Kızılay Haberleri

Kızılay Haberleri

Ankara Metrosu’nda Altyapı Çalışması Başlıyor

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı tespit edildi.

'Kızılay'ın Önemini Her Zaman Hatırlamalıyız'

Kızılay Malatya Şubesinden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e Ziyaret

Kızılay Kurban Emanetlerinin Kesimlerini Tamamladı

Geleneksel hale gelen ve bu yıl da “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganı ile düzenlenen Kızılay Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası ile vekaleti alınan 149 bin 860 hisselik kurbanın kesim işlemleri gerçekleştirildi.

Malatya Polisinden Kan Baışıne Destek

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ile Türk Kızılay Malatya Şubesi koordinesinde Emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde "251 Şehidimiz İçin 251 Ünite Kan Bağışı" etkinliği düzenlendi.

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’na Osman Korkut getirildi.

Yaklaşık 3 ay önce Kızılay Malatya Şube Başkanlığı’nda yapılan Olağan Genel Kurulda mevcut başkan Ramazan Soylu’nun görev süresi dolması nedeniyle, başkanlık görevine Dr. Harun KURT seçilmişti.

Kızılay Malatya Şube Başkanlığında Osman Korkut Dönemi

Kızılay Malatya Şube Başkanlığı'na Osman KORKUT getirildi.

Kızılay Bin 400 Aileye Yardım Yaptı.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt, 2020 yılında yaşanan deprem nedeniyle ilimizde depremden etkilenen ve gelir durumu iyi olmayan bin 400 aileye Kurban Bayramı öncesinde 500’er liralık alış veriş kartı dağıtıldığını bildirdi.

Kızılay Batı Karadenizdeki Sel Felaketine Müdahale Etmek İçin Sahaya İntikal Etti

Bartın, Kastamonu, Sinop, Zonguldak ve Karabük’ün merkez ve ilçelerinde beklenen yoğun yağışlar sel ve su taşkınlarına sebep oldu.

Türk Kızılay Afganistan'daki Ekiplerini Depremzedeler İçin Seferber Etti

İlk Etapta 500 Ailelik Gıda Kolisi Sevk Edildi

Yaza Merhaba- Sosyal Uyum” etkinliği

Türk Kızılay Malatya Şube Başkanlığı ve Kızılay Malatya Toplum Merkezi tarafından Taştepe Mahallesinde ikamet eden çocuklarla “Yaza Merhaba- Sosyal Uyum” etkinliği gerçekleştirildi.

Malatya Kızılay’dan Vali Şahin’e Ziyaret

Türk Kızılay’ı Denetim Kurulu Üyesi Umut Yalçın, Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt ve il yönetimi Vali Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Meta Ve Türk Kızılay Kan Bağışı Uygulamasının Türkiye’de Kullanıma Açıldığını Duyurdu

Meta tarafından 2017 yılında kullanıma sunulduğundan beri dünya çapında 145 milyondan fazla Facebook kullanıcısı tarafından tercih edilen Kan Bağış Aracı, Türk Kızılay’ın iş birliği ile artık Türkiye’de.

Gürkan: Beton Yol Hem Daha Ekonomik Hem Daha Uzun Ömürlü

Malatya Büyükşehir Belediyesi daha ekonomik ve standartlara uygun olan beton yol yapım çalışmalarını Malatya’da ilk olarak Kızılay Üretim Merkezi içerisindeki bağlantı yolunda uyguluyor.

Türk Kızılay 154 Yaşında

11 Haziran 1868'de "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan, 1877 yılında "Osmanlı Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1923 yılında "Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti", 1935 yılında da "Türkiye Kızılay Cemiyeti" adını alan Türk Kızılay, 154. kuruluş yıl dönümünü Malatya’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Kızılay Kurban Vekâlet Fiyatlarını Açıkladı

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2022 yılında da devam ediyor.

Türk Kızılay’ı 154. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor

Kızılay Malatya şubesi, 11 Haziran 1868'de kurulan Türk Kızılay'ının kuruluş yıldönümü kapsamında Malatya’da bir takım etkinlikler yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda MGC’yi ziyaret eden Kızılay Malatya Şube başkanı Dr. Harun Kurt, tüm Malatyalıları etkinliğe davet etti.

Türk Kızılay Genel Kurulunda 4 Malatya’lı yer aldı.

Türk Kızılay 103. Olağan Genel Kurulu 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara ilinde gerçekleştirildi.

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Canbay Malatya Kızılay Şubesini Ziyaret etti.

İl başkanımız Mustafa Canbay ve İl başkan Yardımcılarımız Hamza Paşahan, Şahin Sert, İbrahim Beyazkaya ve Burhan Telli, Dünya Kızılay haftası nedeniyle Kızılay Malatya şubesini Ziyaret ettiler.

Başkan Büyükkılıç’a İstişare Ziyaretleri Sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Plan Bütçe Komisyonu Başkanı Ahmet Tural, Türk Kızılay Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydilli ile Hollanda’dan gelen misafirleri, başkanlık makamında ayrı ayrı kabul etti.

Kızılay’dan 500 Bin Kişiye Bayramlık Kıyafet

Ramazan ayının öncesinden bu yana gıda yardımlarını ailelere ulaştıran Kızılay, yaklaşık 500 bin kişiye hazırladığı bayramlık giyim malzemeleriyle de yüzleri güldürüyor.

Kızılay Ve Kızılhaç Derneklerinin 11. Avrupa Bölgesi Konferansı Başladı

Avrupa ve Orta Asya’daki Ulusal Kızılay ve Kızılhaç Derneklerinin katılımıyla her 4 yılda bir gerçekleştirilen Avrupa Bölgesi Konferansı’nın 11.si Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te başladı.

Hemşerilerimizle Ne Kadar Gurur Duysak ve Övünsek Azdır

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya İş İnsanları Derneği (MİAD)’nin Kızılay ile birlikte yaptıkları projenin bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kızılay’ın 110 Yıllık Geleneği -Aşevlerinde Kazanlar İftar Ve Sahur İçin Kaynıyor

Hayırseverlerin bağışlarıyla Türkiye ile birlikte 24 ülkede Ramazan yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Kızılay’ın aşevlerinde de tatlı bir telaş bulunuyor.

Kızılay Gönüllüleri Ramazan Bereketini Tüm Türkiye’ye Taşıyor

“Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganıyla Ramazan kampanyasını hız kesmeden sürdüren Kızılay, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış şube ve temsilciliklerinde faaliyetlere katılan gönüllüleri sayesinde çalınmadık kapı bırakmıyor.

Kızılay Şube Başkanı Kurt, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığına seçilen Dr. Harun Kurt ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Kızılay Bu Ramazan’da Da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında

Kızılay 400 Milyon Liralık Destek Paketiyle 8 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaşacak

Türk Kızılay Malatya Şubesin’de Bayrak Değişimi

2019 yılında görevi Av. Umut Yalçın'dan devralan Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu; gerçekleşen Türk Kızılay Malatya Şubesi Olağan Genel Kurulunda görevi Dr. Harun Kurt'a devretti.

Kızılay’a 6 Saatte 104 Milyon Liralık Rekor Bağış Yapıldı

Kızılay, “Teşekkür ve Dayanışma Programı” ismiyle 6 saat süren canlı yayın programı düzenledi.

Kızılay Ukrayna İçlerindeki Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor

Ukrayna ile Rusya arasında süren çatışmalar 22. gününe girerken Kızılay ve Ukrayna Kızılhaçı ortak insani yardım çalışmalarını sürdürüyor.

Türk Vatandaşları KİEV’DE Yaşanan İnsani Krizi Kızılay Ekipleriyle Paylaştı

Ukrayna'ya insani yardım malzemesi götüren Kızılay öncü ekibi, Kiev'den trenle tahliye edilen Türklerin geçtiği Çernivtsi istasyonu önünde mobil beslenme aracını da devreye aldı.