Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

Çakır ve Kahtalı Gökçe'deki Deprem Konutlarını İnceledi

Çakır: Doğanyol'u yeniden inşa ettik.-Kahtalı: İlçedeki çalışmalar bu yıl sonu itibariyle büyükoranda tamamlanmış olacak.

AK Partili Çalık: Bu Zorlu Süreci Hep Birlikte Aşacağız

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ülkenin salgının yanı sıra deprem, yangın ve sel felaketleriyle karşı karşıya

Mv. Çakır ve Kahtalı'dan Doğanyol'a Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Namık Gören ve partililerle birlikte Doğanyol ilçesine bağlı Konurtay ve Gevheruşağı Mahallelerini ziyaret ederek depremin ardından yapılan çalışmaları yerinde inceleyip vatandaşların talep ve sıkıntılarını dinlediler.

Deprem ve yangın uzmanları bu sempozyumda buluşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentteki meslek odalarıyla Uluslararası Katılımlı Yangın ile Deprem Sempozyumu ve Sergisi düzenleyecek.

Battalgazi’deki Depremzedeler Köy Tipi Evlerine Kavuştu

24 Ocak depreminde Battalgazi’de evleri yıkılan ve ağır hasar gören aileler için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öncülüğünde Toplu Konutlar İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Bulutlu ve Çolaklı mahallelerinde inşası tamamlanan 28 adet köy evleri ile Gelincik Tepesi’nde yapılan 1.etap 38 konut ve 3.etap 15 konutun anahtar teslimi için kura töreni düzenlendi.

Başkan Gürkan, Yeni Camide Devam Eden Restorasyon Çalışmalarını İnceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 24 Ocak depreminin ardından hasar gören ve restorasyon çalışmalarının devam ettiği Yeni Cami’de AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte incelemelerde bulundu.

Ağbaba: İnsanlar Hala Konteynırlarda Yaşıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 24 Ocak 2020'de Malatya ve Elazığ depreminin üzerinden 1,5 yıl geçtiğini hatırlatarak 'Önce 2 katlı ev yapacağız dedikleri depremzedelere şimdi tek katlı ev dayatıyorlar ' dedi.

Yeşilyurt Belediyesi Bin Konut Daha Yapacak

Malatya-Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 499 Deprem konutunun yanı sıra Bin Sosyal konut yapmak için de yer tahsisi yaptıklarını açıkladı

AK Partili Çalık: Yeni bir Doğanyol inşa ediyoruz

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'nın Doğanyol ilçesinde kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi başlattıklarını belirterek, 'Doğanyol ve Gökçe'yi yıktık ve yeniden yapıyoruz' dedi.

Başkan Güder Yıbo Deprem Konutlarının Kurası 1 Ay Sonra Çekilecek

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ile birlikte 2 Temmuz 2021 tarihinde ihalesinin gerçekleşeceği Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki 110 dönümlük kentsel dönüşüm proje alanında ve Eskimalatya’da YIBO bölgesinde yapımı devam eden 472 deprem konutunda incelemelerde bulundu.

Keskin Esnafı Aşılayın

Malatya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, önce deprem ardından pandemi sürecinde esnafların zor günler yaşadığını belirterek “15 aydır kapalı olan esnaflarımız var, bir açılma bekliyoruz ama biran evvel esnafları aşılayın” çağrısında bulundu.

Vali Baruş Battalgazi İlçesi TOKİ Afet Konutlarını İnceledi

Malatya Valisi Aydın Baruş Battalgazi İlçemizde yapımı devam eden deprem konutlarını ve bu konutların ulaşımını sağlayacak olan bağlantı yollarını inceledi.

CHP İl Başkanı Kiraz' Depremzedeler Bir Buçuk Yıldır Mağdur'

CHP İl Başkanı Kiraz' Depremzedeler Bir Buçuk Yıldır Mağdur'

Malatya'da 4.3 Şiddetinde Deprem Merkez Üssü Battalgazi

Malatya'da 4.3 Şiddetinde Deprem Merkez Üssü Battalgazi

Depremzedeler İZDEDA çatısı altında örgütlendi

Depremzedeler İZDEDA çatısı altında örgütlendi

Toki Malatya’nın Çehresini Değiştirdi

Pütürge-Sivrice hattında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden sonra çalışmalarına aralıksız devam eden TOKİ depremzedelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Deprem ve Afet Bilinci Toplumsal Bir Reflekse Dönüşmeli

Yeşilyurt Belediyesi Deprem Eğitim Simülasyon Merkezi Ve Bilim Atölyesi’nde Ki Deprem Tatbikatında Heyecanlı Anlar Yaşand

AFAD İyileştirme Daire Başkanı Mustafa Esin, Vali Aydın Baruş’u Ziyaret Etti

1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla AFAD İyileştirme Daire Başkanı Mustafa Esin, Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

İzmir’de deprem sonrası büyük dönüşüm için düğmeye basıldı

İzmir’de deprem sonrası büyük dönüşüm için düğmeye basıldı

Umut Elazığ Projesi Tanıtıldı

Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak depreminin ardından Türkiye’ye örnek nitelikte yeni bir yaşam alanı oluşturmak amacıyla Elazığ Belediyesi, Elazığ Valiliği, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Emre Arolat Mimarlık iş birliğinde tasarlanan "Umut Elazığ Proje" tanıtımı Yeditepe Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleştirildi.

Belediye Gençlik Meclisi Depremzede Çocukları Unutmadı

Şehrin ve gençliğin sorunlarına katkı sunmak ve gelişimlerine değer katmak için çeşitli aktiviteler düzenleyen Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi, Aşağıdemirtaş Konteyner Kent’te yaşayan depremzede çocuklara sinema keyfi yaşattı.

Başkan Kahveci, Nisan Sonunda Hak Sahiplerine Teslim Edilecek

AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, 24 Ocak depreminin ardından Gelincik Tepesi’nde yapımı devam eden konutların Nisan sonunda hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Başkan Güder, Trt Gap Radyosu’na Battalgazi'deki Yatırımları Anlattı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 24 Ocak depreminin ardından Battalgazi'de yapımı bitme aşamasına gelen deprem konutlarını, Battalgazi’deki yatırımları ve Şehit Fevzi mahallesinde başlayacak olan kentsel dönüşüm hakkındaki çalışmaları dinleyicilere aktardı.

Ege Denizi'nde 4.7 şiddetinde deprem

Ege Denizi'nde 4.7 şiddetinde deprem

Başkan Sarıbaş Deprem Sadece Yıldönümünde Akıllara Gelmemeli

Başkan Sarıbaş Deprem Sadece Yıldönümünde Akıllara Gelmemeli

24 Ocak Depreminin Yıldönümünde Binlerce Kişi Halen Çadırda/Konteynırda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 24 Ocak depreminin 1. yılında yaraların hala sarılmadığını belirterek, “Depremzedeler AKP beceriksizliği yüzünden sarsılmaya devam ediyor” dedi.

KKTC’de deprem

KKTC’de 5.0 büyüklüğünde deprem oldu.

Gaziantep Modeli İle Şehirdeki Deprem Tehlikesi En Aza İndirilecek

Gaziantep Modeli İle Şehirdeki Deprem Tehlikesi En Aza İndirilecek

Deprem Konutları Kura İle Hak Sahiplerine Teslim Edildi

24 Ocak 2020’de Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen ilçelerin arasında yer alan Malatya’nın Kale ilçesinde yapılan deprem konutları tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Başkan Şerifoğulları Şehrimiz Hızlı Bir Değişim-Dönüşümün İçerisinde

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, deprem sonrası TOKİ tarafından Abdullahpaşa ve Aksaray mahallelerinde yapımına başlanan ve anahtar teslimine hazır duruma getirilen konutlar ile Gümüşkavak Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Elazığ Belediyesi Ek Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.