ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 21,7 büyüdü

Türkiye ekonomisi ihracatla büyüyor

Başkan Sadıkoğlu Salgına Rağmen Reel Sektör Çalışmaktan Vazgeçmedi

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2021 yılı ikinci çeyrek verilerini değerlendirdi.

Türkiye'yi Daha Aydınlık Bir Geleceğe Taşımak İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Gürkan: Türkiye'yi Daha Aydınlık Bir Geleceğe Taşımak İçin Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Başkan Büyükkılıç, Türkiye Karate Federasyonu Yöneticilerini Ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Karate Yıldızlar ve Yurt Lig Türkiye Şampiyonası devam ederken, Türkiye Karate Federasyon Başkanı Mehmet Kör ve beraberindeki heyet, Başkan Büyükkılıç’a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Başkan Soyer Gelecek İzmir’de Kuruluyor

UCLG Kültür Zirvesi için geri sayım başladı. 9-11 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de ilk kez İzmir’de yapılacak zirve kültürün sürdürülebilirliğini sağlamak, iş birliğine dayalı öğrenmeyi geliştirmek, dünya çapında kentler ve yerel yönetimler arasında iyi uygulamaların paylaşımını teşvik etmek amacını taşıyor.

Başkan Sadıkoğlu İnovatif Çalışmaların Her Daim Destekçisiyiz

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta yer alan bir şirketin Türkiye’nin ilk yerli antikor test kitini geliştirdiğini belirterek, “İştirakleri arasında yer aldığımız teknoparkta başarılı işlere imza atılması bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor. Malatya TSO olarak, bu denli inovatif çalışmaların her daim destekçisiyiz” dedi.

Büyükşehir’in Türkiye’ye Örnek Projesi’nin Temeli Atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği ile hayırsever Saffet Arslan’ın destekleriyle Türkiye’ye örnek olacak Kanser Hastalarına Tedavi Sonrası Bakım Merkezi’nin temeli atıldı.

'Güçlü Bir Türkiye'miz ve Güçlü Bir Liderimiz Var'

Türkiye Büyük Büyük Millet Meclisi'nin tatil olması nedeniyle tüm Milletvekillerinin sahada, vatandaşlarla birlikte olduğunu belirten Malatya Milletvekili Ahmet Çakır toplumun herkesimi ile daima istişare içerisindeyiz.

Günümüzün 3’te 1’ini İnternet Kullanarak Geçiriyoruz

2021 verilerine göre internet kullanımında dünya ortalamasının günlük 6 saat 54 dakika olduğu görülürken, Türkiye’nin 7 saat 57 dakika ile dünya ortalamasının üzerinde internet kullandığı tespit edildi.

Günümüzün 3’te 1’ini İnternet Kullanarak Geçiriyoruz

2021 verilerine göre internet kullanımında dünya ortalamasının günlük 6 saat 54 dakika olduğu görülürken, Türkiye’nin 7 saat 57 dakika ile dünya ortalamasının üzerinde internet kullandığı tespit edildi.

Büyükkılıç, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü Türkiye Temsilcisini Ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü ve Uluslararası Gençlik Dayanışma Derneği yetkililerini makamında kabul etti.

Soyer: Kadınlar için elimizi taşın altına sokmaya devam edeceğiz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Girişimci İş Kadınları Federasyonu'nun (GİFED) lansmanına katıldı

Şampiyonada Kupalar Sahiplerini Buldu

Türkiye Kano Federasyonu ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası’nda 1000, 500 ve 200 metrede çeşitli kategorilerde kürek çeken yarışmacılar şampiyonanın tamamlanmasıyla kupalarını aldı.

Başkan Güder, Kazı Heyeti Başkanı Restelli’yi Konuk Etti

Türkiye'nin 19'uncu varlığı olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine girmeyi başaran Arslantepe Höyüğü’ne Kazı Heyeti Başkanlığı yapan Doç. Dr. Francesca Balossi Restelli, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’i makamında ziyaret etti.

Ege’de filizlenen düşünceler tüm Türkiye’ye yayılıyor

EİB GİK vizyonu Genç TİM’e örnek oldu

Tüfenkci: Bölgede parmakla gösterilen iller arasına girdik

AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, yapılan yatırımlarla ilgili yaptığı açıklamada, “Malatya son yıllarda AK Parti ile hızlı bir şekilde yatırım alan bu yatırımı da üretime çeviren Türkiye’nin büyüyen illerinden birisi.

Yaş meyve sebze ihracatı son 12 ayda 3 milyar doları aşarak rekora imza attı

Türkiye'nin yaş meyve sebze ihracatı Ocak-Temmuz döneminde yüzde 20 artarak 1 milyar 363 milyon dolardan, 1 milyar 638 milyon dolara çıktı.

Büyükşehir Belediyesi bu kez yaraları sarmak için çalışıyor

Türkiye’deki en büyük yangın olarak kayıtlara geçen büyük Manavgat yangını 10. Gün sonunda kontrol altına alınabildi.

Battalgazi Belediyesi Personellerine Farkındalık Semineri

İçişleri Bakanlığı tarafından, 2021 yılının Türkiye'de Afet Eğitimi Yılı ilan edilmesi dolayısıyla, Battalgazi Belediyesi ve Malatya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü işbirliği ile Battalgazi Belediyesi'nde görevli personellere 'Afet Farkındalık Eğitimi' konulu seminer düzenlendi.

Arapgir İlçesi Büyükşehir Belediyesi Çalışmalarından Memnun

Arapgir İlçesinde İncelemelerde Bulunan Başkan Gürkan 'Türkiye'de Rekor Kıran Bir Belediye Hüviyetindeyiz'

Türkiye’nin Taze Üzüm İhracatının Yüzde 73’ü Çekirdeksiz Sofralık Sultani Üzümden

Osmanlı Sultanların sofralarını süsleyen Çekirdeksiz Sultani Üzümün ihracat yolculuğu 6 Ağustos’ta başlıyor

Azerbaycanlı Yangın Söndürme Ekibine Kızılay’dan Beslenme Desteği

Adana, Antalya, Mersin, Muğla ve Osmaniye’de personel ve gönüllüleriyle birlikte yaraları saran Kızılay, yangınlara müdahale etmek için Türkiye’ye gelen Azerbaycanlı kardeşlerini de unutmuyor.

Başkan Güder: 'Türkiye Tüm Mazlumların Yurdudur'

Battalgazi'de 'Dostluk Günü' Gezi Turu İle Kutlandı