Elazığ Haberleri

Elazığ Haberleri

Başkan Şerifoğulları’ndan Hafta Sonu Mesaisi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde yapımı devam eden belediye çalışmalarını yerinde kontrol etmek üzere bir dizi inceleme ziyaretinde bulundu.

Fırat EDAŞ’tan 2022 Yılının İlk Yarısında Yatırımlara Hız Verdi

Elâzığ, Bingöl, Tunceli ve Malatya’da elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ), kaliteli ve kesintisiz enerji arzı hedefiyle 2022’nin ilk yarısında yatırımlarını artırdı.

Başkan Şerifoğulları Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; esnaf, vatandaş ve mahalle ziyaretlerine devam ediyor.

Kadim Şehir Harput, Yeni Bir Değer Kazanıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, tarih ve medeniyetler merkezi kadim şehir Harput’un gelecek vizyonuna yepyeni değerler kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Milletvekili Ağar AK Parti Hizmetleriyle Kendini İspatlamış Bir Partidir

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, bayramın ikinci gününde AK Parti Elazığ İl Başkanlığının düzenlediği programda parti yönetimi, teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Elâzığ Valisi Toraman’dan, Vali Şahin’e Ziyaret

Elâzığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Vali Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

Altyapı Yenileme Projesinde İlk İmza Atıldı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Ziver İnşaat ile Elazığ İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı 1. Bölge Yapım İşi sözleşmesini imzaladı.

Başkan Şerifoğulları Şehir Genelindeki Belediye Çalışmalarını İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, belediye çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Şerifoğulları Kent Meydanı Ve Yer Altı Otoparkı İnşa Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın, vizyon projeleri arasında yer alan Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı, Elazığlılara hizmet vermeye hazırlanıyor.

Traktörcüler Sitesi İnşaatında Sona Gelindi

Elazığ Belediyesi, şehrin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları Belediye Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Belediye tarafından yapımı devam eden projelerin inşa çalışmalarını yerinde görmek ve gelinen aşamaya ilişkin bilgi almak üzere bir dizi incelemelerde bulundu.

Fırat Turu Destek Programıyla Bölge Turizmi Canlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet gösteren Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından TRB1 Bölgesinde (Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli) turizmin canlandırılması amacıyla 2022 Yılı Fırat Turu Destek Programı başlatıldı.

Ağar: Türkiye'de Son 20 Yılda Mesleki Eğitim Alan Öğrenci Sayısı Yüzde 62,9 Oranında Arttı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga AĞAR, TBMM Genel Kurulu’nda gündem dışı söz alarak, Mesleki ve Teknik Eğitim konusunda görüş ve önerilerini açıkladı.

Milletvekili Ağar, Ramazan Bayram Ziyaretlerini Sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Ramazan Bayramını memleketi Elazığ’da hemşehrileriyle geçiriyor.

Elazığ Belediyesi Araç Filosuna 4 Otobüs Daha Ekledi

Elazığ Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu hizmet almaları için araç filosuna 4 otobüs daha ekledi.

İlahi Sanatçısı Murat Belet Elazığlılarla Buluştu

Elazığ Belediyesi’nin her akşam düzenlediği Geleneksel Ramazan Etkinlikleri programı kapsamında, ilahi sanatçısı Murat Belet Elazığlılarla buluştu.

Birikmiş Elektrik Borçlarına Faiz Affı Geliyor

Elâzığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ),tüketicilerin2021 yılına kadar olan dönemdeki elektrik borcuna ait faizin silineceğini duyurdu.

Fırat Edaş Sahada Üstün Performans Gösteren 144 Çalışanını Ödüllendirdi

Sorumluluk sahasında bulunan Elâzığ, Malatya, Tunceli ve Bingöl’de, kaliteli ve kesintisiz enerji arzı sunma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ),2021 yılında özverili çalışmalarıyla üstün performans gösteren saha çalışanlarını ödüllendirdi.

Mart Ayı FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Elazığ’da Düzenlendi

Fırat Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Mart ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Malatya Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Aydın BaruşBaşkanlığında Elazığ’da düzenlendi.

Malatya’da 5 bin 677 Konut İhalesi Yapıldı

AFAD Malatya İl Müdürü Mustafa Türker, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ-Sivrice depreminde Malatya’da çok sayıda konutun zarar gördüğünü belirterek “Malatya’da 4 bin 122 adet konu ve bin 555 de köy evi olmak üzere toplam 5 bin 677 adet konut ihalesini gerçekleştirdik” dedi.

AĞAR: Demokrat Parti çizgisi en güçlü şekilde kendisine AK Parti’de yer bulmuştur

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Demokrat Parti geleneği çizgisinde olduğu iddiasıyla siyasete yön vermeye çalışan kesimlerin beyhude bir çaba içerisinde olduğunu belirterek, “Milletimizin feraseti, Demokrat Parti geleneğinin bu noktada istismar edilmesine müsaade etmeyecektir” dedi.

Milletvekili Ağar, TBMM'de Elazığ Depremi'ni Andı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, TBMM Genel kurulunda gündem dışı söz alarak Elazığ gündemine dair konuşma yaptı.

Elazığlı Kaymakam Mehmet Güder’in Projesi En Çok Anneleri Sevindirdi

Görev yaptığı ilçelerde başarılarıyla adından söz ettiren, Elazığlı hemşerimiz Kaymakam Mehmet Güder, yakın zamanda göreve başladığı Muş’un Varto ilçesinde hayata geçirdiği "Hoş Geldin Bebek Mutluluk Getirdin" projesi en çok ilçedeki anneleri sevindirdi.

Ruhsatsız Silahlar ve İçki Ele Geçirildi

KOM Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince yapılan koordineli çalışma sonucunda Elazığ yolu Malatya girişinde durdurulan araçta çok sayıda silah ve içki mele geçirildi.

Elazığ Belediyesi’nden “Yunus Emre” Tiyatro Oyununa Davet

Elazığ Belediyesi tarafından "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Yunus Emre” adlı tiyatro oyununun ikinci gösterimi 25 Aralık Cumartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

Elazığ Belediyesi Kışa Hazır

Elazığ Belediyesi, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte olası mevsimsel sorunlara karşı gerekli hazırlıklarını tamamladı.

Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi Üyelerinden Can Dostlarımıza Destek

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi kış aylarında sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Fırat Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan açık alanlara beslenme otomatları bıraktı.

EBEGEM Kursiyerlerine Seminer

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM)’nde eğitim gören annelere “En İyi Narkotik Polisi Anne”, “Bilinçli Kadın Bilinçli Gelecek” ve “Kadın Acil Destek Uygulaması” projeleri kapsamında eğitim semineri düzenlendi.

Belediye Hizmet Kalitesini Yükseltmek İçin Hizmet İçi Eğitimlerine Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, hizmet kalitesini artırmak için belirli aralıklarla düzenlediği seminerlere devam ediyor.

Lale Ve Sümbül Soğanları Toprakla Buluştu

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; park, yeşil alan ve ana arterlerde bulunan refüj ve kavşaklarda 100 bin adet lale ile 7 bin 500 adet sümbül soğanını toprakla buluşturdu.