Deprem Haberleri

Deprem Haberleri

AK Partili Çalık: Doğanyol’da 650 konut inşa edildi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020’de meydana gelen deprem sonrası Doğanyol’un yeniden inşa edildiğini belirterek, “Deprem sonrası hemen bütün imkanlarımızı seferber ettik.

Deprem fobisinde yakınlarını kaybetme korkusu tetikleniyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Solin Çekin, 17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde travmalara ve etkilerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kızılay Bin 400 Aileye Yardım Yaptı.

Kızılay Malatya Şube Başkanı Dr. Harun Kurt, 2020 yılında yaşanan deprem nedeniyle ilimizde depremden etkilenen ve gelir durumu iyi olmayan bin 400 aileye Kurban Bayramı öncesinde 500’er liralık alış veriş kartı dağıtıldığını bildirdi.

Türk Kızılay Afganistan'daki Ekiplerini Depremzedeler İçin Seferber Etti

İlk Etapta 500 Ailelik Gıda Kolisi Sevk Edildi

Depremde hasar gören hizmet binası yıkılıyor

30 Ekim depreminde hasar gördüğü için boşaltılan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Konak’taki ana hizmet binası yıkılıyor.

Vatandaşlarımızı Rahatsız Eden Durumun Düzeltileceğine İnanıyorum

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 24 Ocak 2020’deki Sivrice merkezli depremin ardından hasar gören ve restorasyonu yapılan Yeni Cami’nin (Teze Cami) görünümüne engel olan yapılarının bulunduğu alanda son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ağbaba: Yeni Cami'de Yapılan Düzenleme Camiyi Çevreden Koparıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel ve Malatya Kültür Yaşam Derneği Başkanı Atilla Kantarcı ile birlikte 24 Ocak depreminin ardından restorasyonuna başlanan ve kısa süre önce ibadete açılan Yeni/Teze Cami etrafına yapılan demir korkulukların kaldırılmasını istedi.

AK Partili Çalık: Şehit Fevzi kentsel dönüşüm konutları 2023'te teslim edilecek

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'nın Battalgazi ilçesinde depreme dayanıksız riskli yapıların kentsel dönüşümünün hız kazandığını, bu çerçeve de yapımı devam eden Şehit Fevzi Mahallesi'ndeki 679 adet konutun 2023 yılında hak sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

AK Partili: Malatya’da 3,5 Milyar TL’lik afet konutu yatırımı yapıldı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesinde yapımı tamamlanan 499 adet deprem konutunun anahtar teslimini yaptıklarını ifade ederek, “22 Nisan’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, hem ilçelerimizde yapılan yatırımları değerlendirmek hem yerinde görmek ve eksiklerimiz varsa onları tamamlamak üzere Malatya’ya gelecek. 24 Ocak 2020 depremi sonrası Malatya’da toplamda 3,5 milyar TL yatırım bedelli 7 bin 11 adet afet, sosyal ve kentsel dönüşüm konutları inşa edildi.” dedi.

AK Partili Çalık: “Yeni Camimizde her ince detayı düşündük”

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020 depreminde hasar gören ve restorasyonu yapılan Malatya’nın simge yapılarından Yeni Cami’nin Ramazan ayının başlangıcından itibaren ibadete açıldığını ifade ederek

Vali Baruş Yapımı Devam Eden Okullarda İncelemelerde Bulundu

Malatya Valisi Aydın Baruş, 24 Ocak depreminin ardından zarar gören okulları yeniden eğitim hayatına kazandırmak amacıyla yapımı devam eden okul inşaat alanlarında incelemelerde bulundu.

Başkan Sadıkoğlu, ölçü ve tartı aletleri cezalarına “Af” istedi

Ölçü ve tartı aletleri için kesilen fahiş cezalara dikkat çeken Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, önce deprem ardından pandemi sürecinde kepenk kapatan esnafa kesilen cezalar için af talep etti.

Eşrefpaşa Hastanesi’nin ameliyathanesi yeniden hizmete alındı

30 Ekim Depremi’nde zarar gördüğü için kapatılan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’nde ameliyathanelerin yerine farklı bir blokta yeni bir ameliyathane oluşturuldu. Düzenlemesi tamamlanan ameliyathane hizmete girdi.

Malatya’da 5 bin 677 Konut İhalesi Yapıldı

AFAD Malatya İl Müdürü Mustafa Türker, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ-Sivrice depreminde Malatya’da çok sayıda konutun zarar gördüğünü belirterek “Malatya’da 4 bin 122 adet konu ve bin 555 de köy evi olmak üzere toplam 5 bin 677 adet konut ihalesini gerçekleştirdik” dedi.

Gelincik Tepesi’ndeki Ailelere Sürpriz Ziyaret

Bir dizi temaslar ve incelemelerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen AK Parti Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve partililer ile birlikte Gelincik Tepesi’ndeki depremzede aileleri ziyaret etti.

AK Partili Çalık: Yakınca Deprem Konutları Şubat’ta hak sahiplerine teslim edilecek 

Milletvekili Çalık, Malatya’daki temasları kapsamında Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca ve Kaynarca Mahallelerinde yapımı tamamlanan TOKİ deprem konutlarında incelemelerde bulundu.

Soyer İzmir depreminde hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 30 Ekim depreminde hayatını kaybeden 117 yurttaşın yakınlarını misafir etti.

Tüfenkci: 'Devlet millet omuza omuza büyük işler başardık'

24 Ocak 2020'de meydana gelen depremin ikinci yıldönümünde açıklama yapan Milletvekili Bülent Tüfenkci, 'Yaraları birlikte sardık, Devlet millet omuza omuza büyük işler başardık' dedi.

AK Partili Çalık: 14 bin kişiye güvenli ve sıcak yuva oldu

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya'da deprem konutlarından 3 bin 434 konutun yapımının tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiğini ve yaklaşık 14 bin kişinin güvenli ve sıcak yuvalarına kavuştuğunu bildirdi.

Vali Günaydın Ve Başkan Büyükkılıç Deprem Bölgesinde

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, günün ilk saatlerinde Kayseri Valisi Şehmus Günaydın ile merkez üssü Sarıoğlan ilçesi olan 4.9 şiddetindeki depremin etkilediği bölgelerde incelemelerde bulundu, ilçe sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Güder'den Depremzede Gençlerine Müjde

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, beraberinde Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval ile birlikte Gelincik Tepesindeki Gençleri Ziyaret Etti.

Milletvekili Ağar, TBMM'de Elazığ Depremi'ni Andı

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Zülfü Tolga Ağar, TBMM Genel kurulunda gündem dışı söz alarak Elazığ gündemine dair konuşma yaptı.

Başkan Güder’den Depremzede Gençlerine Müjde

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede ailelerin yaşadığı Gelincik Tepesi’ndeki gençlerin ruhsal gelişimine katkıda bulunmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek ve gençlere rehberlik ve danışmanlık yapmak amacıyla “Gençlik Merkezi” yapılacağı müjdesini verdi.

AK Partili Çalık, 24 Ocak depremi sonrası Doğanyol’u yeniden inşa ettik

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi (MKYK) ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Doğanyol’u yeniden inşa ettik. Burası bir film platosu gibi oldu.

Egeşehir Laboratuvarı’na TSE onayı

30 Ekim depreminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için kurduğu Türkiye’nin en kapsamlı yapı ve zemin laboratuvarı TSE onayı aldı.

AK Partili Çalık: Depremde hasar gören tarihi cami Ocak ayında ibadete açılacak

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 109 yıldır Malatya’nın siluetini süsleyen Yeni Camii’de yapılan kapsamlı restorasyon çalışmalarında sona gelindiğini ve Ocak ayında ibadete açılacağını söyledi.

Malatya'da depremzedeler için yapılan konutların inşaası sürüyor

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Sivrice depreminde hasar gören konutların yerine Şehit Fevzi Mahallesi'nde yapımına başlanılan konutların sorunsuz devam ettiğini söyledi.

Doğanyol İlçe Devlet Hastanesi Tamamlanma Aşamasına Geldi

24 Ocak 2020 depremi sonrasında yenilenen Doğanyol ilçesine Devlet Hastanesi de kazandırılıyor. Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay hastane inşaatını incelerken, hastanenin depremin 2.yıldönümünde hasta kabulüne başlamasını beklediklerini söyledi.

Depremin yıl dönümünde Başkan Tunç Soyer’den durum raporu

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminin ardından kenti afetlere karşı dirençli hale getirmek için çizdiği yol haritasıyla bir yılda önemli aşamalar kaydedildi.

Başkan Soyer Bu Kararı Sizlerle Beraber Almak İstiyoruz

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ekim depreminde hasar gördüğü için tahliye edilen ana hizmet binasının bulunduğu alanın nasıl değerlendirileceğini belirlemek için oluşturulan Danışma Kurulu çalışmalara başladı.