Tarım Haberleri

Tarım Haberleri

Bakan Dr. Pakdemirli: AB pazarında daha fazla coğrafi işaretli ürünümüzü görmek istiyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AB Komisyonu’nun Tarımdan Sorumlu üyesi Janusz Wojciechowski ile yaptığı ikili görüşmede, Türkiye ve AB arasında tarımla ilgili yürütülen pek çok konuyu ele aldıklarını açıkladı.

Bakan Pakdemirli Yaklaşık 22 Milyon Liralık Destek Ödemesini Bugün Akşam Üreticilerimizin Hesaplarına Aktaracağız

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 22 milyon liralık desteğin, bugün akşam üreticilerin hesaplarına yatırılacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli, İzmir’deki İklim Değişikliği ve Tarım Çalıştayı’nda konuştu

İklim değişikliğine karşı geleceğimize sahip çıkıyoruz İklim değişikliğine karşı eylem planlarımız devrede

Geri Kazanılan Atık Sular, Tarlalara Can Suyu Olacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, atık suların arıtılarak yeniden kullanımını yaygınlaştırmak için düğmeye bastı. Türkiye’de yeniden kullanım oranı yüzde 2,5 olan atık su miktarını yüzde 47’lere çıkarmayı hedefleyen Bakanlık, geri kazanılacak 3,3 milyar metreküp suyun özellikle tarımsal sulamada kullanılmasını amaçlıyor.

Başkan Seçer, 14. Karaduvar Tarım, Balıkçılık Ve Çevre Festivali’ne Katıldı

Başkan Seçer, Festivalde Gençlere Seslendi: “İlimin Peşinden Gideceğiz”

Malatya Akçadağ Taşevler Barajı Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Ipard-Iı Programı 10. Başvuru Çağrı İlanı Kapsamında 493 Projeye 875 Milyon Lira Hibe Edilecek

Kırsalda daha çok yatırım, üreticiye daha çok gelir, istihdama daha çok katkı amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) aracılığıyla IPARD kırsal kalkınma desteklerini yatırımcılarla buluşturmaya devam ettiklerini ifade eden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, IPARD-2 AB Kırsal Kalkınma Hibe Programı 10. Çağrı kapsamında projeleri onaylanan 493 projeye 875 milyon lira hibe desteği vereceklerini ifade etti.

Başkan Soyer İEF İş Günleri'nde İzmir Tarımı'nı anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 90. İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında yedincisi düzenlenen İzmir İş Günleri'nde konuştu.

Büyükşehir’e 1 milyon fidan bağışı Yanan alanlar rehabilite edilecek

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokol ile daha yeşil bir Antalya için 1 milyon fidan bağışlayacak.

Verimlilik Artırılacak, Su Kaynağında Korunacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, 1. Su Şurası kapsamında masaya yatırılan su verimliliği konusundaki projelerine hız veriyor. Bakanlık, bütüncül ve sürdürülebilir kentsel su verimliliği yaklaşımıyla suyu kaynağında korumayı hedefliyor.

Taze meyve sebze sektörüne çifte destek

Narenciye sezonuna sayılı günler kala Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan narenciye ürünleri ihracatına çifte destek geldi.

Tarım Ve Orman Bakanlığı’ndan Ar-Ge Projelerine 30 Milyon TL Destek

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu öncelikli konularda yürüttüğü Ar-Ge Destek Programı kapsamında 17’nci başvuru dönemi başladı. Bu kapsamda verilecek toplam destek miktarı 30 milyon TL olarak belirlendi.

1.Su Şurası Çalışma Grubu Toplantıları Tamamlandı Suyun Geleceği Masaya Yatırıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın öncülüğünde Cumhuriyet tarihinin ilk Su Şurası’nda çalışma grubu toplantıları tamamlandı.

Malatya Merkez Yaygın Göleti Sulaması İnşaatı Çalışamaları Devam Ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Başkent Tarımına Undp’den Hibe Desteği

Ankara Kent Konseyi, Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla proje üreten sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmayı sürdürüyor.

Bakan Pakdemirli 252 Milyon Fidanı Yıl Bitmeden Dikeceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yanan alanların ağaçlandırma dışında başka hiçbir amaçla kullanılmayacağını belirterek, “Yangınların soğutulmasını takiben en kısa sürede hasar tespiti yapılacak ve ilk yağmurdan sonra hızlıca fidan dikimine başlanacak.

Bakan Pakdemirli Yangınlarda Yüksek Sıcaklık, Düşük Nem Ve Şiddetli Rüzgârla Savaşıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, son yangınlarda yüksek sıcaklık, düşük nem ve şiddetli rüzgâra karşı büyük bir mücadele verdiklerini belirterek, “İklim değişikliğinin etkilerini tüm dünya gibi biz de yaşıyoruz.

4 Bin Dönüm Tarım Arazisini Suya Kavuşturdu

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Kaynarca Mahallesini ziyaret etti.

Bakan Pakdemirli: Üreticimizin Satamadığı Kurbanlıkları Esk Alacak

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerin mağdur edilmeyeceğini belirterek, elde kalan hayvanları ESK’nın alacağını söyledi.

Başkan Güder'den Mevsimlik İşçilere Bayram Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Dünya Kayısı Başkenti Malatya'ya Kayısı hasadı için bölge illerden çalışmaya gelen mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek, kolaylıklar diledi ve Kurban Bayramlarını kutladı.

Kemalpaşa'da kiraz ve yaş meyve sebze ihracatına inspektör desteği

Türkiye’nin kiraz başta olmak üzere taze meyve sebze üretiminde lider ilçelerinden Kemalpaşa’da faaliyet gösteren ihracatçıların işlemlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İnspektör görevlendirildi.

Büyükşehir’in Tarıma Destekleri Çiçek Açıyor, Üreticinin Yüzü Gülüyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Destek Büyükşehir’den Üretim Çiftçiden’ sloganıyla kıraç toprakları canlandırmak için 62 üreticiye hibe ettiği toplam 124 bin kantaron fidesi ilk çiçeklerini açt

Başkan Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu Burdur için de model oluyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonunu anlatması için Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in daveti üzerine Burdur’a gitti.

İl İçi Hayvan Satışları Artık Dijital Ortamda Yapılabilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın hayata geçirdiği e-tarım platformu ile il içi hayvan alım ve satımları dijital ortamdan yapılabilecek.

Bakan Pakdemirli Suyumuzu Verimli Kullanmalıyız

Tarım Ve Orman Bakanlığı Tarafından Suyun Verimli Kullanımı İçin Rehber Hazırlandı

Bakan Varank Ve Başkan Şahin Kadın Çiftçilerle Sebze Hasadına Katıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gastronomi ve Tarımsal Eğitim Merkezi’nin resmi açılış töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla düzenlendi.

İzmir Tarımı Türkiye'ye örnek olacak

Kılıçdaroğlu’nun İzmir’deki açılış maratonunun üçüncü durağı Sasalı

Farm Network İle Tarımın Kalbi Gaziantep’te Attı

Farm Network İle Tarımın Kalbi Gaziantep’te Attı

Büyükşehir Belediyesi Kurban Kesim Kursu Düzenliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi, büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu düzenleniyor.

Bakan Yardımcısı Tunç’tan Malatya Ticaret Borsasına Ziyaret

Malatya’daki programı kapsamında bir dizi temaslarda bulunmak üzere gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Malatya Ticaret Borsasını (MTB) ziyaret etti.