Tarım Haberleri

Tarım Haberleri

Gürkan: Balıkçılık OSB Malatya’ya Büyük Oranda Bir Katma Değer Sağlayacaktır

Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte ilimizde kurulması planlanan Tarıma Dayalı Su Ürünleri Yetiştiriciliği Organize Sanayi Bölgesi hakkında Arguvan ilçesinde incelemelerde bulundular.

Erzurum Narman Şehitler Barajı’nda Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

İzmir'in gurur günü

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Türkiye'de "çiçeğin başkenti" haline gelen Bademler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin ürettiği çiçeklerin ilki dünya çiçek ihracatında yüzde 49'luk paya sahip Hollanda’nın çiçek borsasında satışa sunuldu.

Erzurum Sakalıkesik Ovası Sulamasında Çalışmalar Devam Ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Başkan Evren' Tarımsal Konularda İstişare Ettik'

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Malatyalı Dr. Mehmet Hasdemir Malatya ziyaretinde Yeşilyurt ilçesinde ziyaretlerde bulundu.

Başkan Gürkan Lavanta Hasadına katıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kontrolünde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi amacı ile 2018 yılında Arguvan ilçesi İçmece mahallesinde 3 dekarlık alanda Isparta ilinden getirilen 6.000 adet Lavandula Angustifolia çeşidi ile ekimine başlanan Lavanta bitkisinin 2022 yılı hasadına katıldı.

Akın' Kurbanlıklar Alıcısını Bekliyor'

Malatya Tarım Platformu Genel Başkanı Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı İhsan Akın Canlı Hayvan Pazarında incelemelerde bulunup yetiştiricilerle bir araya gelerek istişare etti.

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın'dan İstişare Toplantısı

Yazıhan ilçesinde Halk elinde Islah projesi üçüncü 5. yıl yeni sözleşme hakkında birlik binasında bilgilendirme ve istişare toplantısı yapıldı.

Sadıkoğlu’ndan Zirai İlaç Sektörü İçin Af Talebi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, zirai ilaç satışı yapan firmalara, “Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi” ve “Gübre Takip Sitemi” üzerinden kesilen cezaların iptalini talep etti.

Başkan Güngör:Tarım Ürünleri Üretiminde Potansiyelimiz Çok Yüksek

Pazarcık Beşçeşme’de sarımsak hasadına katılan Başkan Hayrettin Güngör, “Kahraman şehrimiz coğrafyası, iklimi, birçok coğrafi bölgede toprağının olmasıyla çok fazla tarım ürününe ev sahipliği yapıyor.

Mersin Büyükşehir’den 100 Üreticiye Kuraklığa Dayanıklı 5 Bin Kilo Ekmeklik Buğday Tohumu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, tarımsal destek projelerini sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Sertifikalı Kurban Kesim Kursu Düzenliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı öncesi, büyükbaş ve küçükbaş sertifikalı kurban kesim kursu düzenleniyor.

Arıcılık Akademisi 2’nci Mezunlarını Verdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılıkta verim ile kaliteyi artırmak amacıyla başlattığı eğitim programlarını sürdürüyor.

Mansur Yavaş Duyurdu: Şimdi De Hayvancılık Yapan Çiftçilere Sıvat Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te tarım ve hayvancılığın gelişmesine katkı sağlamak için çiftçilere verdiği destekleri çeşitlendirmeye devam ediyor.

1800 yıllık bilge ağacın zeytinyağı müzayedede 75 bin liraya satıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda Fuar İzmir’de yapılan “Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı” kapsamında Zeytinyağı Müzayedesi düzenlendi.

Üreticilere Sıvat Ve Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Tarım Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile mera ve yaylalarda bulunan hayvanların içmesuyu ihtiyacını karşılamak amacıyla temin edilen sıvatların dağıtımı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımızın Ortaklık Teklif Ettiği Genç Çiftçi Tarım Ve Orman Bakanlığı’nda Misafir Edildi…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Tokat ziyaretinde bir araya geldiği çiftçiler arasında yer alan ve girdiği diyalog sonucu Cumhurbaşkanı tarafından kendisine ortaklık teklif edilen genç çiftçi Sevilay Kılınçarslan babası Sebahattin Kılıçarslan ile birlikte, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil tarafından kabul edildi.

Usluer: Politikamız Kendi Kendimize Yeterlilik Olmalıdır

Memleket Partisi Genel Başkanvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Memleket Partisi Genel Merkezi'nde gündemi değerlendirmek üzere düzenlediği basın toplantısında tarımın ve üretimin önemine dikkat çekerek "Tarım politikamızın; milli, siyaset üstü bir anlayışla uygulanmasını gerektiğine inanıyoruz." dedi.

Tarım ile ilgili her şey üreticinin parmaklarının ucunda

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Başka Bir Tarım Mümkün" vizyonu doğrultusunda hayata geçirilen İzmir Tarımı mobil uygulamasını Kültürpark’ta tanıttı.

Türk çiftçisi üretiyor, ihracatçı dövize dönüştürüyor

Tarımda üretimi artıracak, büyümeyi sağlayacak, ihracatı yükseltecek formülü bulmalıyız

Büyükşehir Belediyesi’nden Çiftçilere Büyük Destek

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından temin edilen 500 bin adet yerli hibrit sebze fidesi çiftçilere dağıtıldı.

Birlik Başkanı Akın, Başkan Kızıltaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı makamında ziyaret ederek tebrik etti.

ABB’Nin Çiftçilere Sıvı Gübre Desteği Devam Ediyor

Yerli üretimi artırmak ve kent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Başkentli çiftçilere sağladığı kırsal kalkınma desteklerini sürdürün Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinde yüksek verim elde edilmesi için de yerli üreticilere sıvı gübre desteğinde bulunuyor.

Torbalı’da ‘sürdürülebilir çevre’ hedefine bir adım daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Küçük Menderes Havzası’nda sanayi ve tarımsal üretimin birlikte geliştiği Torbalı’da toplam 236 milyon liralık atık su arıtma tesisi yatırımını sürdürüyor.

ABB’den Başkentli Üreticilere Şimdi De Sıvı Gübre Desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarımında verim ve kaliteyi artırmak, yerli üreticiye ekonomik yönden katkı sağlamak amacıyla kırsal kalkınma desteklerini çeşitlendirerek sürdürüyor.

Başkan Güngör Bakan Kirişci’yi Ağırladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi makamında ağırlayan Başkan Hayrettin Güngör, “Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

'200 Bin Adet Sebze Fidesini Çiftçilerimize Dağıttık'

Yeşilyurt Belediyesinden Çiftçilere ve Tarımsal Üretime Dev Bir Destek Daha!

Tarım Ve Orman Bakanlığı 156 Milyon 585 Bin Liralık Destek Ödemelerine Bugün Başlıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı arılı kovan desteği, çam balı telafi desteği, damızlık ana arı desteği başta olmak üzere 7 farklı alanda yetiştiricilere toplam 156 milyon 585 bin TL tutarında destek ödemesi yapacaktır.

ABB’NİN Nohut Tohumu Desteği Tamamlandı: Tohumlar 125 Bin Dekarlık Tarım Arazisiyle Buluşacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te tarım arazilerinin yeniden üretime kazandırılması ve üretimin artırılması amacıyla yerli üreticilere destek olmayı sürdürüyor.

Başkan Güngör Göksun’da Şehit ve Gazi Aileleriyle İftar Yaptı

Göksun’da şehit yakınları, gaziler ve aileleriyle iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Güngör, “Bugün Göksun’da aziz şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve kıymetli aileleriyle birlikte iftarımızı yaptık.