Çocuk Haberleri

Çocuk Haberleri

Kahramanmaraş’ta İtfaiyenin Hızlı Müdahalesiyle Faciadan Dönüldü

Kahramanmaraş’ta meydana gelen konut yangınında İtfaiye personellerinin hızlı müdahalesiyle yabancı uyruklu 4 çocuk alevlerin arasından kurtarıldı.

Ankara Büyükşehir İle Ahbap Derneği Arasında Bilim Ve Sanat Kampüsü Protokolü İmzalandı

Eğitimde fırsat eşitliği için çalışmalarını hızla sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, AHBAP Derneği ve INFINIA Mühendislik iş birliği ile “AHBAP Bilim Sanat Kampüsü” adındaki çocuklara ve gençlere yönelik yeni nesil eğitim metotlarının uygulanacağı merkezi faaliyete geçirecek protokolü imzaladı.

Özel Gereksinimli Bireylerin Ailelerine Yönelik Seminer Düzenlendi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve kısa süre önce hizmete sunulan Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi, gerek özel gereksinimli çocukların gerekse de ebeveynlerinin desteklenip güçlenebilmesi amacıyla anne ve babalara "Can Simidi" niteliğindeki hizmetleri ile devam ediyor.

Göz muayenesi başarıyı doğrudan etkiliyor

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuklar yoğun bir tempo içerisine dönerken bu dönemde velilere de büyük görev düşüyor.

Çocuklarda Sonbahar Alerjisine Karşı 7 Etkili Önlem!

Havaların soğumaya başladığı sonbaharla birlikte çocuklarda alerjik hastalıklar da artış gösteriyor.

Başkan Çınar, Çocuklarımızın Eğitim Hayatlarına Güzel Dokunuşlarda Bulunuyoruz

Yeşilyurt Belediyesi ‘Öğrenmeye Hoşgeldin’ Projesiyle Minik Öğrencilerin Eğitim Hayatına Katkı Sunuyor

Başkan Büyükkılıç, Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılına Damga Vuracak

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı öncesi ihtiyaç sahibi çocuklara ve gençlere yönelik ücretsiz ulaşımdan, süt dağıtımına, kırtasiye desteğinden sosyal tesis indirimine kadar çok anlamlı ve çok özel projeleri hayata geçiriyor.

Çocuklarımıza Geleceğin Dili Robotik Kodlamayı Öğretiyoruz

Yeşilyurt Belediyesi Robotik Kodlama Kursunda Geleceğin Yazılımcıları Yetişiyor

Başkan Güder, Yaz Kur'an Kursu Öğrencilerini Ziyaret Etti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki Yaz Kur’an Kurslarını ziyaret ederek, öğrencilerle bir araya geldi. Tekbir Cami’de eğitim alan öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Başkan Güder, “Biz onların sıcaklığını, onlar bizim gönüllerimizi ferahlattılar. Rabbim çocuklarımızı Dinine, Vatanına ve Milletine bağlı kullarından eylesin” dedi.

Ev Partisini Klip Yaptı

İzmirli güzel şarkıcı Aden Duygu Sayan, TRT ve Devlet Opera Balesi Çocuk -Gençlik Korolarına devam ettikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesinden Müzik öğretmenliği bölümünü bitirerek akademik anlamda başarı yolunda taçlandı.

Battalgazi Belediyesi Yaz Spor Okullarındaki Öğrencilere Sürpriz Ziyaret

Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde açılan Yaz Spor Okullarına katılım sağlayan çocuklara sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yaz Tatilinde Son Bir Ay Önerileri!

Yaz tatilinde pek çok anne baba, çocuklarını sıkmadan, eğlenirken öğrenmelerini de sağlayacakları aktivite arayışında oluyor.

Başkan Güngör Çocuk Görüşme Merkezi’nin Açılış Törenine Katıldı

Çocuk Görüşme Merkezi’nin açılış törenine katılan Başkan Güngör, “Sayın Valimiz, Cumhuriyet Başsavcımız ve protokol üyelerimizle birlikte Çocuk Görüşme Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdik.

Gürkan: Çocuklarımıza Ne Kadar İlgi Gösterirsek Geleceğimiz O Kadar Emin Ellerde Olur

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren semt konaklarında, Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı işbirliğiyle yaz okulunda eğitim gören öğrenciler için ‘Yaz Okulu Final Şenliği’ düzenlendi.

Çocuklarda Güneş Çarpmasına Karşı 8 Kritik Önlem!

Yaz aylarında çocukları en mutlu eden aktiviteler deniz ve havuzda yüzmek, parklarda gönüllerince oynamak oluyor.

Çocuklar İçin Yaz Tatilinde Beslenme Önerileri!

Anne & Çocuk Diyetisyeni İrem Hatipoğlu çocukların en sevdiği mevsim olan hem fiziksel hem de zihinsel olarak dinlendiği yaz mevsimi için sıcaklık ve nem artışıyla beraber değişen beslenme ihtiyaçları hakkında önemli tavsiyelerde bulundu.

Mersin Büyükşehir Ve Mersin Barosu, Kadın Ve Çocuk Hakları Mücadelesinde İş Birliği Yaptı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Barosu, başta Mersin olmak üzere bölgede yaşanan kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına yönelik hukuksal mücadeleyi ortaklaştıran bir iş birliği protokolüne imza attı.

Çocuklarda Romatizmal Hastalıkların 8 Önemli Belirtisi!

Romatizma denilince sadece eklemlerin etkilendiği durumlar aklınıza geliyor olabilir, fakat romatizmal hastalıklar eklemler dışında; cilt, bağ dokusu, tendonlar, damarlar ve neredeyse tüm iç organlarda etkilenmelere neden olabiliyor.

Vali Şahin’den Bayram Ziyaretleri

Vali Hulusi Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla uygulama noktaları, Polis Merkezi Amirliği, Jandarma Karakol Komutanlığı, 112 Acil Çağrı Merkezi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile çocuk evleri ve Huzurevi ziyaretlerinde bulundu.

İspendere Şifalı İçmeleri’nde Farkındalık Yaratan İzcilik Kampı

Battalgazi Belediyesi tarafından Medeniyetin Kalbi Battalgazi’de izcilik faaliyetlerini yaygınlaştırmak, çocuk ve gençlere izcilik konusunda farkındalık kazandırmak amacıyla 3 günlük “İspendere İzcilik Şifa Kampı”nın startı verildi.

MİAD Çocuk Evleri Sitesinde Sünnet Töreni Gerçekleştirildi

Malatya'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki Çocuk Evleri Sitesinde sünnet töreni gerçekleştirildi.

LÖSEV Dolandırıcılara karşı uyardı

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) hiçbir zaman elden para almadığını, hesap ve banka üzeri bağış kabul ettiklerini bu anlamda kendilerine böyle gelen kişilere karşı duyarlı olunması gerektiğini ifade ederek vatandaşlara uyarılarda bulundular.

Yaza Merhaba- Sosyal Uyum” etkinliği

Türk Kızılay Malatya Şube Başkanlığı ve Kızılay Malatya Toplum Merkezi tarafından Taştepe Mahallesinde ikamet eden çocuklarla “Yaza Merhaba- Sosyal Uyum” etkinliği gerçekleştirildi.

Başkan Şahin, Ankara’da Başarılı Projeleri Anlattı

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TBB iş birliğinde yapılacak “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” imza töreninde Gazi şehirde yapılan başarılı projeleri anlattı.

Özel Çocuklarımız Yetenekleriyle Göz Dolduruyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 'Hayal Engel Tanımaz' sloganı ile başlatılan ‘Benim Fırçam’ projesi kapsamında açılan resim sergisi büyük ilgi gördü.

Battalgazi Belediyesi’nden Çocuklara Özel Yaz Spor Okulu

Battalgazi Belediyesi tarafından 7-15 yaş grubu çocukların kültürel açıdan daha donanımlı hale gelmeleri, spor yapmaları ve sosyal aktivitelere katılarak yaz ayını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla 25 Haziran tarihinde Sosyal Yaşam Merkezi’nde kapılarını aralayacak olan Yaz Spor Okulları’nda kayıt süreci devam ediyor.

Battalgazi Belediyesi’nden Çocuklara Özel Yaz Spor Okulu

Battalgazi Belediyesi tarafından 7-15 yaş grubu çocukların kültürel açıdan daha donanımlı hale gelmeleri, spor yapmaları ve sosyal aktivitelere katılarak yaz ayını verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla 25 Haziran tarihinde Sosyal Yaşam Merkezi’nde kapılarını aralayacak olan Yaz Spor Okulları’nda kayıt süreci devam ediyor.

Astım Hastalarının Kâbusu Sıcak Havalar Geldi!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, son günlerde ülke genelinde hâkim olan nemli ve sıcak havaların, spesifik olarak astım hastalığı başta olmak üzere solunum yolu rahatsızlıklarına sahip hastalar adına oldukça risk taşıdığını ve dikkat edilmesi gereken önemli noktalar olduğunu belirtti.

Özel Çocuklarımızın Büyük Başarısı

Türkiye genelinde özel çocuklar için okullar arası Atletizm Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Down Sendromlular ve Otistik öğrencilerin katıldığı müsabakada Malatya’yı temsil eden sporcularımız almış oldukları başarılar ile Malatya’ya döndüler.

10 Bin Öğrenciye Geri Dönüşüm Eğitimi

Battalgazi Belediyesi tarafından çocuklara erken yaşlarda geri dönüşüm ve çevre bilinci kazandırılması amacıyla başlatılan Temiz Çevre ve Atık Eğitimi Projesi kapsamında toplam 10 bin öğrenciye oyunlarla geri dönüşüm eğitimi verildi.