Gaziantep Haberleri

Gaziantep Haberleri

Gaziantep Büyükşehir’in Katkılarıyla “Avrupa Araştırmacıları Gecesi” Düzenlendi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Avrupa Komisyonu, EDUCATE Projesi kapsamında TÜBİTAK Kutup Araştırmaları Enstitüsü koordinatörlüğünde yapılan “Avrupa Araştırmacıları Gecesi” eş zamanlı olarak Gaziantep ve İstanbul’un Tuzla ilçesinde gerçekleşti.

Gazikültür Hz. Mevlana’yı Etkinliklerle Anıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür A.Ş. tarafından Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 815’inci doğum yılı münasebetiyle 100 yıl sonra ilk defa Gaziantep Mevlevihanesi’nde “Mevlevi Mukabelesi” yapıldı.

Haydi Ekmek Büfelerinde Satış Başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde vatandaşların daha uygun fiyata ekmek alması için kurulan Halk Yiyecek ve İçecek Dağıtım İşletmeleri’nin (HAYDİ) başlangıçta 11 olan satış büfesi sayısı kısa sürede 17’ye çıkarıldı.

Büyükşehir Belediyesi İle Havelsan Arasında Akıllı Kamera Protokolü İmzalandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HAVELSAN) arasında Akıllı Şehirler Veri ve Koordinasyon Merkezi’nde (Gezegen Evi) Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla akıllı kamera protokolü imzalandı.

Fırat’ın İncisi Rumkale’de Festival Coşkusu Yaşandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Fırat’ın incisi Rumkale’de bu yıl 5’incisi düzenlediği Uluslararası Rumkale Su Sporları Festivali yarışmalar ve gösterilerle başladı.

Gastroantep’te Muhteşem Kapanış

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep), Derya Uluğ Konseri ile son buldu.

-GASTRONOMİ Öğrencileri, Local Chef’te Gaziantep Yemekleriyle Yarıştı

Uluslarası Gastronomi Festival’inde (GastroAntep) ülkenin başarılı üniversitelerinden gastronomi öğrencileri, Local Chef Yarışmasında Gaziantep yemekleriyle yarıştı.

Gaziantep Büyükşehir, Rayiha Baharat Müzesi’nin Açılışını Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 4’üncüsü düzenlenen GastroAntep Festivali’nde inşası tamamlanan Rayiha Baharat Müzesi için açılış töreni düzenlendi.

İpekyolu’nun Yükünü Alacak Çevreyolu- Osb-Otoyol Tüneli Tanıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Dönem Toplantısı’nın 1’inci birleşiminde Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile şehir merkezi arasında İpekyolu’nun ulaşım yükünü hafifletecek Çevreyolu- OSB-Otoyol Tüneli tanıtıldı.

Büyükşehirin Yapımını Tamamladığı Yeni Yol, Çimento Kavşağı’nın Trafik Yükünü Azaltacak!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehitkamil ilçesindeki Maaşkuyu Caddesi’nde yapılan 2 bin metre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yeni imar yolu, D-400 (İpek Yolu) bağlantı yollarından Çimento Kavşağı’ndaki trafik yoğunluğuna nefes aldıracak.

Başkan Şahin, Global Diwan Toplantısı’nda Türkiye Ve Gaziantep’i Anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Fransa’nın Nice şehrinde düzenlenen, Global Diwan programına Türkiye’yi temsilen katıldı.

Gaziantep Büyükşehir’in Desteklediği Takımlar Teknofest’te 10 Ödül Kazandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin malzeme ve mentorluk desteği verdiği takımlar, TEKNOFEST 2022’den 10 derece alarak döndü. Birinci olan En-Gel, Akıncılar ve Alaca Maker ödüllerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi Gaziantep’te Düzenlendi

Başkan Şahin, Bölgenin İhracat Potansiyeli Hakkında Bilgi Verdi

Bakan Karaismailoğlu Gaziray Test Sürüşüne Katıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona gelinen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet verecek GAZİRAY Banliyö Hattı’nın 8 kilometrelik test sürüşüne katıldı.

Başkan Şahin Gastroantep İçin Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde 15-18 Eylül tarihleri arasında, bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep) için, Gazi şehirli basın mensuplarının katılımıyla toplantı düzenlendi.

Büyükşehir Zabıta, Gürültü Denetimlerine Devam Ediyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent genelinde gürültü kirliliği yaratarak vatandaşların yaşam kalitesini düşüren işletme, eğlence merkezi gibi mekanlara yönelik 2022 yılında yaptığı denetimlerde kurallara uymayan 327 işletmeye yasal işlem uyguladı.

BİMYAD Genel Merkez’den Taziye Mesajı

Basın İnternet Medya Yayıncılar Genel Merkezi (BİMYAD) Gaziantep Nizip Yolunda yolcu otobüsü ve bir ambulansın da karıştığı kazada hayatını kaybeden, 2’si İhlas Haber Ajansı muhabiri 16 kişinin ölümüyle ilgili taziye mesajı yayınladı.

Gaziantep Büyükşehir Eğitime Desteğini Sürdürüyor

75 Bin Çanta Ve Kırtasiye Malzemesi İle 12 Bin 500 Öğrenciye Kıyafet Yardımı İçin Protokol İmzalandı

Başkan Şahin, Fırat Ve Beybahçe’de Mahalle Ziyaretlerini Sürdürdü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mahalle ziyaretleri kapsamında Şahinbey ilçesine bağlı Fırat ve Beybahçe mahallelerine gitti.

Uluslararası 4. Gastroantep İstanbul’da Tanıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Gaziantep Valiliği koordinasyonunda ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) iş birliğinde 15-18 Eylül tarihleri arasında, bu yıl 4’üncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep) için İstanbul’da ulusal basın temsilcilerinin katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Bakan Kurum: Büsem’de 150 Bin Gaziantepli İstihdam Edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

Bakan Murat Kurum Nizip İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi En Geç 2023 Yılının Başında Devreye Alınacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nizip Belediyesi ve İller Bankası ortaklığında yapımı devam eden Nizip İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni inceledi.

Başkan Şahin, Gastroantep İçin Sektör Temsilcileriyle Buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Uluslararası Gaziantep Gastronomi Festivali (GastroAntep) için kentin sektör temsilcileriyle istişare toplantısı yaptı.

Başkan Şahin, Hidrojenle Çalışan Çevreci Toplu Taşıma Sistemleri İçin Köln'de İncelemelerde Bulundu

Gaziantep Türkiye'de Hidrojen Yakıtlı Otobüs Kullanan İlk Belediye Olacak

Başkan Şahin: Yeni Karavan Park Bu Hafta İçinde Hizmete Açılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeşilin maviyle buluştuğu Allaben Göleti’nde inşa edilen yeni karavan parkın bu hafta içinde hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Şahin, Eğlenceli Aile Kamplarındaki Vatandaşlarla Buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eğlenceli Aile Kampları’na katılan Gazi şehirlilerle Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir, Sulama Kanallarında Kapalı Sistem Kullanacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey ilçesinde bulunan Burç Göleti’ne bağlı açık trapez sulama kanallarının kapalı sulama kanalı sistemine geçmesiyle buharlaşmayı önleyerek su kaybını azaltılarak daha fazla alanın sulanacağını belirtti.

Gaziantep Şehir Hastanesi’nin İnşaatına Kalındığı Yerden Devam Ediliyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgenin sağlık üssü olmayı hedefleyen Gaziantep’e bu anlamda güç katacak Gaziantep Şehir Hastanesi’nin inşaatının kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Başkan Şahin, Gazi Şehrin Turizmi Hakkında Konuştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi şehrin kültürel ve tarihi potansiyelinin turizm altyapısının lojistik gelişmelerle birlikte dünyaya açılacağını kaydetti.

Rumkale Fotoğrafçılar Maratonu Yarışması İçin Geri Sayım Başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gazikültür A.Ş, Gaziantep Fotoğraf Sanatçıları Derneği (GAFSAD) ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliğinde Rumkale ve Fıırat’ın eşsiz güzelliğini tanıtmak için Rumkale Fotoğrafçılar Maratonu yarışması düzenleniyor.