Editör Haberleri

Editör Haberleri

Editör haberleri, haber editörü Editör tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Ağbaba: Asgari Ücret En Az 5 Bin 225 Tl Olmalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, temel gıda ürünlerindeki yıllık fiyat artışı oranlarına dikkat çekerek asgari ücrete zam yapılması tavsiyesinde bulundu.

Malatya’da Yapılan Ve Yapılacak Olan Çalışmalar Görüşüldü

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’da yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Başkan Güder Senede Bir Gün Değil Her Gün Yanlarındayız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Malatya hizmet veren Akşemseddin İşitme Engelliler Okulu’ndaki öğrenci ve öğretmenlerini konuk ederek, bu özel haftalarını kutladı.

Engelliler Haftası Münasebetiyle Vali Baruş’u Ziyaret

Engelliler Haftası nedeniyle, Engelsiz Yaşam, Bakım,Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi sakinleri Vali Aydın Baruş’u ziyaret etti.

Keskin, Cumhurbaşkanımız kürsüden inmeden konut fiyatları 300-400 bin TL arttırıldı

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, ekonomik sıkıntıların atlatılması için tüm destek ve uygulamaların tabana, köylüye, çiftçiye ve esnafa verilmesi gerektiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız ev kredisi müjdesini verdiğinde daha kürsüden inmeden ev fiyatları büyük oranda arttırıldı” dedi.

AK Partili Çalık: KADES 3,6 milyon kullanıcıya ulaştı

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadelede etkinliğiyle birçok kadının imdat çağrısı olan Kadın Acil Destek İhbar Sisteminin (KADES) 3,6 milyon kullanıcıya ulaştığını belirterek, “15 yaş üzeri 33 milyon kadının yüzde 11’i yani neredeyse her 9 kadından biri KADES uygulamasını indirmiş vaziyette.” dedi.

Bebek Odası Kent Müzesi'nde ziyarete açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Kent Müzesi bünyesinde, 81 ilin gelenek ve yöresel kıyafetlerini yansıtan Kitre (Gevenden çıkarılan bir zamk türü) Bebek odası açıldı.

Birlik Başkanı Akın, Başkan Kızıltaş’ı Makamında Ziyaret Etti

Tarım Platformu ve Birlik Başkanı İhsan Akın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ı makamında ziyaret ederek tebrik etti.

Ağbaba, Yeni Cami Neden Hapsedildi? Buna Kim İzin Verdi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2 yıllık restorasyon ve güçlendirme çalışmalarının ardından, ucube demir/beton bloklar ile hapsedilen Yeni/Teze Cami ile ilgili Malatya halkının tepkisini TBMM’ye taşıdı.

Başkan Gürkan, Yeni Cami Avlusuna Eklenen Beton Blokların Kaldırılması İçin Talebimizi İlettik

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Ankara’ya giden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’u ziyaret etti.

Battalgazi’deki 11 Sokağa 3.5 Milyonluk Yatırım

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kernek mahallesinde bulunan 11 sokakta 7 bin metrekarelik kaldırım ve 14 bin metrekarelik sıcak asfalt çalışmasının startını verdi.

Adım adım Battalgazi hedef 2023

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Battalgazi İlçe Başkanlığı tarafından başlatılan "Adım Adım 2023 kapsamında MHP Battalgazi İlçe Başkanı ilhan ilhan sahadaki çalışmalarına hız verdi.

Battalgazi Meclisi, Mayıs Ayı Olağan Toplantısı Tamamlandı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak imar plan değişikliği ile ilgili gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

30 Yıllık Rüyamızı Başkan Gürkan Gerçekleştirdi

Akçadağ İlçesi Esenbey Mahalle Muhtarı Mehmet Sarpkaya, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın Sayesinde Mahallemizin 30 Yıllık Hayali Gerçeğe Dönüştü” Dedi.

Başkan Gürkan, En Güzel Hizmetleri Sunmakla Mükellefiz

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Doğanşehir İlçesine ziyarette bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Sürgü Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Malatya’nın İlk Karavan Festivali Sona Erdi

Hıdırellez etkinlikleri kapsamında Battalgazi Belediyesi ile Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonunun iş birliğinde düzenlenen ve 3 gün süren İspendere Kamp Karavan Festivali sona erdi.

Toplam 2435 haber.