Film Haberleri

Film Haberleri

Çanakkale setinden ilk kareler

Yapımcılığını Okan Karacan'ın senaristliğini ve yönetmenliğini İhsan Taş'ın üstlendiği Filme Gel ekibi Çanakkale'de motor dedi.

2’inci İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ve Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliği ile düzenlenen 2. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, sinema severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

300 Öğrenci Kurtuluş Hattı Filmini İzledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler sinemaya götürüldü.

Ünlü Yapımcı Zeynep Atakan’dan Genç Sinemacılara Tüyolar

Elia Suleyman, Nuri Bilge Ceylan, Tayfun Pirselimoğlu, Kutluğ Ataman gibi birçok başarılı yönetmenin filmlerinin yapımcılığını üstlenen ve yaklaşık 12 yıldır Türkiye sineması için insan kaynağına destek olan Yapım Laboratuvarı'nın (YAPIMLAB) kurucusu Zeynep Atakan, dijital içerik platformu Accessland.live’da genç sinemacılara yol gösterici yayınları ile bir araya geliyor.

Korku Takvimi Galası Yapıldı

13 Mayıs tarihinde vizyona girecek olan “Korku Takvimi” isimli sinema filminin galası Sapphire AVM’de yapıldı.

Korku Takviminin Güzel Yüzü

10 yıldır oyunculuk mesleğinde birçok başarıya imza atan güzel oyuncu Melisa Seda, şimdiye kadar yer aldığı projelerin dışında bir sinema filmiyle beyazperde de boy göstermeye hazırlanıyor.

Burak Akan'dan Define Filmi Geliyor

Film çalışmalarına bu dönemde hız veren ünlü senarist, yönetmen Burak Akan arkeolojik bir filme imzasını atacak.

Soyer 5’inci Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali’nde konuştu:

“Oscar yolunda da yoldaşınız olmaya devam edeceğim”

Ceviz Ağacı 11 Mart’ta Beyazperdede Seyirci İle Buluşuyor

Yurtdışında ve yurtiçinde aldığı ödüllerle merakımızı kabartan ‘Ceviz Ağacı’ filmi, 11 Mart’ta seyirciyle buluşuyor.

Gençler “İki Dil Bir Bavul” Filminde Buluştular

Kısa adı “Elele” olan ve Gençlik Servisleri Merkezi konsorsiyum başkanlığında yürütülen Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog Projesi kapsamında gençler “İki Dil Bir Bavul” filmini izlediler.

Vali Baruş Öğrencilerle Sinemada

Vali Aydın Baruş, Vali Galip Demirel Ortaokulu öğrencileri ile birlikte “1071 Malazgirt” isimli sinema filmini izledi.

Arka Sokakların Güzel Ajanı

“Kuruluş Osman” isimli dizi filmde oyunculuğu ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine çeken Özge Sarı, “Arka Sokaklar” kadrosuna dahil oldu

AK Partili Çalık, 24 Ocak depremi sonrası Doğanyol’u yeniden inşa ettik

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Doğanyol’u yeniden inşa ettik. Burası bir film platosu gibi oldu.

Dedemin Gözyaşları Filminin İlk Teaseri Yayınlandı

Geçtiğimiz haftalarda çekimleri tamamlanan “Dedemin Gözyaşları” isimli sinema filminin ilk teaseri yayınlandı.

10. Malatya Uluslararası Film Festivali ödül gecesiyle kapanışı yapıldı

• 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü ‘Çatlak’ filmine verilirken, En İyi Yönetmen Ödülü ise ‘İki Şafak Arasında’ filminin yönetmeni Selman Nacar’a verildi.

Gürkan: Film Festivalimiz Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştiriliyor

10’uncu Malatya Film Festivali kapanış programına katılmak üzere ilimize gelen Malatya valiliği döneminde festivalin başlamasına destek veren Ulvi Saran ile birlikte festival kapsamında Malatya’da bulunan sanatçı Serdar Gökhan ve yönetmen Nazif Tunç, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

Film Festivalinde Yetim Çocuklar Unutulmadı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik ile Yetimler Kervanı Derneği ve Sevgi Evlerinde kalan çocuklar sanatla buluşturuldu.

10. Malatya Uluslararası Film Festivali, Görkemli Bir Açılışla Başladı

Bu yıl ki teması geçtiğimiz aylarda UNESCO tarafından kültür mirasları listesine alınan Arslantepe temasıyla gerçekleştirilen 10. Malatya Uluslararası Film Festivali,10 Aralık Cuma Günü Malatya Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan görkemli bir açılışla başladı.

Bu yıl ki Festivalin teması Arslantepe

Sunuculuğunu Özlem Yıldız’ın yaptığı Basın Toplantısı öncesinde Uluslararası Malatya Film Festivali’nin gelişimini gösteren ve Malatya’nın tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Başkan Çınar İle ‘Aşk Yolunda’ Filminin Oyuncuları Söyleşi Etkinliği Düzenledi

“Film Sektörünün Dikkatini Çekecek Doğal Bir Platoya Sahibiz”

Azerbaycan'lı Star Türkiye’de

Azerbaycan da yaptığı televizyon programları yanında dizi ve sinema filmleriyle şöhreti yakalayan Aysel Nazim, karakteristik özellikleriyle de topladığı beğeni sayesinde bunu starlığa taşımış bir isim olarak dikkat çekti.

Biri Bitti Diğerine Başlıyor

Türkiye’de çektiği “Nisan” isimli sinema filminin vizyona girmesi için gün sayan Makedon kökenli olup Almanya’da yaşayan Canan Nezirova, İkinci film için kısa sürede Türkiye’ye döndü.

Okul Tıraşı Ekibi İzleyiciyle Buluştu

9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan “Okul Tıraşı” filminin ekibi, 24 Ekim Pazar günü, Atlas 1948 Sineması’nda gösterim sonrasında gerçekleştirilen söyleşide izleyiciyle buluştu.

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Ödüller Açıklandı!

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali düzenlenen Kapanış ve Ödül Töreni’nin ardından sona erdi.

Başkan Böcek, açık havada film izledi

Böcek: “Altın Portakal’a yoğun ilgi var”

Vali Baruş Öğrencilerle “Akif” Filmini Seyretti

Vali Aydın Baruş, beraberinde eşi Nagihan Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazarken yaşadıklarını konu alan “Akif” filmini izledi.

Altın Portakal Festival Günlüğü!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 58. kez düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali film gösterimleri ve söyleşiler ile geçen ilk gününü geride bıraktı.

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Ana Jürisi Açıklandı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle ilk yılından bu yana Balkon Film’in organize ettiği ve bu yıl Türk Kızılay’ı çatısı altında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’ne başvurular devam ediyor.

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali,

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda Heyecan Başladı!

Doğal Güzelliğiyle Çıkışta

Derya Şen akademisinden oyunculuk dersleri almış olan birçok oyuncu film sektöründe boy göstermeye başladılar.