Öznur Haberleri

Öznur Haberleri

AK Partili Çalık: Doğanyol’da 650 konut inşa edildi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020’de meydana gelen deprem sonrası Doğanyol’un yeniden inşa edildiğini belirterek, “Deprem sonrası hemen bütün imkanlarımızı seferber ettik.

AK Partili Çalık: “Derdimiz vatan ve millet. Vatandaşımızın derdi neyse bizim derdimiz o”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “6’lı masada kimlerin nerede oturduğunu, 6’lı masanın altındakinin kim olduğunu, hangi terör örgütleriyle bağlantılı olduğunu herkes iyi biliyor. Allah nasip ederse 2023’te bir kez daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhur İttifakı olarak cumhurbaşkanı seçeceğiz” dedi.

AK Partili Çalık: Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Malatya Tabipler Odasını ziyaret ederek, Emeksiz Caddesindeki esnafla bir araya geldi.

Çalık Her Zaman Esnafımızın Yanındayız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, her zaman esnafın yanında olduklarını söyledi.

Milletvekili Çalık’tan Yeşilyurt, Kuluncak ve Doğanşehir’e Müjde

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Yeşilyurt Çırmıktı’daki eski kaymakamlık binası çok fazla yükü taşıyamıyordu.

AK Partili Çalık: Kale’yi yeniden inşa ettik

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Kale’yi yeniden inşa ettiklerini belirterek, ilçenin turizmin merkezi olacağını söyledi.

AK Partili Çalık: Malatya’ya önemli yatırımlar yaptık

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’ya son 20 yılda çok önemli yatırımlar yaptıklarını, bu yatırımların devam ettiğini söyledi.

Çalık: Pütürge’mize Çok Önemli Hizmetler Yaptık

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Pütürge’mize çok önemli hizmetler yaptık.” dedi.

AK Partili Çalık: Arapgir’imize Doğalgazı Kavuşturacağız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Malatya’da bu sene Yazıhan, Kuluncak ve Hekimhan’a doğalgazı getiriyoruz.

Çalık TCDD 5 Bölge Müdürlüğü Taşınacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TCDD Malatya 5.Bölge Müdürlüğü ve lojmanlarının kentte yeni bir alana taşınacağını ve mevcut alanında şehre kazandırılacağını söyledi.

AK Partili Çalık: Yüzde yüz hasar tespiti olan çiftçilerimizin ödemeleri bayramdan önce yapılacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Dondan zarar gören çiftçilerimizin zararlarını TARSİM karşılayacak. Yüzde yüz hasar tespiti olan yaklaşık 1400 çiftçimiz var.

AK Partili Çalık: Üreteceğiz, istihdamı artıracağız, büyümeye devam edeceğiz

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Zor bir dönemden geçiyoruz, biliyorsunuz ve biliyoruz.

AK Partili Çalık: Son iki yılda TOKİ tarafından 7 bin adet konut üretildi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, TOKİ Başkanlığı tarafından son iki yılda Malatya’nın 8 ilçesinde 5 bin 333’ü afet konutu, 1594’ü kentsel dönüşüm konutu ve 79’u sosyal konut olmak üzere toplamda 7 bin 6 adet konut üretildiğini açıkladı.

AK Partili Çalık: “20 yıldır önemli yatırım ve kazanımları milletimizle buluşturduk”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Türkiye Cumhuriyeti sosyal devlet anlayışını inşa etmek için 20 yıldır önemli yatırımları yaptıklarını ve vatandaşların hizmetine sunduklarını ifade etti.

AK Partili Çalık: '20 Yıldır Yatırım ve Kazanımları Milletimizle Buluşturduk'

Malatya Mv. Öznur Çalık, Malatya'daki temasları kapsamında AK Parti Malatya İl Bşk. Yrd. İ. Hakkı Pekel, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret ederek, İl Müdürü Galip Sökmen ve ekibi ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla Malatya’daki vatandaşlara hitap etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın katıldığı "Mahallelerde Sohbet Buluşması"na telefonla bağlanarak Malatyalı vatandaşlara hitap etti.

AK Partili Çalık'tan Dünya Şampiyonuna Ziyaret

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, dünya şampiyonu olan Hatice Akbaş'ı tebrik ederek, bundan sonraki süreçte başarılarının daim olması temennisinde bulundu.

AK Parti heyetinden Malatya Valisine ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık,Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı ile AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Valisi Hulusi Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AK Partili Çalık: KADES 3,6 milyon kullanıcıya ulaştı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede etkinliğiyle birçok kadının imdat çağrısı olan Kadın Acil Destek İhbar Sisteminin (KADES) 3,6 milyon kullanıcıya ulaştığını belirterek, “15 yaş üzeri 33 milyon kadının yüzde 11’i yani neredeyse her 9 kadından biri KADES uygulamasını indirmiş vaziyette.” dedi.

AK Partili Çalık 15 gün içerisinde ön hasar tespitleri tamamlanacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da 13 Nisan’ı 14 Nisan’a bağlayan gece meydana gelen zirai don sonrası ekiplerin sahada ön hasar tespiti çalışmalarına hemen başladığını ve büyük bir titizlikle çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

AK Partili Çalık 15 gün içerisinde ön hasar tespitleri tamamlanacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’da 13 Nisan’ı 14 Nisan’a bağlayan gece meydana gelen zirai don sonrası ekiplerin sahada ön hasar tespiti çalışmalarına hemen başladığını ve büyük bir titizlikle çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

AK Partili Çalık: Şehit Fevzi kentsel dönüşüm konutları 2023'te teslim edilecek

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde depreme dayanıksız riskli yapıların kentsel dönüşümünün hız kazandığını, bu çerçeve de yapımı devam eden Şehit Fevzi Mahallesi'ndeki 679 adet konutun 2023 yılında hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

AK Partili Çalık: Malatya’da zirai don nedeniyle hasar tespit çalışmaları başladı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya genelinde 13 Nisan'ı 14 Nisan'a bağlayan gece yaşanan zirai don olayının ardından TARSİM ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin kayısı bahçelerinde ön hasar tespit çalışmasına başladığını söyledi

AK Partili: Malatya’da 3,5 Milyar TL’lik afet konutu yatırımı yapıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesinde yapımı tamamlanan 499 adet deprem konutunun anahtar teslimini yaptıklarını ifade ederek, “22 Nisan’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, hem ilçelerimizde yapılan yatırımları değerlendirmek hem yerinde görmek ve eksiklerimiz varsa onları tamamlamak üzere Malatya’ya gelecek. 24 Ocak 2020 depremi sonrası Malatya’da toplamda 3,5 milyar TL yatırım bedelli 7 bin 11 adet afet, sosyal ve kentsel dönüşüm konutları inşa edildi.” dedi.

Milletvekili Çalık’dan Tam Not

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği Hasırcılar Rekreasyon ve Sahil Projesi alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.

AK Partili Çalık: “Yeni Camimizde her ince detayı düşündük”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020 depreminde hasar gören ve restorasyonu yapılan Malatya’nın simge yapılarından Yeni Cami’nin Ramazan ayının başlangıcından itibaren ibadete açıldığını ifade ederek

AK Partili Çalık Yasal düzenlemede kolaylaştırıcı bir usül geliştirilsin istiyoruz

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Doğanşehirli tütün üreticilerinin sorunları ve taleplerini ilgili yerlere ilettiklerini ifade ederek, yasal düzenlemede kolaylaştırıcı bir usül geliştirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

AK Partili Çalık 20 yılda sağlıkta devrim yaptık

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “20 yılda sağlık alanında büyük devrimlerin yapıldığını kaydederek, sağlıktaki devrimin en önemli mihenk taşının doktorlar ve sağlık çalışanları olduğunu söyledi.

AK Partili Çalık Anlaşmalı boşanmalarda ayrılık süresi kısaltılmalı

TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 916 sayfalık rapordaki önerileri arasında, anlaşmalı boşanmalar varsa ayrılık süresinin uzatılmamasını ve 3 yıllık fiili ayrılık süresinin 1 yıl olarak değiştirilmesinin de yer aldığını söyledi.

AK Partili Çalık: Kadına yönelik şiddetin haklı veya haksız hiçbir gerekçesi, bahanesi olamaz

TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Kadına yönelik şiddetin haklı veya haksız hiçbir gerekçesi, bahanesi olamaz." dedi.