Ankara Haberleri

Ankara Haberleri

Ankara Kent Konseyi İşaret Dili Öğreniyorum Projesine Ev Sahipliği Yaptı

Ankara Kent Konseyi (AKK) ve EGO Genel Müdürlüğü, işitme engelli vatandaşların iletişim kurarken yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve bu sorunları en aza indirgemek amacıyla “İşaret Dili Öğreniyorum Projesi”ni hayata geçirdi.

Başkan Gürkan Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Ankara temasları doğrultusunda bakanlıklar ve ilgili genel müdürlükleri ziyaret ederek Malatya’da yapılacak projelerle ilgili istişarelerde bulundu.

Ankara, 5 Büyükşehir İçerisinde Pandemiden En Az Etkilenen Şehir…

2020 yılının mart ayından itibaren etkisini yalnızca sosyal yaşamda değil aynı zamanda ekonomik olarak da hissetmeye başladığımız pandemi sürecinden illerimizin nasıl etkilendiğini değerlendiren TÜGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım, OECD’ye göre son yüzyılın en büyük ekonomik krizini beraberinde getiren Covid-19 pandemisindenşehirlerimizin ekonomik olarak aynı derecede etkilenmediğidile getirdi.

Gölbaşı Mezarlığı Hizmet Binası’nda Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi daha iyi hizmet verebilmek için Başkentlilerin ihtiyaçlarını önceleyen çalışmalara ağırlık veriyor.

Borç Yapılandırmasında Son Günler

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından 7326 sayılı kanun kapsamında belediyeye borcu olan mükellefler için sağlanan yeniden yapılandırma imkanı 31 Ağustos 2021’de sona erecek

Gürkan 'Malatyamızı Her Platformda Tanıtıyoruz'

Ankara'da 'Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi' Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkan Erdoğan’dan Kayseri Büyükşehir’e Ödül

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da gerçekleşen ve toplam 224 belediyenin 262 farklı proje fikriyle rekabet ettiği Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'nda ‘Geleceğin Mucitleri’ isimli proje ile ödül kazandı.

Başkan Büyükkılıç’ın Ankara’da Yoğun Gündemi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Başkentt’e Kadın Danışma Birimlerine Bir Yenisi Daha Eklendi

Ankara Büyükşehir Belediyesi kadın dostu uygulamalarla Başkent’te yaşayan kadınların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Büyükşehir’de Kadın İstihdamı Artıyor: Ego Genel Müdürlüğü 15 Kadın Şoför Alacak

Kent yönetiminde kadınların fikirlerine önem veren ve Başkent’te yaşayan kadınların hayatını kolaylaştıran projelere imza atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “kadın dostu” uygulamalarına her geçen gün yenilerini ekliyor.

Mansur Yavaş Aşı Olmayı İhmal Etmeyelim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Covid-19 salgını nedeniyle artan vaka sayısına dikkat çekerek, Başkentlileri aşı olmaya davet etti.

Mansur Yavaş İlçe Gezilerini Sürdürüyor: Pursaklarda Esnaf, Vatandaş Ve Muhtarlarla Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ziyaret ettiği ilçelerde vatandaş ve esnafın sorun ve taleplerini birinci ağızdan dinleyerek, ortak akıl ilkesi doğrultusunda çözüm önerileri hakkında görüş alışverişinde bulunuyor.

Memur-Sen İl Temsilcileri Toplantısından Eylem Kararı Çıktı

Hükümetin 6. Dönem Toplu Sözleşme’de ilk zam teklifinin sunmasının ardından Memur-Sen’de yürütülen istişareler kapsamında il temsilcileri Ankara’da toplandı.

Başkent Tarımına Undp’den Hibe Desteği

Ankara Kent Konseyi, Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve kent ekonomisini canlandırmak amacıyla proje üreten sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmayı sürdürüyor.

Mansur Yavaş Solfasol Ve Yeşilöz’de Vatandaşlarla Buluştu, Sorunları Yerinde Dinledi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Solfasol Mahallesi'nde iki bölgede ve Yeşilöz Mahallesi’nde bir araya geldiği vatandaşların sorunlarını yerinde dinledi.

Mansur Yavaş Ankara Kent Konseyi 2. Dönem Yürütme Toplantısına Katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genel kurul sonrası düzenlenen ‘2. Dönem Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu’ toplantısına katıldı.

ABB Başkanı Mansur Yavaş’tan Üniversite Adayı Gençlere Çağrı: Üniversite Ankara’da Okunur

Şu anda birçoğunuzun geleceğiniz için en önemli kararı verirken “üniversite eğitimi almak için hangi şehri tercih etmeliyim?” diye düşündüğünüzü biliyorum. Bu konuda size bir önerim var:

Büyükşehir’den Borç Yapılandırması İmkanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların belediyeye olan borçlarını peşin ya da taksitli olarak yapılandırmaya başladı.

Büyükşehir’in Taşınmazları Satışa Çıkıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait gayrimenkullerin ihale ile satışı devam ediyor.

EGO Genel Müdürlüğü Ulus Meydanı’na Taşınıyor

Ankara’da halkın toplu taşıma ve ulaşım ihtiyaçlarını güvenilir, hızlı, ekonomik ve rahat şekilde karşılayan Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, yeni hizmet binasına taşınmaya hazırlanıyor.

Halk Ekmek Hizmet Ağını Genişletiyor

Büyükşehir Belediyesi Ankara Halk Ekmek Fabrikası, hizmet ağını genişletmek ve başta ekmek çeşitleri olmak üzere pastane ürünlerini Başkent’te daha geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla ekmek satış büfelerinin sayısını her geçen gün artırıyor.

Kırmızı Mercimekte Hasat Zamanı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve kırsal kalkınmayı geliştirmek için çiftçilere tohum dağıtımından teknik eğitime kadar birçok konuda destek olmayı sürdürüyor.

Mansur Yavaş’tan Bayram Tatilinde Su Tasarrufu Çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlara suyu tasarruflu kullanmaları çağrısında bulundu.

Gürkan 230 Milyon Liralık Destek’le Malatya’da Altyapısorunu Kalmayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere 6 Temmuz 2021 Salı günü Ankara’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması kapsamında temin edilen 230 milyon liralık destekle Malatya’da hazırlanan onlarca projenin hayata geçmesini sağlayacak.

Zabıta Adayları Sözlü Ve Uygulamalı Mülakatta Ter Döküyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı tarafından liyakat esasına göre alınacak bin 250 aday arasından seçilecek 250 zabıta memuru için sözlü ve uygulamalı mülakat süreci başladı

Büyükkılıç, Ankara’da 288 Milyon Tl’lik İmzayı Attı

İller Bankası’ndan Kayseri’ye 288 milyon TL’lik destek sağlayacak projede imzalar atıldı.

Başkent’te Bir İlk: Büyükşehir’den Yerli Üreticilere Damızlık Teke Desteği

Başkent ekonomisini canlandırmak için kırsal kalkınma desteklerine devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi şimdi de Başkentli hayvan üreticilerine ilk kez damızlık teke desteğinde bulundu. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 134 yerli üreticiye 379 adet damızlık teke dağıttı.

MGC. Başkanı Güner, TGK Yönetim Kuruluna Seçildi

Türkiye'nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan ve 8 gazeteciler federasyonu ile 86 gazeteciler cemiyetinin üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Ankara'da yapıldı.

Arıcılık Akademisi’nde Eğitimler Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi ve Ankara Arı Yetiştiricileri Birliği’nin iş birliğinde kurulan ‘Arıcılık Akademisi’nde verilen eğitimlere arı üreticileri yoğun ilgi gösteriyor.

Büyükşehir Belediyesi Ted Üniversitesi İle Kurtuluş Parkı İçin Protokol İmzaladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi insan odaklı ve çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Türk Eğitim Derneğine bağlı TED Üniversitesi ile Kurtuluş Parkı’nın yeniden canlandırılması için iş birliği protokolü imzalandı.