Mustafa Kemal Atatürk Haberleri

Mustafa Kemal Atatürk Haberleri

Atatürk’ün Erzurum’a Gelişinin 103. Yıl Dönümü Törenlerle Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum’a gelişinin 103’üncü yıl dönümü kentte törenlerle kutlandı.

Arapgir İlçesinde 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan 103 yıl önce Samsun'a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlattığı ve Türk gençliğine bayram olarak armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını dün ilçemizde coşkuyla kutladık.

19 Mayıs Coşku İçerisinde Kutlanıyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün 9 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun(a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Malatya’da da coşku içerisinde kutlanıyor.

Hanri Benazus’dan anlamlı bağış

Yazar ve iş insanı Hanri Benazus, binlerce fotoğraftan oluşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk koleksiyonunu İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağışladı.

Arapgir İlçesinde  10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı Düzenlendi

Arapgir’de Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı münasebetiyle Çelenk sunma töreni ve anma programı gerçekleşti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Rahmetle Anıyoruz

Uluslar arası Diriliş Hareketi Genel başkanı Mehmet Zafer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83 .ncü Ölüm yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

Başkan Kiraz, 19 Mayıs, bağımsızlığın ilk adımının atıldığı gündür

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Örgütü tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 102.yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunda bulunuldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümü’nün 82. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümü’nün 82. Yıldönümünde Törenlerle Anıldı

Başkan Apohan’dan 10 Kasım Mesajı

Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği Başkanı Selim Apohan ''Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum”