Darende Haberleri

Darende Haberleri

Sel Bölgelerine Anında Müdahale Ederek Olumsuzlukların Önüne Geçti

Malatya’da dün gece yaşanan sağanak yağış Yazıhan İlçesi Gövük Mahallesi ile Darende İlçesi Aşağıulupınar mahallesinde sele neden oldu.

Vali Hulusi ŞAHİN’den Darende İlçesine Ziyaret.

İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Şahin Darende İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Darende Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden Vali Şahin Darende Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, Darende Belediye Başkanı İsa Özkan tarafından karşılandı.

Gürkan: İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın İlkesi Temel Şiarımızdır

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi’ne yapılan alt ve üstyapı çalışmaları ile ilgili Yatırım Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Genel Müdürü Mert, Ayvalı’da Hiçbir Sorun Bırakmayacağız

Darende İlçesi Ayvalı Mahallesi’ni ziyaret eden MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Darende İlçesi’ne ve mahallelerine ayrı bir önem veriyoruz.

Tüfenkci Darende'de vatandaşları dinledi

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci Darende ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

İl Emniyet Müdürlüğünden Darende İlçesinde SİBERAY Eğitimi

Darende'de sağlık personeli ve öğrencilere SİBERAY eğitimi verildi...

Darendeli Sanatçı Sefa Kayacı Klibiyle Zirveyi Zorluyor

Malatya’nın Darende İlçesi Kayacı Ailesinin Adana’ya yerleşmesiyle birlikte dünyaya gelen aslen Darendeli Olan Malatyalı Sanatçı Sefa Kayacı müzik dünyasındaki başarısını “Yüce Dağ Başında Yanar Bir Işık” Klipiyle adından söz ettiriyor.

Mert, Darende’nin İçme Suyu Depolarını Scada Sistemi İle Kontrol Edeceğiz

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, “Darende İlçesi’nin içme suyu ihtiyacı sondajlar ile karşılanıyordu.

Malatya Darende Çınarköy Göleti Sulaması İnşaatı İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Malatya Darende Çınarköy Göleti Sulaması İnşaatı işine ait sözleşme, 24.02.2022 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut DÜNDAR ile yüklenici MEYTAŞ İnş. San. ve Tic. A. Ş. arasında imzalandı.

Vali Baruş Darende’de Yol Temizleme Çalışmalarına Katıldı

Vali Aydın Baruş, ilimizdeki yoğun kar yağışı nedeniyle yolların durumunu kontrol etmek amacıyla Darende’de incelemelerde bulundu.

Malatya Darende Ayvalı Göleti Ve Sulaması İnşaatı Çalışmaları Devam Ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

Darende İlçesinde Jandarma Silah Ele Geçirdi

Malatya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Malatya'nın Darende ilçesinde bir şahsın evinde yapılan aramada 3 Adet Tabanca ele geçirildi.

Başkan Gürkan, alt ve üst yapı çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende ilçesi Gökçeören Mahallesi'ni ziyaret ederek Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alt ve üst yapı çalışmalarını inceledi.

Malatya Kent Konseyi Engellilerin Hayatına Dokunacak Çalışmalar Yapıyor

Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu engellilere yönelik yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu, Darende Kaymakamlığı ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği işbirliğinde Darende İlçesinde yaşayan engelli çocuklar ve ailelerine yönelik bir gezi programı düzenlendi.

AK Partili Tüfenkci, Darende'de vatandaşlarla bir araya geldi

"Muhalefet yaşanan her gelişmeyi kara propagandaya dönüştürüyor"

Bursa Malatya Darendeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneğinden Aşure İkramı

Malatya ve Darendeli girişimcilerin Bursa'daki sesi olmak ve Malatya'yı tanıtmak için çalışmalarını devam ettiren Bursa Malatya Darendeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği sosyal sorumluluk etkinlikleri çerçevesinde Türk geleneklerini de yaşatmaya devam ediyor.

Keskin: 'Birlikte Fikir Geliştiriyoruz'

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Darende ilçesinde ziyaret ettiği esnafların sorun ve taleplerini dinleyip çözüm önerileri noktasında görüş alışverişinde bulundu.

Akpartili Çalık’tan Darende’ye istihdam müjdesi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ‘Darende Tekstilkent’ Projesi kapsamında ilçeye 4 firmanın yatırım taahhütünde bulunduğunu belirterek kurulacak fabrikalarda 400 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Turgut Özal Üniversitesinde 3. Mezuniyet Töreni yapıldı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi ile Akçadağ, Arapgir, Battalgazi, Darende Bekir Ilıcak, Doğanşehir Vahap Küçük, Hekimhan Mehmet Emin Sungur, Kale Turizm ve Otel İşletmeciliği ve Yeşilyurt Meslek Yüksekokullarında mezun olan 692 öğrenci için 3. Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Darende Sanayi Esnafından Başkan Gürkan’a Teşekkür

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti.

Başkan Gürkan Hizmetlerimiz Ve Yatırımlarımız Devam Edecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Irmaklı Mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlanması nedeniyle düzenlenen açılış programlarına katıldı.

Darende İlçesinde Yasadışı Kenevir Ekimine Jandarma Baskını

Darende İlçesi Ağılyazı mahallesinde 589 kök Hint keneviri jandarma tarafından ele geçirildi.

Bursa Malatya Darendeliler Derneği Kongresinde Başkan Bozkurt Güven Tazeledi

Bursa Malatya Darendeliler Derneği Kongresinde Başkan Bozkurt Güven Tazeledi

Ağbaba, Dondan Dolayı Darende ve Kuluncak’ta Büyük Kayıp Var

Ağbaba,Darende ve Kuluncak’ta meydana gelen don sonrası bazı bölgelerde kayısıda yüzde 90’a varan ürün kaybı yaşandığını belirterek, “Öyle ucube bir sistemle karşı karşıyayız ki, TARSİM, ürününün tamamı yanan üreticiye 1 kuruş ödeme yapmayacak.Ama poliçe bedelini isteyecek.Böyle bir sigorta sistemi olur mu?” dedi.

Mv. Çalık Darende İlçesinde Esnafların Sorunlarını Dinledi!

Mv. Çalık Darende İlçesinde Esnafların Sorunlarını Dinledi!

Darende İlçesinde Araç İçinde Silah Yakalandı

Darende İlçesinde Araç İçinde Silah Yakalandı

Kiraz’dan Darende Ziraat Odası BaşkanıKaraca’ya hayırlı olsun ziyareti.

Kiraz’dan Darende Ziraat Odası Başkanı Karaca’ya hayırlı olsun ziyareti.