Işçi Haberleri

Işçi Haberleri

Malatya TSO üyelerinin yıllar süren davaları birkaç hafta içinde sonuca ulaşacak

Malatya TSO, üyelerine işçi-işveren, ticari-tüketici uyuşmazlıklarında zorunlu hale gelen arabuluculuk hizmeti verecek.

Başkan Seçer En Düşük İşçi Ücretini 7268 Tl’ye Çıkardık. Toplu İş Sözleşmemiz Hayırlı Olsun

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Ağustos ayı 2. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi.

Battalgazi Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi Sevinci

2 yıl 6 ay geçerli olacak olan toplu iş sözleşme ile işçiler maaşlarına yüzde 89 oranında zam alırken, diğer sosyal haklarında eklenmesi ile bu oran yüzde 100'e ulaştı.

MİSK Malatya İl Başkanı Hakan Burak Gül Oldu

Türkiye’de Sendikacılık tarihine bir dönem damgasını vuran MİSK (Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu) yeniden kurularak faaliyetlerine hızlı başladı.

Başkan Şahin’den, Belediye İşçilerine Kurban Bayramı Müjdesi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kurban Bayramı vesilesiyle kurumda çalışan şirket personelleri için brüt 3 bin TL bayram ikramiyesi müjdesi verdi.

Başkan Seçer Hayat Pahalılığı Emeklileri Daha Fazla Etkiliyor

Başkan Seçer, ‘Emekliler Haftası’ dolayısıyla, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Tarsus Şube Başkanı Mehmet Bülent Gözener ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamda ağırladı.

Paydaş Kurumlarla Yapılan Servisçilere Özel Denetim

Emniyet, Jandarma ve Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait personelce müştereken yapılan Servis Denetimi kapsamında ilimiz genelinde 27-28 Haziran 2022 tarihlerinde toplam 217 servis aracı denetlendi.

İzmir’de 5 bin 248 işçiyi sevindiren TİS imzası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler Sendikası arasında 5 bin 248 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle imzalandı.

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü

Kan Bağış Rakamları Pandemi Öncesine Döndü

Sadıkoğlu’ndan Zirai İlaç Sektörü İçin Af Talebi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile görüşen Başkan Sadıkoğlu, zirai ilaç satışı yapan firmalara, “Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi” ve “Gübre Takip Sitemi” üzerinden kesilen cezaların iptalini talep etti.

Ağbaba 'Zorunlu Emeklilik Dayatması Açlık Dayatmasıdır'

Yanyana Çalışan İşçilerden Biri 52 Diğeri 62 Yaşında Emekli Oluyor

Başkan Seçer, 1 Mayıs’ta İşçi Ve Emekçilerle Buluştu

Başkan Seçer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçi ve emekçilerle Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Korteje katılan ve işçilerle yürüyen Seçer, kutlama programına da katıldı.

Ağbaba: İşçiler Ve Emekçiler Akp Kamburundan Kurtulacak

CHP'nin İşçi Sendikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Başkan Güngör Bakan Kirişci’yi Ağırladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi makamında ağırlayan Başkan Hayrettin Güngör, “Ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Ağbaba, 70 Kişilik Temizlik İşçiliği İçin 21 Bin Kişi Başvuru Yaptı

Ağbaba, Malatya İŞKUR İl Müdürlüğü’ne 70 kişilik temizlik işçiliği için 21 bin kişinin başvuru yaptığını belirterek, “Her kadro için 300 katı kişi başvuru yapmış.AKP demek işsizlik demektir “dedi.

Başlama Atışını Vali Baruş Ve Başkan Gürkan Yaptı

25-27 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Kayısı Çiçeği Şenlikleri çevre ilerden gelen 50 tenisçinin katılımı ile start aldı.

Keskin, Akaryakıtta tek çözüm devletin KDV ve ÖTV‘den vazgeçmesidir

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 12 aylık sürede benzine yüzde 177, motorine ise yüzde 240 oranında artış geldiğini belirterek, “Akaryakıttaki artış sadece taşıma yapan taksiciyi, minibüsçüyü, servisçiyi, kamyoncuyu, otobüsçüyü değil, tüm sektörleri olumsuz etkiliyor.

Karatake ' Mv. Ağbaba'nın 11 Üniversiteye Çok Büyük Katkısı Oldu'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Mv. Veli Ağbaba 'Binlerce İşçimizin Hakkını Almasından Mutluluk Duyuyoruz'

Taşeron İşçilerin Maaşlarına ve Sosyal Haklarına İyileştirme Yapıldı

Arapgir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Malatya Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda işçilerin hem maaşlarına hem de hem de diğer sosyal haklarına yüzde elliye yakın artış yapıldı.

Minibüsçüler ve Servisçi Esnaflarından Başkan Gürkan'a Teşekkür

Başkan Gürkan'a teşekkür ziyaretinde bulunan Mesut İnce' Servis Yönetmeliğindeki Değişikliklerde Sayın Gürkan'ın Büyük Destekleri Olmuştur'

Battalgazi Belediyesi’nde Görevli Şoförden Örnek Davranış

Battalgazi Belediyesi’nde kamyon şoförü olarak çalışan bir işçi, yol ve asfalt çalışmasına malzeme götürdüğü esnada bulduğu para dolu çantayı sahibine ulaştırarak, örnek ve duyarlı bir davranışa imza attı.

Başkan Güngör Gönül Bağımız Çok Kuvvetli

Beraberindeki heyetle inşaat işçileriyle kahvaltı programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Memleketimizin her ferdiyle tuzumuzun ve ekmeğimizin olması gönül bağımızı kuvvetlendiriyor” dedi.

Keskin Aileler gönül rahatlığı ile evlatlarını şoför esnafına teslim edebilir

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Minibüsçüler ve Servisçiler Esnaf Odası Başkanı Mesut İnce ile birlikte okul servisçilerini ve esnafları ziyaret ederek, bir araya geldi.

Servisçi esnafının Beklediği Düzenleme Gerçekleşti

Malatya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Genel Sekreterliğinden yapılan açıklama da, İçişleri Bakanlığının Okul Servis Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğin Resmi Gazete'de

Minibüsçü Ve Servisçilerden Başkan Gürkan’a Teşekkür Ziyareti

MALATYA’DAKİ MİNİBÜSÇÜ VE SERVİSÇİ KARDEŞLERİMİZ YÜZÜMÜZÜN AKIDIR

Hizmet İş Sendikası Malatya Şube Başkan Adayı Doğan Dönmez İşçiyi Koruyan Bir Sendikacılık Yapacağız

HAK-İŞ'e bağlı Hizmet İş (Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri) Sendikası Malatya Şube Başkanlığı seçiminin Eylül ayının ilk haftasında yapılacağı bildirildi.

Başkan Güder: 'Malatya Sağlıkta Bölgenin Merkezi Haline Gelecek'

Battalgazi'de ince işçilikleri devam eden 300 yataklı Devlet Hastanesi inşaat alanında incelemelerde

Başkan Güder'den Mevsimlik İşçilere Bayram Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Dünya Kayısı Başkenti Malatya'ya Kayısı hasadı için bölge illerden çalışmaya gelen mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek, kolaylıklar diledi ve Kurban Bayramlarını kutladı.

Sadıkoğlu İstihdam desteklerinde ortalama işçi sayısı şartı aranmamalı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, istihdam desteklerinde ortalama işçi sayısına ilave şartının aranmaması ve işletmelerin 1 Temmuz itibariyle işe aldıkları tüm çalışanlar için destekten faydalanılmasını talep ettiklerini söyledi.

Başkan Şimşek'ten İşçilere ve Memurlara Promosyon Müjdesi…

Başkan Şimşek'ten İşçilere ve Memurlara Promosyon Müjdesi…