Güvenli Haberleri

Güvenli Haberleri

Güvenlik Görevlilerinden Örnek Davranış

Malatya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanlarında güvenlik görevlisi olarak çalışan personeller, görevli oldukları bölgelerde son bir hafta içerisinde unutulan ve kaybolançanta, altın, para, cüzdan, cep telefonu ve bir adet dizüstü bilgisayarı bularak sahiplerine teslim ettiler.

Kumarcılara Suçüstü

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Siber Güvenlik Girişimcilik Programı başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir Gençlik Festivali’nde müjdesini verdiği bir proje daha hayata geçiriliyor. Gençlerin geleceğine yön vermek için tasarlanan Siber Güvenlik Girişimcilik Programı başlıyor.

Dağdeviren'den suç ve suçlularla mücadelede kararlılık vurgusu

Malatya Emniyet müdürlüğü olarak görev tevdi edildiği 29.09.2019 tarihinden bugüne bizden öncede olduğu gibi kamu düzeni ve güvenliğini sağlamak suç ve suçlularla mücadele etmek amacıyla kesintisiz ve amansız mücadele edilmiş ediliyor ve edilmeye devam edilecektir.

Başkan Şahin, Ankara’da Başarılı Projeleri Anlattı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TBB iş birliğinde yapılacak “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” imza töreninde Gazi şehirde yapılan başarılı projeleri anlattı.

ABB’de Hedef: Sıfır İş Kazası

Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan Başkentlilerin sağlığını, güvenliğini ve huzurunu artıran projeleri hayata geçirirken bir yandan da kendi personelinin iş sağlığını ve güvenliğini sağlamayı amaçlayan çalışmalarını sürdürüyor.

Özel Güvelik Görevlilerine Denetim ve Bilgilendirme

Malatya Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personelince Şehirlerarası Terminal İşletmesi, TCDD, DHMİ, AVM, Hastane, ...

84 Şahıs Yakalandı

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde il merkezinde yapılan çalışmalarda toplam 14 tabanca, 2 tüfek, 1 kurusıkı, çok sayıda fişek ve kesici alet ele geçirildi.

Aranan 69 Şahıs Yakalandı

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde il merkezinde yapılan çalışmalarda toplam 12 tabanca, 9 tüfek, 5 kurusıkı, çok sayıda fişek ve kesici alet ile 280 gr uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kuru meyve sektörü gıda güvenliği için AB ile ortak çalışıyor

Türkiye’nin üretim ve ihracatta dünya lideri olduğu besleyici değeri yüksek süper gıdalar ve geleneksel ihraç ürünlerinden çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incirin verim, kalite ve gıda güvenliğini arttırmak için çalışan Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Avrupa Birliği ile işbirliği adımlarını sıklaştırdı.

Malatya Polisi Suçlulara Göz Açtırmıyor

Malatya Polisi, huzur ve güvenliğin temini yönünde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

SGK İl Müdüründen Başkan Sadıkoğlu’na ziyaret

Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret eden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Malatya İl Müdürü Tekin Kutlu, kayıt dışı istihdamın önlenmesi konusunda Malatya’nın iyi bir noktada olduğunu söyledi.

Yakalama Emri Olan 70 Şahıs Yakalandı

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde farklı yer ve zamanlarda yapılan çalışmalarda toplam 7 tabanca, 11 tüfek, 1 kuru sıkı, çok sayıda fişek ve kesici alet ile 610 gr uyuşturucu madde ele geçirildi.

Malatya SGK İl Müdürlüğü Yeni Yerinde

Malatya'da yıllardır İnönü Caddesinde kendi binasında hizmet veren Malatya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü yeni yerine taşındı.

Büyük İstifa Dalgası Siber Güvenlik Sektörü İçin Fırsat

Siber güvenlik sektöründe yetenek açığı olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Dünya genelindeki bu yetenek açığı, günümüzde milyonlarla ifade ediliyor.

ABB Harekete Geçti: Kapaksız Beton Mikserleri Dönemi Sona Eriyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentli sürücülerin rahat, konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk edebilmesi için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Çeşitli Suçlardan Yakalanan 13 Şahıstan 5’i Tutuklandı

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde Battalgazi ilçesinde yapılan çalışmala Hızla Devam Ediyor.

200 bin TL değerindeki kırıcıyı çaldılar

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce asayiş ve güvenliğin temini yönünde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Aranan 70 Şahıs Yakalandı

Malatya Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimlerce İlimizin asayiş ve güvenliğinin temini yönünde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Enerjide Arz Güvenliği Konusu ICCI 2022’de Konuşuldu

Alanında ilklere ve yeniliklere imza atan ICCI’ın 2022 Konferansları, yoğun bir ziyaretçi katılımı ile başladı.

Siber Suç Oranı Gençler Arasında Artıyor

Siber güvenlik şirketi ESET, gençlerin yanlış tarafı seçmesini engellemek ve becerilerini iyi şeylerden yana kullanmalarını sağlamak için asla çok geç olmadığını paylaşarak bu konudaki önerilerini paylaştı.

Fırat EDAŞ, İSG eğitimlerine Malatya'da devam ediyor

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), düzenli olarak gerçekleştirdiği İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleri ile çalışanlarına farkındalık kazandırmaya devam ediyor.

Üniversitelerimizin Güvenliği için Toplantı Düzenlendi

Vali Aydın Baruş Başkanlığında İnönü Üniversitesi ve Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilere daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ve eğitim ortamı oluşturmak adına yapılan Üniversite Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.c

Başkan Büyükkılıç, Konforlu Ve Güvenli Bir Ulaşım Ağı İçin Çalışıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla, gelişen ve büyüyen kente yakışan, ileriye dönük ihtiyaçları karşılayabilecek altyapıya sahip bir ulaşım ağı oluşturmak amacıyla çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi birbirinden önemli bulvar, alt geçit, kavşak ve yeni yol projelerini hizmete sundu.

Kızılay Uzun Yol Şoförleriyle Birlikte Yollara Düşüyor

Kızılay, taşımacılık sektöründe çalışan uzun yol şoförlerinin sosyo psikolojik özelliklerini ayrıntılı şekilde inceleyecek. Uzun yol şoförlerinin çalışma süreçleri hakkında derinlemesine bilgi edinmek ve sorunlarına bir nebze de olsa çözüm önerileri üretmek amacıyla yapılacak olan araştırma sonucunda uzun yol şoförlerinden trafik ve yol güvenliği ile afet gönüllüsü olmaları için destek alınacak.

Başkentliler Yeni Otobüslerine Kavuşuyor: 15 Yeni Otobüs Daha Filoya Dahil Oldu

Başkentlilere ileri teknolojiye sahip daha güvenli ve konforlu bir toplu ulaşım hizmeti sağlamayı amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu her geçen gün genişletiyor.

Türkiye’nin İlk Hurda Araç Merkezi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılının Ocak ayında Menemen’de kurduğu Hurda Araç Merkezi’nde bugüne kadar kentin çeşitli yerlerinde çevre kirliliğinin yanı sıra güvenlik sorunlarına da neden olan terk edilmiş 459 hurda aracı toplandı.

CHP İl Başkanı Kiraz' Çiftçi Zor Durumda'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 'üreticinin-çiftçinin elde ettiği kazancın sosyal güvenlik primini ödemeye yetmediğini ve sigortadan ayrıldığını' ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

Yolların Kapanmasıyla Binlerce Yolcu Malatya’da Mahsur Kaldı

Yoğun kar yağışı nedeniyle Malatya’da misafir edilen yolcuların ihtiyaçları yolların açılacağı ve güvenli seyahatin sağlanacağı ana kadar Büyükşehir Belediyesi Esenlik Şirketi, KIZILAY ve AFAD tarafından karşılanıyor.

AK Partili Çalık: 14 bin kişiye güvenli ve sıcak yuva oldu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da deprem konutlarından 3 bin 434 konutun yapımının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiğini ve yaklaşık 14 bin kişinin güvenli ve sıcak yuvalarına kavuştuğunu bildirdi.