AK Parti heyetinden Pütürge'ye Çıkarma

AK Parti heyetinden Pütürge'ye Çıkarma

PAYLAŞ

Milletvekili Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Malatya’nın Pütürge ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatıyla bir araya geldi.

 Milletvekili Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ve AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Malatya’nın Pütürge ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatıyla bir araya geldi. Burada partililere seslenen Çalık, 24 Ocak’ta Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin en fazla Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde hissedildiğini ifade etti.
        Milletvekili Çalık, 24 Ocak’ta yaşanan depremden Pütürge ve Doğanyol’un yanı sıra Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde de hasar gören evlerin ve binaların olduğunu anımsattı.  İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle ilgili de konuşan Çalık, “Allah bir daha böyle deprem ve afetleri ülkemize, milletimize, bizlere göstermesin. İzmir’de yaşanan dram ve süreç, Ocak ayında Malatya ve Elazığ’daydı. İzmir’in acısını paylaşıyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yine Malatya ve Elazığ depreminde olduğu gibi ilk andan itibaren Cumhurbaşkanı’mızın talimatıyla devletimizin bütün kurumları, bakanlarımız İzmir’deydi. Hala İzmir’deler ve orada yaraları sarmak, enkazın altında, aç ve açıkta tek bir canlımız, canımız, insanımız kalmasın diye mücadele ediyorlar” ifadelerini kullandı. 


“Pütürge merkezde kentsel dönüşüm yapılacak”


        Çalık, 24 Ocak depremi sonrası Pütürge, Doğanyol, Kale, Battalgazi ve Yeşilyurt’taki yaraları sarmak için gayret ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hak sahipliği tamamlandı, yer tespitleri yapıldı, yıkımlar yapıldı ve ‘Pütürge’yi yeniden inşa ediyoruz’ cümlesinin altını doldurmak için çok önemli bir hizmeti daha yapıyoruz. Pütürge merkezde kentsel dönüşüm yapılacak. Yıllara mazhar o dokusu korunarak, Pütürge yeniden ayağa kalkacak.”


“CHP’li vekiller doğru olmayan bilgiler paylaştılar”


         Çalık, 24 Ocak'ta Malatya ve Elazığ’da yaşadıkları acıyı Cuma günü merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremle bir kez daha hissettiklerini, depremzedeler için duacı olduklarını, devletin burada olduğu gibi İzmir’de de yaraların sarılması için çalışmalara hızlı bir şekilde başladığını ifade etti. Milletvekili Çalık, buna rağmen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ile CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’nin İzmir depremi sonrasında sosyal medya hesaplarında sadece iktidarı ve bazı kurumları yıpratma hedefi taşıyan doğru olmayan bilgiler paylaşarak siyaset yapmalarını kınadığını belirtti. 
“Partimiz iktidardaki 18’inci yılını doldurdu”
       Çalık konuşmasının devamında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2001 yılında yola çıkan AK Parti’nin, 3 Kasım 2002 seçimlerinden bugüne 18 yıl boyunca iktidarını sürdürerek Türkiye'de değişimin, dönüşümün ve reformların adresi olduğunu sözlerine ekledi.


“Gördüğümüz tablo gerçekten iyi”


       AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise AK Parti’nin ‘hizmet’ demek olduğunu ifade ederek, “Bizim bir görevimiz var. Biz, halkın içinden gelen bir ekibiz, bu nedenle ‘AK Parti, hizmet’ demektir. Halkı temsil ediyoruz. Sizler ve bizler inşallah şehrimizin gelişmesine de, Pütürge’mizin sorunlarının çözümüne de katkı sağlayacağız. 
       Bu deprem yaralarının da çok hızlı bir şekilde sarılması içinde el ele vererek, eksiklerimizi giderme anlamında sahada çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. Milletvekili Çakır, 24 Ocak depremi sonrası yaraların hızlı bir şekilde sarılması için yoğun bir çalışma yürütüldüğünü kaydederek, “Gördüğümüz tablo gerçekten çok iyi. Bir, bir buçuk ay önce yeni başlanılan konutların bile çok hızlı bir şekilde kabalarının tamamlandığını gördük. 7-8 ay içerisinde takdire şayan çalışmalar yapıldı” ifadelerini kullandı.  


“Pütürge’miz hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacak”


       AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca da Pütürge’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hak ettiği hizmetleri alacağını söyledi. Koca, “Pütürge’miz hak ettiği hizmetleri fazlasıyla alacak. Yeter ki biz birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Milletvekillerimizin desteği, teşkilatımızın da yardımıyla, belediyemizin üstün çabalarıyla Pütürge’miz daha güzel hizmetleri birer birer kazanacak” diye konuştu. 

Bulten

Rasajans

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN