Ankara Haberleri

Ankara Haberleri

Ankara Metrosu’nda Altyapı Çalışması Başlıyor

Kızılay-Batıkent Metrosunun devamı niteliğinde olan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından tamamlanan İstanbul Yolu İstasyonu ve Botanik İstasyonu arasında bulunan hattın yapımında uygun olmayan malzeme kullanıldığı tespit edildi.

MÜSİAD Ticari Diplomasi Faaliyetlerine Hız Verdi

MÜSİAD heyeti, Almanya, Çin, Fransa, Rusya, Pakistan, Kamerun ve Özbekistan'ın Ankara misyonlarına ziyarette bulunarak, ticari diplomasi alanında temaslarda bulundu.

ABB’de İsrafla Mücadele Devam Ediyor: Zırhlı Cip İhaleyle Satıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesinde israfla mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Başkan Gürkan’dan Havelsan’a Ziyaret

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ankara ziyaretleri kapsamında havacılık ve savunma sektöründe ülkemizin önemli teknoloji firmalarından biri olarak kabul edilen HAVELSAN’ı ziyaret etti.

ABB’nin Ücretsiz Araç Çekici Hizmeti Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hayatı kolaylaştıran insan odaklı hizmetleri hız kesmeden devam ediyor.

Gürkan: Yapılan Ve Yapımı Devam Eden Hizmet Ve Yatırımlarla Alakalı İstişarelerde Bulunuyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’da yapılan ve yapımı devam eden hizmet ve yatırımların hızlı bir şekilde nihayetlenebilmesi için Ankara’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunuyor.

ABB’nin Arpa Ve Buğday Tohum Desteği İçin Online Başvuru Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm Türkiye’ye örnek olan kırsal kalkınma desteklerini yılın her mevsiminde sürdürüyor.

Başkan Koçak’tan Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Güzin Koçak, Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Bilim İnsanı Prof. Dr. Emir’den MASTOB’e Ziyaret

Amerika Da Akademisyen Olarak Görev Yapan Bilim İnsanı Prof. Dr. Birol Emir (MASTÖB) Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Ankara Şubesini Ziyaret Etti

Dünyada İlk Ve Tek Harita Tabanlı Açık Veri Paylaşımı Şeffaf Ankara’ Başladı

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve daha şeffaf bir yönetim modeli için çalışmalarını sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri şimdi de yeni bir veri paylaşım platformu olan “Şeffaf Ankara” ile buluşturdu.

Kooperatifleri Ve Yerli Birliklere Büyük Destek: Halk Ekmek’te E-Ticaret Dönemi

Başkentte yerli üretimi artırmak amacıyla ‘Başkent Market’ modelini hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası şimdi de hem kendi üretimi olan ürünleri hem de Kadın Kooperatifleri ve Yerli Birlikler tarafından üretilen uygun fiyatlı ürünleri elektronik ticaret (e-ticaret) uygulaması ile daha geniş kitlelere ulaştıracak.

ABB Başkentlileri Tarihi Yolculuğa Çıkarıyor: ‘Ankara Miras Şantiye Gezileri’ Başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kent tarihini tanıtmak ve turizmi canlandırmak amacıyla Arkeopark, Roma Tiyatrosu ve Ankara Kalesi Sokak Sağlıklaştırma restorasyon ve konservasyon çalışma alanlarını Başkentlilerin ziyaretine açtı.

ABB ‘3. Motofest Ankara Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, spora ve sporculara yönelik desteklerine hız kesmeden devam ediyor. ABB, yenileme çalışmalarının ardından Başkentin gözde mesire alanı olmaya başlayan Karaköy Mesire Alanı, “3. Ankara Motosiklet Festivali”ne ev sahipliği yaptı.

Başkan Koçak'tan Türk Ocağı'na Ziyaret

Ankara Pütürgeliler Dayanışma Derneği Başkanı Ecz. Güzin Koçak, Türk Ocağı Başkanı Nadir Günata ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

ABB’nin İngilizce Yaz Kampı’na Yoğun İlgi: Başvurular Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ‘öğrenci dostu’ uygulamalarla eğitimde fırsat eşitliğini önceleyen ve Başkentli öğrencilerin yaz tatilinde de daha verimli ve daha eğlenceli bir eğitim hayatı sürdürebileceği projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Başkan Koçak'dan 15 Temmuz Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Koçak’dan 15 Temmuz Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Dayanışma Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

ABB’den Kurban Satış Ve Kesim Alanlarında İlaçlama Seferberliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde kurban satış yerleri ve kesim alanlarında başlattığı ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerine ara vermeden devam ediyor.

Başkan Koçak’dan Kurban Bayramı Mesajı

Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Güzin Koçak, Kurban Bayramı Vesilesi ile bir mesaj yayımladı.

2.Geleneksel Kernek Onur Ödülü Recai Kutan’a Verildi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bu yıl 25’inci Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali’ne dâhil edilerek 2’incisi gerçekleştirilecek olan Kernek Onur Ödülleri kapsamında Türk siyasetinin önemli isimlerinden, Malatya sevdalısı Recai Kutan’a onur ödülünü Ankara’da ziyaret ederek takdim etti.

ABB’den Bir İlk: Ankara Seğmen Kıyafetine Coğrafi İşaret Tescili Alındı

Başkent tarihine ışık tutan ve simgesi hâline gelen yerel unsurları gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza attı.

Ali Babacan: Tek Maaşla Geçinmek Çok Zorlaştı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Nallıhan’da esnafı ziyaret etti. Babacan’a AK Parti Gençlik Kolları ilçe başkanlığı yaptığını söyleyen bir vatandaş Babacan’a “Siz ekonomi bakanıyken hızlıydık. İyiydi.

Yollar, Parklar, Altyapı… Mansur Yavaş Yeni Projelerini Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, görevde 3’üncü yılını doldurmasının ardından hayata geçirilen, devam eden ve tamamlanan 110 projeyi Başkentlilere tanıttı.

ABB Ve Anfa Genel Müdürlüğü Toplam 158 Taşınmaz İçin Kiralama İhalesine Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ANFA Genel Müdürlüğü, mülkiyeti kendisine ait olan toplam 158 taşınmazları kiraya vermek üzere ihaleye çıkıyor.

Arkeopark Kazılarında Roma Dönemi’ne Ait Eserler Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent tarihine ışık tutarak turizm potansiyelini artıracak tarihi mekânları gün yüzüne çıkaran projelere imza atıyor.

Babacan İle Esnaf Arasında Dolar Ve Altın Diyaloğu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde gittiği pazar yerinde esnafla sohbet etti.

Belmek Yıl Sonu Karma Sergisini Açtı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Beceri ve Meslek Edindirme Kursları’nda (BELMEK) eğitim gören kursiyerlerin yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği “Karma Yıl Sonu Sergisi” nin açılışı gerçekleştirildi.

Lüksemburg Büyükelçisi Başkan Soyer'i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Lüksemburg'un Ankara Büyükelçisi Angèle Da Cruz’u ağırladı.

ABB’den Marmaris Yangına Destek: 14 Araç İle 32 Personel Yangın Bölgesine Sevk Edildi

Muğla’nın Marmaris ilçesi çevresinde meydana gelen ve tüm Türkiye’yi derinden üzen orman yangınlarıyla mücadele etmek için Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm birimlerini seferber etti.

ABB İlber Ortaylı’yı Başkentli Gençlerle Buluşturdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Gençlerle Baş Başa’ programına ünlü tarihçi ve yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı konuk oldu.