Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Başkan Büyükerşen Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyini Ağırladı

Dünya Sağlık Örgütü’nün Sağlıklı Kent Hareketi Projesi kapsamında kurulan Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Av. Hüseyin Akçar ve konsey yönetimi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ettiler.

Pandemi Kurulu Üyelerine Plaket

Vali Aydın Baruş, Dünya Sağlık Örgütü’nün Pandemi ilan ettiği 2020 yılından bu güne tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede görev alarak önemli adımlar atan İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Özer ve İnönü Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Bayındır’a plaket takdim etti.

Virüslere Karşı Mücadelede Altın Değerinde 5 Beslenme Önerisi

Dünya sağlık örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 salgınına yönelik, ilaç ve aşı tedavileri araştırılmaya devam ediyor.

Meme kanseri tedavisinde stres, öfke ve üzüntüden uzak durulmalı...

Dünya Sağlık Örgütü tarafından 2004 yılından bu yana meme kanserinde erken teşhisinin önemine dikkat çekmek ve meme kanseri farkındalığının vurgulanması amacıyla 01-31 Ekim Ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı olarak belirlendi.

Coronovac, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylandı

Coronovac, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylandı

Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’deki huzurevlerine övgü

Dünya Sağlık Örgütü’nden Türkiye’deki huzurevlerine övgü