Şeker Haberleri

Şeker Haberleri

Vali Hulisi Şahin, Pancar Alım Kampanyası  Açılış Törenine Katıldı

Malatya Şeker Fabrikası 2022/2023 Yılı Pancar Alım Kampanyası Açılış Töreni Gerçekleştirildi Vali Hulusi Şahin Malatya Şeker Fabrikası pancar alımı ve şeker üretimi kampanyasının açılış törenine katıldı.

Gürkan, Şeker Fabrikamızın Korunması Malatya Açısından Çok Önemlidir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Şeker Fabrikası 67. dönem pancar alım sezonu törenine katıldı.

Diyabet Hastalarına Özel 8 Önemli Öneri!

Aşırı sıcakların iyice bunalttığı bugünlerde diyabet hastaları için tehlike de artıyor! Güneşe doğrudan maruz kalmak kan şekeri dengesini bozarken, güneşin altında uzun süre oturmak da kan şekerlerinin daha yüksek seyretmesine yol açabiliyor.

İnsülin Direncine Karşı 7 Kritik Kural!

Son yılların en popüler tıbbi terimlerinden olan insülin direnci, vücuttaki şekeri düzenleyen insülin hormonunun görevini yerine getirmekte güçlük çekmesi olarak tanımlanıyor.

TÜRKŞEKER'de Görev Değişikliği Resmi Gazetede

TÜRKŞEKER Başkanı Mücahit Alkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kararıyla görevden alındı Yerine Muhittin Şahin Atandı

Kiraz: Hani Yeterli Şeker Stokumuz Vardı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz; “Ticaret Bakanlığının geçen hafta yayınladığı kararla 400 bin tona kadar şeker kamışı veya pancar şekeri ithalatına izin verildi. Yapılacak ithalatta gümrük vergisi ve tüm ek mali yükümlülükler sıfırlandı” dedi.

Bakkal esnafının talepleri Palandöken’e iletildi

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejat Özyalın, aynı zamanda Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanı da olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek, bakkal esnafının şekere ulaşımı konusu başta olmak üzere sorun ve talepleri aktardı.

Sağlıklı Bayram Tatlıları İçin Altın Öneriler

Şekerpare, kadayıf, revani, baklava… Bayram sofralarını süsleyen, misafirlere ikram edilen tatlılardan sadece birkaçı…

Özyalın, Türkiye’de şeker üretimi sorunu yok

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, Ramazan Bayramı öncesinde piyasada şeker sıkıntısı yaşandığını belirterek, “Bakkal esnafı satmak için şeker bulamıyor.

Özyalın, Bakkal esnafına yeniden şeker direk verilmeli

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, imalatçı esnaflara şeker dağıtımına başlanıldığını, beklentilerinin bakkal esnafına şekerin yeniden verilmesi olduğunu söyledi.

Keskin, 'Piyasada Kaos Oluşturulmuştur, Kontrol Kaybedilmiştir'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, yarım asırı geçen sürede uygulanan şeker piyasası sisteminden vaz geçilmesi ile piyasada kaos oluşturulduğunu

Ağbaba: Utanmasalar Şekere Zammı Chp Yaptı Diyecekler!

CHP’nin şeker fiyatındaki artışın nedenlerinin araştırılması amacıyla verdiği araştırma önergesi TBMM Genel Kurulu’nda tartışmalara neden oldu.

Şeker Fabrikasında 280 TL'ye Mal Olan Şeker Fiyatı Şimdi 750-800 TL'ye Dayandı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın toplantısında ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kiraz; Malatya Şeker Fabrikası AKP Milletvekillerine rant olmuş

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz “Piyasada şekerin olmadığını belirterek “Şeker ya Kahtalı’nın firmasının deposunda ya TÜRKŞEKER’in” dedi.

Ağbaba; Şeker Marketi De Kendileri İçin Açmışlar

Kısa süre önce açılan Türk Şeker Fabrika Satış Mağazası’nın sorumluluğunun AKP Akçadağ Gençlik Kolları başkanına verildiği iddia ediliyor.Ağbaba, “Amaç halka şeker satmak değil, gençlik kolları başkanına iş ayarlamakmış” dedi.

Keskin Fabrika çıkışı 254 TL olan şekeri esnaf olarak 400 TL’ye almaya talibiz

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Ben çağrıda bulunuyorum, esnaf olarak, vatandaş olarak, Malatya Şeker Fabrikasında çıkışı 254 TL olan torba şekeri biz 400-450 TL’ye almaya razıyız, esnafa versinler.

Kiraz, Neden Diğer Toptancılar Değil De Kahtalı’nın Şirketi Bu İşi Yapıyor?

CHP İl Başkanı Enver Kiraz; AKP Milletvekili Hakan Kahtalı’ya seslendi; “Madem bir kazancı karı yoksa şunu yapsın, milletvekili sıfatı olarak bunu almamışsa, bir bayilikse desin ki ‘ben bu işi bırakıyorum tekrar Malatya esnafımız şeker fabrikasından şekerini alsın.’ Bunun önünde bir engel yok” dedi.

Kahveciler Odası Başkanı Karanfil, Esnafımızın hakkını savunmak bizim görevimizdir

Malatya Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hacı Karanfil, 6 ay önce esnaf olarak 45 TL’ye aldıkları dökme şekeri şu anda 120-125 TL’ye alabildiklerini söyleyerek, şeker aldıkları toptancıların kendilerine piyasada şeker bulamamaktan yakındıklarını söyledi.

Başkan Özyalın, Şeker uygulamasında bakkal esnafı büyük sıkıntı yaşıyor

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Nejdet Özyalın, Malatya Şeker Fabrikasından esnaflara torbayla satılan şeker satışının sona erdirilmesinden dolayı esnafların büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, “Bakkal esnafımız Aralık 2021 sonuna kadar sevk irsaliyesi ile Malatya Şeker Fabrikasından haftalık 20 torba şeker alabiliyordu

Fırıncılar Odası Başkanı Büyükelçi, İmalatçı esnafımız şeker sorunu yaşıyor

Malatya Fırıncılar ve Unlu Maddeler İmalatçıları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Büyükelçi, oda üyesi tatlı imalatı yapan esnafların piyasada şeker bulmakta zorlandığını açıklayarak, tüm milletvekillerini esnafın sorununa çözüm bulmaya davet etti.

Hakan Yılmaz, Fabrika şekeri bakkallara dagitmali

İYİ parti Malatya İl başkanı Hakan Yılmaz, Türk Şeker Malatya Fabrikasında üretilen şekerin bakkal esnafı ve imalatlarinda Şeker kullanan üreticilere bizzat satılmasını beklediklerini söyledi.

Mv. Kahtalı'dan Açıklama

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin'in Malatya Esnafını ve vatandaşları ilgilendiren Şekerle ilgili İddialara Mv. Kahtalı ' Kamuoyunun Bilgisine ' Başlığıyla basın açıklaması yaptı

Mv. Ağbaba 'Şekeri De Ranta Kurban Ettiler'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kamuda kalan şeker fabrikalarının ellerindeki şekeri Türkşeker Tarım şirketine devrettiğini, Türkşeker Tarım’ın ise gizli saklı/ihalesiz bir şekilde özel sektördeki bazı firmalara sattırdığını belirtti.

Keskin’den çok sert açıklama Yazıktır, günahtır;  şeker satışında özel şirketi aradan çıkartın

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Şeker Fabrikasında üretilen şekerin 3 el değiştirdikten sonra özel bir şirket tarafından piyasaya pahalı bir şekilde sunulduğunu açıklayarak, “265 TL’lik torba şekeri bugün 400 TL’nin üzerinde görüyorlar, yarın 1 ay geçtikten sonra şekeri 500 TL’den paketleyerek satacaklar.” dedi.

Kan Şekerini Yükselten 10 Hata!

Kanda şekerin belli düzeylerin üzerinde olması ‘diyabet’ olarak tanımlanıyor. Kandaki şeker yüksekliği ihmale gelmiyor,

Türkiye kestane ihracatında 50 milyon dolar hedefliyor

Türkiye’de Sonbahar-Kış aylarında sokak lezzetleri arasında en çok sevilenlerin başında gelen, şekerleme, pastacılık ve unlu mamuller sektörlerinde de yoğun olarak kullanılan kestanenin hasatı başladı.

Fırat Edaş, Malatya’da Yatırımlarımıza Devam Edeceğiz

Fırat Elektrik Dağıtım AŞ (Fırat EDAŞ),kesintisiz enerji arzı parolasıyla, sorumluluk bölgesi Malatya ilinde yatırımlarını sürdürüyor. Şirket son olarak,AkçadağilçesindekiÖrenmahallesininŞekeroba, Hisardere ve Goddolar bölgeleri için 1 milyon 770 bin lira yatırımgerçekleştirdi.

Özbey Ailesinin Acı Günü!...

BİMYAD Genel Başkan Yrd. Malatya Sürmanşet Gazetesi Haber Sitesi Sahibi Gazeteci Resul Özbey’in Babasının amcası oğlu Malatya Şeker Fabrikası eski personellerinden emekli Kemal Özbey vefat etti.

Vali Baruş 66. Dönem Pancar Alım Törenine Katıldı

Malatya Şeker Fabrikası, 66. dönem pancar alımına düzenlenen törenle başladı.

Şekerli İçecekler En Çok Gençlerin Gözdesi

Şekerle tatlandırılmış alkolsüz içeceklerin Avrupa’da içilme oranları belli olurken, en yüksek payın yüzde 14 ile 15-24 yaş arasında olduğu kaydedildi.