Fatma Haberleri

Fatma Haberleri

Başkan Şahin: Yeni Karavan Park Bu Hafta İçinde Hizmete Açılacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeşilin maviyle buluştuğu Allaben Göleti’nde inşa edilen yeni karavan parkın bu hafta içinde hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Şahin, Eğlenceli Aile Kamplarındaki Vatandaşlarla Buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Eğlenceli Aile Kampları’na katılan Gazi şehirlilerle Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde bir araya geldi.

Gaziantep Büyükşehir, Sulama Kanallarında Kapalı Sistem Kullanacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey ilçesinde bulunan Burç Göleti’ne bağlı açık trapez sulama kanallarının kapalı sulama kanalı sistemine geçmesiyle buharlaşmayı önleyerek su kaybını azaltılarak daha fazla alanın sulanacağını belirtti.

Gaziantep Şehir Hastanesi’nin İnşaatına Kalındığı Yerden Devam Ediliyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgenin sağlık üssü olmayı hedefleyen Gaziantep’e bu anlamda güç katacak Gaziantep Şehir Hastanesi’nin inşaatının kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Başkan Şahin, Gazi Şehrin Turizmi Hakkında Konuştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi şehrin kültürel ve tarihi potansiyelinin turizm altyapısının lojistik gelişmelerle birlikte dünyaya açılacağını kaydetti.

Başkan Şahin’den, Belediye İşçilerine Kurban Bayramı Müjdesi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kurban Bayramı vesilesiyle kurumda çalışan şirket personelleri için brüt 3 bin TL bayram ikramiyesi müjdesi verdi.

Başkan Şahin Dünya Şehirler Forumu’nda Konuştu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Birleşmiş Milletler (BM) Habitat tarafından 11'incisi Polonya’nın Katowice kentinde düzenlenen Dünya Şehircilik Forumu’nda, Gaziantep’te yürütülen “Yeşil Şehir” çalışmalarını anlattı.

Eski Bakan Mustafa Yılmaz’ın Adı Kentin En İşlek Caddelerinden Birine Verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin ortak kararıyla Şehitkamil ilçesine bağlı Güvenevler Mahallesi’nde bulunan caddeye, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı ve Eski CHP 22. Dönem Gaziantep Milletvekili Mustafa Yılmaz’ın adı verildi.

Başkan Şahin, Ankara’da Başarılı Projeleri Anlattı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TBB iş birliğinde yapılacak “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” imza töreninde Gazi şehirde yapılan başarılı projeleri anlattı.

Başkan Şahin, Araban Firik Ve Sarımsak Festivali’nde Çiftçilerle Hasat Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Araban ilçesinde bu sene ilki düzenlenen Firik ve Sarımsak Festivali’nde çiftçilerle hasat yaptı.

Fatma Şahin Ebrd'nin Fas'taki Toplantısında Yeşil Şehir Gaziantep’i Anlattı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) 2022 Yıllık Olağan Toplantısına katıldı.

Başkan Şahin, Koltuğunu Çocuklara Devretti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında koltuğunu 4’üncü sınıf öğrencileri Ramazan Eren Akay ve Ebrar Kamalı’ya devretti.

Şahin: Sıvı Gübreden Biyogaz Üreten İlk Belediyelerden Biri Olduk

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’te, Sıfır Atık Projesi sayesinde inorganik ve organik atıkları ayrıştırarak organik hayvan atıklarından, sıvı gübreden biyogaz üreten ilk belediyelerden biri olduklarını söyledi.

Şahin: Büyük Türkiye İçin, Yeşil Kalkınmada Biz De Varız

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi ve Fuarı açılışında iklim ve ekoloji için değişmek gerektiğini belirterek, “Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak için, gençler için, büyük Türkiye için, dünyanın 10’uncu ekonomisi olmak için, yeşil kalkınmada biz de varız” dedi.

Başkan Fatma Şahin, Birleşik Krallık-Türkiye Yeşil Finansman Konferansı’nda Konuştu

Başkan Şahin: Temiz Bir Dünyayı, Şampiyon Ya Da Yeşil Şehir Olmak İçin Amaçlamıyoruz

Çanakkale Geçilmez” Bir Millet İradesidir

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin: Engelli Sporcularımız Şehrimize Son İki Yılda 600 Madalya Kazandırdı

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Gazişehir Gaziantep Spor Kulübü ve Fenerbahçe tekerlekli sandalye basketbol takımlarının karşılaşmasını tribünden izledi.

Başkan Şahin’den Kar Yağışında Mağdur Olan Köylü Ve Çiftçiye Destek

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, kentteki yoğun kar yağışında ahırı çöken çiftçilere destek olmak amacıyla bir aylık yem desteği vereceklerini açıkladı.

Başkan Şahin Gaziler Caddesi’nde İncelemelerde Bulundu

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yoğun kar yağışı sebebiyle sundurmalarda çökmelerin yaşandığı Gaziler Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

Başkan Şahin Türk Amerikan Toplumu Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Gastro Show kapsamında New York’ta temaslarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türk Amerikan toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.

Başkan Şahin Anadolu’nun Güçlü Duruşunu Dokuyarak Dünyaya Anlatacağız

Türkiye’de yalnızca Gaziantep’te, el tezgahlarında dokunan ipekli dokuma türü Antep Kutnu Kumaşı, Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin’in katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen sahne gösteriminde görücüye çıktı.

Ödülü Başkan Şahin Emine Erdoğan’ın Elinden Aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Engelsiz Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda Gaziantep Akıllı Sağlıklı Teknolojik Engelsiz Kent (GASTEK) Projesi ödüle layık görüldü. Ödülü Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan aldı.

Başkan Şahin’den İnşaat Sektörüne İndirim Müjdesi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, inşaat sektörüne destek eli uzattı ve imar raporu harcı ile GASKİ şantiye aboneliği için belediyenin aldığı ücretlerde yüzde 50, hafriyat giderlerinde ise yüzde 20 indirim yapılacağını müjdeledi.

Başkan Şahin, Türk Bayrakları Hediye Ettiği Esnafla İstiklal Marşı’nı Okudu!

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında şehir merkezindeki esnafı ziyaret etti, Türk bayrağı ve Antep Harbi’ni anlatan kartpostallar dağıttı, Gazi şehirlilerle İstiklal Marşı’nı okudu.

Başkan Şahin Millet Bahçesi Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yıkılan Kamil Ocak Stadyumu’nun yerine yapılacak olan Millet Bahçesi’ne ilişkin çalışmaları yerinde inceledi, projede gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Gaziantep Büyükşehir’den Japonya Heyetine İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nde Teknik Gezi!

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin’e, Japonya Dışişleri Bakanı Ödülü’nü takdim etmek için şehre gelen Büyükelçi Suzukı Kazuhıro’ya tören öncesi GBB Gaziantep Kanalizasyon ve Su İdaresi’ne (GASKİ) bağlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin teknik tanıtımı yapıldı.

Başkan Şahin’den Çinli İş İnsanlarına Ortak Çalışma Mesajı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye-Çin İş ve Yatırım Forumu Gaziantep Buluşmalarına katıldı.

Başkan Fatma Şahin Küresel Isınmaya Karşı Ben De Varım Dedi

Gaziantep Büyükşehir Belediye (GBB) Başkanı Fatma Şahin, Türkiye genelinde 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarını en az yüzde 80 azaltmak ve ortalama küresel ısınmayı 1,5 santigrat derecenin altında tutmak amacıyla ortak bir vizyonla hayata geçirilen Başkanlar Akdi’ne imzasını attı.

Başkan Şahin, Bakan Varank’a Fahri Hemşerilik Payesi Ve Berat’ını Verdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sanayi ve teknoloji şehri Gaziantep’e verdiği destek ve katkılardan dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Fahri Hemşerilik Payesi ve Berat’ını kendi elleriyle verdi.

Komisyon Büyükşehir Çalışmalarından Övgüyle Bahsetti

Projeleriyle kadınlarda pozitif ayrımcılık gözeten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kadına yönelik şiddetin tüm yönleriyle araştırılması için oluşturulan meclis araştırma komisyonu üyeleriyle sahada çalışmaları inceledi.