Sağlık Haberleri

Sağlık Haberleri

Sosyetenin Estetik Koçu Zeynep Kaya Uyardı

Kurmuş olduğu "Zeyneplestetik " sağlık acentesi ile 2021 ve 2022 yılını kapsayan araştırma sonucu Türkiye ve yurtdışındaki hastaların en çok tercih ettiği ilk üç sağlık acentesinden birisi olma başarısını gösteren Zeynep Kaya, bu kez uyardı.

Gaziantep Şehir Hastanesi’nin İnşaatına Kalındığı Yerden Devam Ediliyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgenin sağlık üssü olmayı hedefleyen Gaziantep’e bu anlamda güç katacak Gaziantep Şehir Hastanesi’nin inşaatının kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Başkan Güder'den Berk'e Hayırlı Olsun Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr.Öğr.Üyesi Erhan Berk’e "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştirerek, yeni görevinin kendisine ve Malatya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Erzurum Sakalıkesik Ovası Sulamasında Çalışmalar Devam Ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

ABB Başkentlileri Tarihi Yolculuğa Çıkarıyor: ‘Ankara Miras Şantiye Gezileri’ Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent tarihini tanıtmak ve turizmi canlandırmak amacıyla Arkeopark, Roma Tiyatrosu ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma restorasyon ve konservasyon çalışma alanlarını Başkentlilerin ziyaretine açtı.

Sağlık İl Müdürü Dr. Berk'e Esnaf Kuruluşları Başkanlarından Ziyaret

Malatya Sağlık İl Müdürlüğüne il Müdürü olarak ataması gerçekleştirilen Dr. Öğretim Üyesi Erhan Berk Malatya'nın Esnaf Odaları Başkanlarını misafir etti.

Semizotunu Bu Meyvelerle Tüketirseniz!

Yazın sağlık deposu yeşilliklerden olmasına rağmen, ekşimsi tadı nedeniyle kimilerince tercih edilmeyen semizotunu yaz meyveleri ile tatlandırmak ve besin değerlerinden faydalanmak mümkün.

Büyükkılıç’ın Sağlık Projesi Glütensiz Kafe, 61 Bin Ziyaretçiye Ulaştı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açıldığı günden bu yana 61 bin ziyaretçiyi ağırlayan Glütensiz Kafe’yi ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu.

Malatya’da, Yol Aksı, Trafik ve Ulaşım Daha Sağlıklı Olacak

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Vali Hulusi Şahin, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Demiryolları (TCDD) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, hemzemin geçitlerdeki çalışmaları inceledi.

Karpuz Tüketirken 6 Kurala Dikkat!

Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına destek oluyor… Kalp ve kanser hastalıklarından korunmada fayda sağlıyor…

Bingöl: Sağlık çalışanlarına vefa borcunuz var

Sağlık-Sen Malatya İl Başkanı Mehmet Bingöl 30 Haziran 2022 yılında sona erecek olan Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkının devam etmesi gerektiğini belirterek” Sayın Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu hakkın sürekli olarak uzatılmasıdır” dedi.

Başkan Büyükerşen Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyini Ağırladı

Dünya Sağlık Örgütü’nün Sağlıklı Kent Hareketi Projesi kapsamında kurulan Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Av. Hüseyin Akçar ve konsey yönetimi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ettiler.

Erişkin Skolyozu Hakkında En Sık Sorulan 6 Soru!

Fazla kilolar, hareketsizlik, yanlış duruş ve oturuş, hatta aşırı topuklu ya da babet ayakkabılar giymek… Günümüzde gerek sağlıksız yaşam tarzı, gerekse ilerleyen yaş gibi etkenlerle erişkin skolyozu giderek yaygınlaşıyor.

Yaz mevsiminde Mineral Kaybına Karşı Doğal Maden Suyu Tüketin

Sağlıklı bir yaşam için hayatımızın her döneminde yeterli sıvı tüketimi vücudumuz için hayati öneme sahip. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle vücuttan atılan sıvıyı yerine koyabilmek gerekiyor.

Başkan Büyükkılıç, Yeni İl Sağlık Müdürü Erşan'ı Kabul Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Mehmet Erşan’ı makamında kabul etti.

ABB Ankara Kalesi Evlerini İçinde Yaşayanları Mağdur Etmeden Restore Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in tarihini ve kültürünü gün yüzüne çıkarmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Ankara Kalesi’nde başlattığı sağlıklaştırma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Bentli: Kene ısırmasını hafife almayınız

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Recep Bentlı yaz aylarında artan kene ısırmasının hafife alınmamasını gerektiğini söyledi.

Süt Ürünleri Sektörü 2023 Yılında 1 Milyar Dolar İhracat Hedefliyor

Türk süt sektörü dünyaya sağlık ihraç ediyor

Şehir Mezarlığı’nda Asfalt Çalışması Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından, şehir genelindeki mezarlıklarda olduğu gibi Şehir Mezarlığı’nda da temizlik, bakım onarım çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Türkiye’de her 5 kişiden 1’i aşırı kilolu veya obez

Sağlıklı beslenme alanında toplumsal farkındalığı ve bilinci artıracak projeler hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı ile dünyada beslenme konusunda en köklü kurum kabul edilen The Nutrition Society, beslenme dünyasının önde gelen isimlerini İstanbul’da bir araya getirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden Darende İlçesinde SİBERAY Eğitimi

Darende'de sağlık personeli ve öğrencilere SİBERAY eğitimi verildi...

Tüfenkci, Sağlık Bakanı Koca ile Malatya'nın sağlık yatırımlarını görüştü

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ziyaret ederek, Malatya'daki sağlık yatırımlarıyla ilgili istişarede bulundu.

El Sanatları Sergisine Yoğun İlgi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Malatya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün Engelliler Haftası nedeniyle ortaklaşa düzenlediği ‘Engelliler Haftası Farkındalık’ programı el sanatları sergisi Malatya Park AVM’de açıldı.

Doktor Başkan, Sağlık Turizmine Dikkat Çekti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 8. Erciyes Pediatri Akademisi Kongresi’nde yaptığı konuşmada Kayseri’nin sağlık altyapısı ile sağlık turizminin de merkezi olduğuna dikkat çekti.

Gözde Sağlık Grubu yatırımlarına ara vermedi

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İbrahim Karaman, “Dünyanın ev ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen Gözde Grubu yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.” Dedi.

Pandemi Kurulu Üyelerine Plaket

Vali Aydın Baruş, Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi ilan ettiği 2020 yılından bu güne tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede görev alarak önemli adımlar atan İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Özer ve İnönü Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Bayındır’a plaket takdim etti.

Bayramda Sağlıklı Beslenmenin 7 Kuralı!

Ramazanın sona ermesi ve bayramda hızla normal yeme düzenine geçilmesi, ister istemez ölçünün kaçırılmasına yol açabiliyor.

Gözde Sağlık Grubu Yatırımlarına Ara Vermedi'

Gözde Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. İbrahim Karaman, 'Dünyanın ev ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz koşullara rağmen Gözde Grubu yatırımları ile büyümesine devam etmektedir.' Dedi.

Starlar Estetik Sırasında

Sağlık turizminin son dönemde zirve yaptığı ülkemizde işinin en tecrübeli isimlerinden " Zeyneplestetik " kurucusu Zeynep Kaya, başta Almanya olmak üzere Avrupa ve Arap yarım adasının birçok star ismi estetik için sıra bekliyor ifadesinde bulundu.

Sağlıklı Bayram Tatlıları İçin Altın Öneriler

Şekerpare, kadayıf, revani, baklava… Bayram sofralarını süsleyen, misafirlere ikram edilen tatlılardan sadece birkaçı…