Kredi Haberleri

Kredi Haberleri

İkinci El Otomobil Pazarındaki Daralma Sürüyor

Aydın Erkoç: “İkinci el pazarı temmuz ayından sonra, ağustosta da daraldı. Üretimdeki düşüş, araç fiyatlarındaki artış, yüksek ÖTV oranı ve kredi alımında yaşanan zorluklar pazarı olumsuz etkiliyor.

ESKKK Başkanı Ali Evren Ahilik Birlik, Beraberlik, Kardeşlik Gibi Değerleri İçerisinde Barındırır

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren Kutlanmakta olan Ahilik Haftası nedeniyle şu açıklamayı yaptı:

Malatya’yı Her Konuda Yoğun Bir Hizmet Anlayışıyla Tanıştırmaya Gayret Ediyoruz

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Ali Evren ile Mahrukatçılar Odası Başkanı Orhan Özbek, 35’inci Ahilik Kültür Haftası kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ahi Heyeti Vali Hulusi Şahin’i Ziyaret Etti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Orhan Özbek ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Demirbağ, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Vali Şahin’i makamında ziyaret etti.

Başkan Büyükkılıç Kayseri’de Öğrencilerimizin Barınma Sorunu Olmayacak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hayırlı olmasını temenni ederek, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kredi Yurtlar Kurumu işbirlikleri kapsamında Kayseri’ye üniversite öğrenimi görmeye gelen öğrencilerin kentte barınma sorununun olmayacağını ifade etti.

Malatya Ticaret Borsasından Bir Başarı Daha

Avrupa Standartlarında Kaliteli hizmet veren ve ' TOBB Akreditasyon Sertifikası' nı TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'ndan alan Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan emeği Geçenlere teşekkür etti.

Başkan Evren' Malatya'mıza Hayırlı Olsun'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren Geçtiğimiz ay hizmete açılan Battalgazi Devlet Hastanesi Başhekim Yrd. Dr. Sezai Demirel'i makamında ziyaret etti.

KOBİ’lerin kredilerde yaşadığı sorunlar TCMB Başkanı Kavcıoğlu’na iletildi

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen toplantıya katılan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Üyelerimizin bizlere taşıdığı krediye erişimde yaşadığı sorunları TCMB Başkanı’na ilettik” dedi.

Siber suçluların kredi kartı bilgilerini çalmak için kullandığı 5 yöntem

Kayıt dışı siber suç ekonomisinin yıllık değeri trilyonlarca dolara ulaşıyor.

Türk Ocakları Yönetiminden Başkan Evren'e Ziyaret

Malatya Türk Ocakları Başkanı Nadir Günata ve Yönetim Kurulu Üyeleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren'i Makamında ziyaret edip başarılı çalışmalardan dolayı Plaket takdim ederek kutladılar.

Evren: Beydağı Hastanesi Tıp Fakültesine Verilsin

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni kurulduğunu belirterek 'yeni yapılan Beydağı Devlet Hastanesinin yeni kurulan Tıp Fakültesine tahsis edilsin' dedi.

Başkan Sadıkoğlu Firmaların ticari kredi limitleri artırılmalı

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Ekonomide yaşanan değişimler çok sayıda firmanın sermayesine değer kaybettirdi. Bankaların firmalara sağlamış olduğu kredi limitleri yetersiz kalıyor.

Başkan Evren' Horata Vadisi Acilen Hayata Geçirilmelidir'

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'a ziyarette bulundu.

TESK Genel Bşk. Vekili Aksak'tan Malatya ESKKK'ye Ziyaret

Bir dizi temas ve ziyaretler için Malatya'ya gelen TESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren ve yönetim kurulu üyeleriyle ziyaret gerçekleştirerek bir araya geldi.

Keskin, Cumhurbaşkanımız kürsüden inmeden konut fiyatları 300-400 bin TL arttırıldı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, ekonomik sıkıntıların atlatılması için tüm destek ve uygulamaların tabana, köylüye, çiftçiye ve esnafa verilmesi gerektiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ev kredisi müjdesini verdiğinde daha kürsüden inmeden ev fiyatları büyük oranda arttırıldı” dedi.

Maski Çevre Laboratuvarı’nın Akreditasyon Belgesi Yenilendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Çevre Laboratuvarı’nın Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) onaylı akreditasyon sertifikası yenilendi.

Başkan Gürkan, Esnaflarımıza Her Zaman Kapımız Açık Olmuştur

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılan olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında güven tazeleyerek göreve yeniden seçilen Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Kazım Karabekir Canal, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sedat Taşdemir ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Taner Kılınç ile yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Kız Kardeşim Projesi Birleşmiş Milletler’de Anlatıldı

Her sene New York'ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezinde gerçekleştirilen Kadının Statüsü Komisyonu'nun (KSK) 66’ncı oturumu dünyanın tüm bölgelerinden üye devletlerin, BM kuruluşlarının ve ECOSOC tarafından akredite edilmiş sivil toplum kuruluşlarının (STK'lar) temsilcilerinin katılımı 17 Mart’ta gerçekleşti.

Başkan Ali Evren de İşyeri Ticari Araç Edindirme Kredi Limitleri Artış Müjdesi

Malatya Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren Yaptığı Açıklama Söyle

Esnaf kuruluşlarından Balıkcı’ya hayırlı olsun ziyareti 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Oda başkanları ile birlikte yeni göreve başlayan Malatya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Balıkcı’yi ziyaret ederek, görevinde başarılar dilediler.

ASKİ Türkak’a Akredite Oldu: Yapı Kalite Kontrol Laboratuvarı Dünyaya Açıldı

Başkentlilere içme suyu ve atık su hizmeti veren ASKİ Genel Müdürlüğü, bir yandan da altyapı çalışmalarını modern teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor.

ASKİ Türkak’a Akredite Oldu: Yapı Kalite Kontrol Laboratuvarı Dünyaya Açıldı

Başkentlilere içme suyu ve atık su hizmeti veren ASKİ Genel Müdürlüğü, bir yandan da altyapı çalışmalarını modern teknoloji ile buluşturmaya devam ediyor.

Cep telefonu satışı yapan esnafların talepleri için dosya hazırlandı

Malatya Elektrikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, market, AVM ve teknoloji mağazalarında müşterilere cep telefonu ve diğer satışlarda tanınan bireysel kredi kullandırma imkanı ve taksitlendirme uygulamasının cep telefonu ve teknolojik ürün satan küçük esnaflar içinde gerçekleştirilmesi istedi.

Taşıt Kredilerindeki Güncelleme Piyasayı Hareketlendirdi

Fiyat artışları ve kredilerdeki sınırlamalar nedeniyle duraksamaya geçen otomotiv sektörü vade ve tutar düzenlemeleriyle tekrar canlandı.

ESKKK Başkanı Ali Evren MGC Başkanı Güner'e Ahilik Kalemi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren'e İadeyi ziyarette bulunan Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner'e Ahilik Kalemi.

Taşıt Kredilerindeki Yeni Düzenlemeyle Piyasa Canlanacak

MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç, BDDK tarafından gerçekleştirilen taşıt kredilerindeki yeni düzenlemeye ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, bu sayede hem sıfır hem de ikinci el sektörünün hareketleneceğini ifade etti.

İhracatçılar KDV iadesinde pozitif ayrımcılık istiyor

Pandemi, kurdaki aşırı dalgalanmalar, hammadde, lojistik fiyatlarındaki artış ve Merkez Bankası’nın yeni kredi programlarını devreye almaması nedeniyle sermayeleri azalan ihracatçılar, KDV iadelerinin hızlanmasını talep etti.

ESKKK Başkanı Ali Evren'den Regaip Kandili Mesajı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Ali Evren Regaip Kandili Mesajı yayınlayarak İslam Alemine ve Esnaf Camiasına Hayırlara vesile olmasını diledi.

Ankara Pütürgeliler Derneğinden Başkan Evren'e Ziyaret

Malatyalıların Ablası olan ve Ankara'da Pütürgeliler Derneği Başkanı Ecz. Güzin Koçak Malatya'da Esnafların sorunlarının çözümü için başarılı çalışmalarından dolayı esnaf camiasının takdirini kazanan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren'i Makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Battalgazi Meclisi, Ocak Ayı Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Ocak ayı olağan toplantısı 3.birleşimin 1.toplantısı ile tamamlandı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülürken, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere Başkan Güder’e kredi kullanma yetkisi verildi.