Istanbul Haberleri

Istanbul Haberleri

Ankara Metrosu’nda Altyapı Çalışması Başlıyor

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı tespit edildi.

Kan ve cinsel temasla bulaşan Hepatit B ve C’ye dikkat edilmeli!

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Songül Özer, dünyada ve ülkemizde sık görülen Hepatit virüslerinin belirtileri ve etkileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Başkan Büyükkılıç İSO İkinci 500 Listesi’nde Yer Alan 13 Kayseri Firmasını Tebrik Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) organizasyonunu yaptığı 2021 yılı İSO ikinci 500 listesinde yer alan 13 Kayseri firmasını tebrik etti.

İGİAD’ın 2022 Yılı İkinci Yarısı İçin İnsani Geçim Ücreti (İgü) 6900 Tl

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul’da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için İnsani Geçim Ücreti (İGÜ), 2022 yılı için 5303 TL olarak belirlenmiştir.

Sabiha Gökçen’den 2022 yılı yolcu rekoru

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, 582 sefer ve 100 bini aşan yolcu sayısıyla 17 Temmuz’da 2022 yılının en yoğun gününü yaşadı.

Başkan Güder: 'Battalgazi'nin Geleceği İçin Her Düşünceyi Önemsiyoruz'

Vatandaşla her zaman iç içe olan ve sık sık esnaf ziyaretleri yapan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya'nın ilk göz ağrısı olan Sahafçılar Çarşısı'ndaki (İstanbul Pasajı) esnafları ziyaret ederek, 'Hayırlı işler' temennisinde bulundu.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Malezya Başbakanı Yaakob’u Ağırladı

Resmi temaslar için Türkiye’de bulunan Malezya Başbakanı YAB Dato' Sri İsmail Sabri Yaakob, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) terminalini ziyaret etti.

Uzmanı Uyardı: Sık İdrara Çıkıyorsanız Dikkat!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ali Yıldız, aşırı aktif mesane hakkında bilgilendirdi.

İstanbul’da Kiraz Festivali Yapılacak

2 Temmuz’da İstanbul’da Yeşilyurt Dernekler Federasyonu ve MASTÖB’ün organizasyonu ile “İstanbul Kiraz Festivali” etkinliği düzenlenecek. Düzenlenecek olan etkinliğe tüm Malatyalılar davet edildi.

Gürkan, 'Demokrasi Nehrine Kaynak Sağlayan Muhtarlarımızdır'

MASTÖB ve Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu'ndan Başkan Gürkan'a Ziyaret

İstanbul’un Cazibesi Dünya Listelerinde

En çok kültürel cazibe merkezine sahip şehirler açıklanırken, Türkiye’den İstanbul ilk 10’da yer aldı.

Malatya Emniyetinden Uyuşturucu Tacirlerine Şafak Operasyonu

Malatya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Malatya ve İstanbul illerinde toplam 18 şahsa ait adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı.

İstanbul’dan Gelen Muhtarlar Medeniyetin Kalbi Battalgazi’yi Gezdi

Malatya Sivil Toplum Örgütleri(MASTÖB) ve Tüm İstanbul Muhtarlar Derneği Federasyonu ile Battalgazi Muhtarlar Derneğinin paydaşlığında düzenlenen etkinlik gezisi için Malatya’ya gelen misafirler, Battalgazi bölgesindeki tarihi ve turistik alanları gezdiler.

Türkiye Yoga Asana Yarışması’nın Sonuçları Belli Oldu!

Ulusal Yoga Federasyonu (ULUYOF) tarafından düzenlenen Türkiye Yoga Asana Yarışması, 12 Haziran 2022 Pazar günü saat 13.00’da İstanbul’daki Şişli Yayla Spor Salonu’nda çok geniş bir katılımla gerçekleşti.

Sabiha Gökçen, Pandemi Öncesindeki Rekor Trafik Rakamlarına Yaklaştı

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG), 2022 yılının ilk yarısında yakaladığı 12 milyonluk yolcu sayısı ile pandemi öncesinde eriştiği rekora yaklaştı.

Astım Hastalarının Kâbusu Sıcak Havalar Geldi!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, son günlerde ülke genelinde hâkim olan nemli ve sıcak havaların, spesifik olarak astım hastalığı başta olmak üzere solunum yolu rahatsızlıklarına sahip hastalar adına oldukça risk taşıdığını ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olduğunu belirtti.

Türkiye Yoga Asana Yarışması Yapılacak!

Ulusal Yoga Federasyonu (ULUYOF) tarafından düzenlenen Türkiye Yoga Asana Yarışması, 12 Haziran 2022 Pazar günü saat 13.00’da İstanbul’da yapılacak.

Türkiye De İlk Defa Yapılan Ulusal Yoga Yarışması

Ulusal Yoga Federasyonu (ULUYOF) tarafından düzenlenen Türkiye Yoga Asana Yarışması, 12 Haziran 2022 Pazar Günü İstanbul’da yapılıyor. Pek çok okuyucu yoga yarışmasını ilk defa duyuyor olabilir ancak, aslında 2016’dan beri Türkiye’de yoga yarışmaları yapılıyor. Bu yarışmaları yakından takip eden bir kişi olarak çok renkli ve ilgi çekici olduklarını, her yarışmayı merakla ve zevkle izlediğimi söylemeliyim.

Gürkan: Ülkemizin Genç Girişimcilere İhtiyacı Var

TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Gürkan 'Bu Ülke İçin Çalışan Herkesi Kardeşimiz Olarak Görüyoruz'

Genç Girişimciler Malatya TSO’da bir araya geldi

TOBB İstanbul ve Malatya Genç Girişimciler Kurulu Üyeleri Malatya TSO’da bir araya geldi. Toplantıda gençlere hitap eden Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Artık çok sermaye değil, doğru fikir iş yapıyor.

Malatya Eğitim Vakfı Üniversite Öğrencilerine

1985 Yılında dönemin Başbakanı, 8.Cumhurbaşkanımız Merhum Turgut Özal ın Onursal Başkanlığında İstanbul da ki iş adamlarımızın öncülüğünde kurulan Malatya Eğitim Vakfı (MEV) kurulduğu tarihten itibaren üniversite öğrencilerine karşılıksız burs yardımında bulunmaktadır.

Başkan Çınar, İstanbul Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu Misafir Etti

“Karşılıklı Ziyaretlerimiz ve Görüşmelerimiz, Yeni Hizmetlerin Kapısını Aralıyor”

Başkan Samanlı’nın İstanbul’un Fethibasın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Ali Babacan’dan Erdoğan’a: ‘Açlığı Öğrenciye, Emekliye Sor Bakalım’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Başakşehir ilçe kongresinde konuştu. Başakşehir’de kongre için kendilerine küçük bir salon verildiğini söyleyen Babacan, salonda yer kalmayınca partisinin yöneticilerini kürsüye davet etti. Babacan şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’de her 5 kişiden 1’i aşırı kilolu veya obez

Sağlıklı beslenme alanında toplumsal farkındalığı ve bilinci artıracak projeler hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı ile dünyada beslenme konusunda en köklü kurum kabul edilen The Nutrition Society, beslenme dünyasının önde gelen isimlerini İstanbul’da bir araya getirdi.

Başkan Şahin Uluslararası İş Formu Basın Toplantısı’nda Konuştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin iş birliği Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) koordinasyonunda ve Ticaret Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’dan sonra ilk defa Gaziantep’te düzenlenen Uluslararası İş Formu (İBF) 2. Türk-Arap İş Zirvesi basın toplantısı yapıldı.

İlk Şarkım Anne, Babamın Gururu Olsun

"Söz" isimli eseriyle ilk kez müzik dinleyicisiyle buluşan Beril, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet konservatuarı Çalgı eğitimi bölümünde kanun ve piyano öğrencisi olarak tamamlamasına rağmen yorumcu olarak da beğeni kazandı.

CHP'den 81 İlde Ortak Basın Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Kiraz 'CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek' ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kent Konseyi 21. Yüzyılda Yeni Okul, Öğrenme ve Öğretmen Anlayışı Konferansı Düzenledi

Malatya Kent Konseyi Eğitim Öğretim Çalışma Grubu organizasyonu, Malatya Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Malatya Sentez Kurs Merkezi işbirliğinde Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “ 21. Yüzyılda Dünyada Gelişen Yeni Okul Öğrenme ve Öğretmen Anlayışı” konulu bir konferans düzenlendi.

Oruç tutanlar egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Nihal Özaras, Ramazan ayında en çok merak edilenler arasında yer alan egzersiz konusu hakkında görüşlerini ve tavsiyelerini paylaştı.